ساختمان پلاسکو که صبح پنجشنبه سی‏ ام دی‏ماه طعمه‌ حریق شد و فرو ریخت، سرگذشت عجیبی دارد. ساختمان 17 طبقه‌ی پلاسکو را نخستین ساختمان بلندمرتبه و مدرن ایران در تهران می‌دانند که بیش از نیم قرن پیش ساخته شد.

رضا فدافن

نمی‏دانم روز جهانی صنایع دستی در کاشمر چه خبر بود؟ لابد دفتر نمایندگی میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری برنامه‏های برای بزرگداشت این روز داشته است. هر کاری که کرده باشند، به سهم خود به این دفتر نمایندگی و فعالان بزرگداشت این روز خسته نباشید عرض می‏کنم.

حمید ضیایی

انجمن های ادبی و خطر انحطاط 

 چند سالی است که ادبیات کاشمر رونق گذشته را ندارد . آنچه نسبت به ورودی آن شاهدیم ، اقناع کننده نیست . چند پیش نهاد ساده ، اما کاربردی برای این مسأله می توان مطرح کرد :

حمیدرضا بی تقصیر 

روزی که بیستمین فرماندار کاشمر منصوب شد بسیاری از سیاسیون را اعتقاد بر آن بود که او انتخاب جناح مدرن طیف چپ کاشمر است. نقل بود که نبی پور به عنوان یک نیروی وزارت کشوری دارای سابقه فرمانداری در گناباد با برخی از فعالان اصلاحات کاشمر آشنایی دیرینه دارد.

میم شناسه ترشیزی 

اگر در تاریخ انقلاب اسلامی گلگشتی داشته باشید متوجه می‏شوید که نام کاشمر در مقاطع مختلفی از این تاریخ تلالوی خاص دارد. برآیند این درخشش را باید در ولایت پذیری مردمان این دیار در گذر زمان و  تداوم حضور آنان در خط امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری، جستجو کرد. کاشمر در دوران طاغوت تبعیدگاه برخی از انقلابیون بود.

 حمیدضیایی

اگر قرار باشد تعریفی جامع و کلی از هنر ارائه دهیم کاری بس دشوار و چه‌بسا ناشدنی‌است. اما می‌تواند «هر کسی از ظن خود یار شود» و برای خودش تعریفی در هر سطحِ فردی_اجتماعی بیاید؛

سید علیرضا نبوی ثالث 

زير شمشير حوادث مژه بر هم نزنيم/ بر رخ سيل گشاده است در خانه ما « «صائب تبريزي

چهارشنبه 22 خرداد 98 در محل سينما ايران ، جلسه شوراي اداري شهرستان بدون حضور نماينده شهرمان و با حضور معاون اجتماعي سياسي امنيتي استانداري خراسان رضوي به منظور آيين تکريم و معارفه فرماندار جديد مسلم ساقي برگزار گرديد.

حمید فدافن 

موفقیت در یک کار گروهی مستلزم دارا بودن ویژگی‌هائی از جمله؛ تحمل انتقاد و نظر مخالف، پذیرفتن اشتباهات خویش، قبول حضور دیگری و احترام به نظرات او، احساس مسئولیت و وظیفه شناسي، رعایت قوانین و مقررات، ارجح دانست منافع جمع بر منافع شخصی و... است

میم شناسه ترشیزی 

در عصر یک روز بهاری، سر چهارراه به انتظار سبز شدن چراغ راهنما توقف کرده‏ام، ماشین کناری صدای ضبطش بالاست و راننده جوانش در عالم خودش فرو رفته که ناگهان ماشینی از عقب به ماشینش برخورد می‏کند!  راننده جوان ناگاه به خودش می‏آید.

حمید ضیایی

 به مناسبت هفته صنایع دستی گفت و گویی دوستانه با یکی از فعالان حوزه‌ی صنایع دستی کاشمر داشتم ... آنچه در ادامه می‌خوانید گفت و گویی با آقای حسین پاکدل .

+حسین جان ، صنایع دستی را برای ما تعریف کن ؟

رضا فدافن 

کارشناسان معتقدند؛ منظور از شهر، منطقه جغرافیایی است که دارای جمعیت مشخصی بوده و تراکم جمعیت در آن وجود داشته و افراد در آن به امور غیر کشاورزی اشتغال داشته باشند. شهر از منظر اقتصاد، شهر محلی است که غالب فعالیت‏های آن صنعت و خدمات باشد .