ساختمان پلاسکو که صبح پنجشنبه سی‏ ام دی‏ماه طعمه‌ حریق شد و فرو ریخت، سرگذشت عجیبی دارد. ساختمان 17 طبقه‌ی پلاسکو را نخستین ساختمان بلندمرتبه و مدرن ایران در تهران می‌دانند که بیش از نیم قرن پیش ساخته شد.

رضا بی تقصیر 

با دوستی در یکی از شبکه‏ های اجتماعی در باره مسایل فرهنگی شهرستان تبادل نظر می‏کردیم. از کارکرد شورای فرهنگ عمومی تا فضای فرهنگی شهرستان بحث شد. تاکید داشتم که شهرستان دارای امتیازات مثبت فراوانی در حوزه فرهنگی است.

محبوبه وزیری 

مخاطبان گرامی دو هفته نامه سرو مستحضر هستند چندی است در هر شماره صفحه ای به آداب و رسوم یک روستای کاشمر اختصاص می یابد. هر دو هفته یک بار بازدید از روستاها تجربیات خوبی برای ما رقم زده است.

رضا فدافن 
برگزاری یک نمایشگاه ملی در شهرمان رخدادی فرخنده است به خصوص اگر این نمایشگاه مربوط به صنایع دستی و سوغات باشد. به این نمایشگاه رتبه اولین را داده‏اند. به قصد بازدید از این نمایشگاه از میدان مرکزی شهر راهی سالن ورزشی انقلاب می‏شوم.

میم شناسه ترشیزی 

آلودگی هوا به عنوان چهارمین عامل مرگ و میر در جهان شناخته می‌شود. تنها راهکار مهم برای رفع این مشکل، افزایش استانداردها و فرهنگ عمومی مردم برای استفاده بیشتر از وسایل نقلیه عمومی است.

 میم شناسه ترشیزی 

در خبرها آمده است که؛ شورای اسلامی شهر مشهد در یکی از جلسه‏های علنی ،شهرداری را ملزم به تاسیس خانه ادبیات مشهد کرد. در این مصوبه شورا بر این موضوع تاکید کرد که اولویت مکانی این خانه نیز منزل مرحوم سید محمود فرخ، شاعر نامدار خراسانی خواهد بود.

فاطمه نبوی ثالث 

در مسیر کاشمر به سمت سه راهی شادمهر و در فاصله 20 کیلومتری از کاشمر ، تابلوی روستای فرشه بیشتر از همیشه توجه ما را به خود جلب می کند. این تابلو همیشه در سفر به مشهد یا در برگشت برای کاشمری ها نشان دهنده ورود به حوزه استحفاظی کاشمر است

محبوبه وزیری 

یکی از ماندگارترین جملات سریال خانه سبز « رئیس باش ریاست نکن» است. حتما شما شهروندان عزیز شهر عتیق این جمله را که رضا (خسرو شکیبایی ) خطاب به فرزندش فرید(رامبد جوان) به کار برد تا به او درس همسرداری بیاموزد« رئیس باش ریاست نکن» به خاطر دارید

محبوبه وزیری

تاثیر پیام های مثبت اندیشی در شهر عتیق متفاوت با دیگر شهرهای این گیتی پهناور است. شهروندان شهر عتیق بهتر است بنای زندگی خود را بر اساس این پیام ها نگذارند که نتیجه خوبی عایدشان نمی شود . با ذکر چند مثال کاربرد این پیام ها را در  دیگر شهر ها و شهر عتیق مقایسه می کنیم.

سید علیرضا نبوی ثالث 

در 22 بهمن 1357

شکست آن که مي شکست

 چهل سال از انقلاب ملت آزاده و ظلم ستيز ايران اسلامي مي گذرد ، از آن سال ها که همه جا سرما بود و سکوت ، سال هايي که پوست شير بر شغال و کفتار مي کشيدند و آسمان از خجلت فريب شياطين زمانه روسياه بود ، سال هايي که هر کس کلامش آزادي بود و عدالت ، سزايش شکنجه بود و زندان .

اين روزها انقلاب اسلامي ايران در جهان به صورت قدرتي در آمده که قادر است منافع بزرگترين قدرت هاي استکباري از قبيل آمریکا

نرگس ایماندوست 

بعض خبرها آزار دهنده است. خبر مسمومیت هفت نفر بر اثر مشروبات الکلی دست‏ساز از این قسم اخبار است. همان ابتدا این سوال مطرح می‏گردد چرا در دارالمومنین کاشمر باید شاهد شرب خمر باشیم؟ پنج نفر از این هفت نفر به دلیل وخامت حالشان به مشهد اعزام شدند.