سخن اهل سیاست

ایران
Typography

وحید یامین پور، فعال سیاسی اصولگرا گفت: منتقدان روحانی اظهار پشیمانی سلبریتی‌ها از رأی خود را به طور گسترده پوشش می‌دهند؛ آنها تمام راه‌ها برای اصلاح امور را بسته می‌بینند؛

کار به این جا که برسد لاجرم ما منتقدان باید مردم را به خدمات دولت روحانی امیدوار کنیم. اگر امیدواری به پایان برسد، همه بازنده‌ایم. 

مجتبی ذوالنوری، نماینده اصولگرای مجلس گفت: متاسفانه الان در کشور ما گروه‎ها همانند قیف وارونه عمل می کنند یعنی ممکن است آقایی اصولگرا و اصلاح طلب کنار هم که باشند گل بگویند و گل بشنوند اما تریبون که دستشان می‏افتد همدیگر را بکوبند و حالت قیف وارونه عمل کنند. بنابراین هرچه گفت وگوها برای توافق و رفع سوء‏تفاهم‏ها و برای تبیین، تعیین و تاکید بر مبنای باشد که بقیه مسائل جزیی را نیز با آن اصول و مبانی اصلی انقلاب تطبیق دهیم مفید خواهد بود.

فاطمه دانشور  فعال سیاسی اصلاح‏طلب و عضو پیشین شورای شهر تهران گفت: جریانی پایدار می‌ماند که در اخلاق حرف اول را بزند...چه تضمینی وجود دارد که چهار سال یا دو سال دیگر مردم دوباره به جریان اصلاحات اعتماد کنند و به لیست اصلاح‌طلبان رأی بدهند؟ متأسفانه مردم ما همواره در حالتی از انتخاب قرار گرفتند که برای اینکه فلان کس رأی نیاورد به آن دیگری رأی دادند، نه اینکه آن آدم خوبی باشد.

محمدرضا عارف  رئیس فراکسیون امید گفت: آیا قرار است برای کسب وجاهت خودمان وارد عمل شویم یا می خواهیم مسأله حل شود؟! من هم می‏توانم نطق‏های آتشین داشته باشم، همه هم به به و چه چه بگویند و از من تعریف کنند! اما آیا با چنین رویکردی، موضوع حل می‏شود؟ یا فقط گره را کورتر می‏کنم؟!

علی مطهری نایب رئیس مجلس گفت: دولت روی برجام خیلی تبلیغات کرد یعنی نباید اینقدر تبلیغات می‌کردند که ما شاهکار کردیم. البته برجام مهم بود و کار درستی بود و برای کشور مثبت بود و آثار خوبی در پی داشت، ولی اینکه تبلیغات زیادی روی برجام شد که انتظارات و توقعات مردم را بالا برد، کار درستی نبود.

صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: اشتباهات دولت اصلاحات را باید پذیرفت؛ من معتقدم که ما در