حاج قاسم؛ عبد صالحی که شهادت حقش بود

ایران
Typography

حمیدرضا بی تقصیر 

شهادت حاج قاسم سلیمانی را باید شاه‏بیت وحدت ملی بدانیم. خون این عبد صالح نوعی هماهنگی و همراهی و همکاری را در کشور ایجاد کرد و توجه جهانیان را به مظلومیت ایران اسلامی از یک سو و خباثت استکبار جهانی و صهیونیزم از دیگر سو جلب کرد.  کشوری از هزاران کیلومتر آن‏سوتر به خود حق می‏دهد با شعار مبارزه با تروریست در عراق جا خوش کند

و در کسوت دولتی تروریست اقدام به ترور مقامات دو کشور مستقل عضو سازمان ملل آن هم در کنار فرودگاه بین‏المللی بغداد با مدرن‏ترین سلاح‏های ممکن بکند. آمریکا مروج تروریست دولتی است و باید منتظر پاسخی سخت از سوی اهالی مقاومت و آزادگان جهان باشد.

ترامپ در کسوت یک تاجر اهل سیاست سعی داشت تا با پزهای انساندوستانه ضمن خروج از برجام دم از مذاکره بزند. در این راه متحجرین عربستان و نظام تروریست صهیونیزم و ایادی استکبار وی را همراهی کرده و می‏کنند. عقلای آمریکا و غرب از نوع رفتار ترامپ در این سال‏ها در تعجب هستند. این نوع ترور مبتنی بر دستور یک رئیس جمهور بیش از پیش عقلای عرصه سیاست آمریکا را به تعجب وا داشت. جهانیان این واقعه را به عنوان یک خطای راهبردی ترامپ و آمریکا می‏دانند. ایران اسلامی با عنصر شهید و شهادت بیگانه نیست. ایرانیان می‏دانند هر شهید با اعطای جانش گامی موثر برای امنیت آنان برداشته است.

ادامه راه شهیدان در خون ما ایرانیان است. حاج قاسم بارها تاکید داشته است که آرزوی شهادت دارد. نقل است که در دهه فاطمیه سال قبل گفته که در دهه فاطمیه سال بعد حضور ندارد. این فرد دوراندیش و خلاق و مومن و کاربلد به طور قطع شاگردانی پرورش داده است. باید به ترامپ و اذنابش گفت، یک سلیمانی به ظاهر رفت و به باطن میلیون‏ها سلیمانی ابراز وجود کرده و خواهند کرد. به تعبیر فرمانده کل قوا؛ « جهاد او جهاد بزرگی بود و خداوند نیز شهادت او را شهادت بزرگی قرار داد. این نعمت عظیم بر حاج قاسم که شایسته آن بود، گوارا باشد. حاج قاسم باید همین‌جور به شهادت می‌رسید.»

شهید قاسم سلیمانی برای ایرانیان و آزادگان جهان تبدیل به یک الگوی همیشه مانا و نامیرا شده است. یارانی دارد که بسان او می‏اندیشند و می‏رزمند و اهل تاکتیک و توکل‏اند و با مباحث استراتژیک آشنا هستند. فرجام او باید شهادت می‏بود.به باور امام خامنه‏ای؛ «ایشان بارها، بارها، بارها جان خودشان را در معرض تهاجم دشمن قرار داده‌اند، در راه خدا، برای خدا و مخلصاً لِلّه؛