سخن اهل سیاست

ایران
Typography

سید علی خمینی نوه حضرت امام خمینی (ره) گفت: در پاسخ برخی‌ها که به ما می‌گویند کجا از ولایت دفاع کردید، می‌گوییم ما دفاع کردیم شما ندیدید .دشمن نمی‌خواهد محبت و مؤدت متقابل بین ما و رهبری را ببیند،

دشمنان ما نشسته‌اند که بین بیت امام و نظام اسلامی فاصله بیندازند و هر وقت حسن خمینی با رهبری جلسه دارند از داخل و خارج کشور گرادهایی می‌دهند که بین او رهبری جدایی بیندازند. در سی سال گذشته ایرانی به قدرتمندی امروز و آن‌هم به رهبری سید علی خامنه‌ای نداشته‌ایم.

محمود میرلوحی معاون وزیر کشور در دولت اصلاحات گفت: پیشنهاد می‌کنم فعلاً به ائتلاف اصلاح‌طلبان و آقای روحانی در سال 96 ائتلاف مشروط گفته شود. باید صبر کنیم تا شرایط شفاف‌تر و روشن‌تر شود. آقای رئیس جمهور هم در انتخاب سیاست‌ها و تصمیمات دور دوم باید بررسی‌هایی انجام دهد و هم در گفت‌وگو با گروه‌ها باید بتواند سیاست‌ها و پیشنهادات خوب را بشنود و اگر لازم است، تغییراتی در برنامه‌های خود ایجاد کند. وی در عین حال اذعان کرده که تکلیف شورای اصلاح‌طلبان با خودش مشخص نیست و قرار است تا آخر مرداد مشخص شود.

مصطفی کواکبیان عضو شاخص فراکسیون اقلیت مجلس گفت: یقیناً باید مو را از ماست بیرون کشید. دولت، مجلس و قوه قضائیه باید با کمک هم ریشه فساد را بکنند. ما به دنبال این هستیم که در وهله اول خود دولت دست به تغییر بزند و حتی‌الامکان نباید کار به استیضاح کشیده شود؛ اگر دولت کاری نکرد آن وقت باید در این باره فکری کرد.

کامران باقری لنکرانی وزیر سابق بهداشت گفت: در انتخابات سال ۷۶ اکثر پیش بینی‏ها بر روی انتخابت ناطق نوری بود اما خاتمی انتخاب شد و در انتخابات سال ۸۴ نیز کمتر کسی فکر می‏کرد احمدی‏نژاد رئیس جمهور شود. به طور حتم انتخابات آینده مانند همیشه نخواهد بود. انتخابات آتی ریاست جمهوری یکی از صحنه‏های اثرگذار در آینده انقلاب اسلامی است.

غلامرضا تاجگردون نماینده مجلس گفت:‌ اصلاح‌طلبان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری از حسن روحانی عبور نخواهند کرد و تصمیمی برای بازگرداندن عارف به عنوان رقیب روحانی در این انتخابات نیز ندارند. حضور احمدی‌نژاد تنها یک بازی سیاسی است و بازی‌اش تنور سیاست را داغ می‌کند اما تا آخر ماندنش در بازی بعید است.

محمدرضا باهنر گفت:کسی الان بگوید تو طرفدار احمدی‏نژاد بودی برای اینکه رئیس جمهور شود معلوم می‏شود یا می‏خواهد با من بازی کند یا می‏خواهد سر به سرم بگذارد .از مجلس ششم تا الان و اصلاً کلاً از سال 76 و انتخاب آقای خاتمی تا الان اتفاقات زیادی افتاده .شما می‏گویید اصلاح‏طلب‏ها حاضر نشدند اسم آقای هاشمی را در لیست بگذارند. من یک مقدار تندتر از این بگویم؛ آقای حجاریان که خدا سلامت بدارد، پنج شش ماه مانده به انتخابات مجلس ششم به ما پیغام داده که یا اسم هاشمی را در لیست نگذارید یا همه‏تان را له می‏کنیم.

مهدی آیتی عضو فراکسیون افراطیون در مجلس ششم گفت: دولت چون از آقای عارف حمایت نکرد، فراکسیون امید شکست خورد و آقای عارف به پایین‌ترین سطح سیاسی خود رسید؛ یعنی نه رئیس، نه نایب رئیس، نه رئیس کمیسیون و نه رئیس مرکز پژوهش‌ها شد. حتی آقای عارف در ریاست فراکسیون امید هم موفق نبود. فراکسیون امیدی که گمان می‌رفت فراکسیون اکثریت مجلس باشد، اکنون فراکسیون اقلیت شده است. فراکسیون اکثریت ولایت است که لاریجانی لیدر آن است.

محمدزارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات گفت: از دولت درخواست داریم که ابعاد فساد را بررسی کنند وگرنه در انتخابات آینده دچار مشکل خواهند شد .دولت نیازمند تغییرات گسترده است، به جابه‌جایی یکی دو نفر که تغییر نمی‌گویند. دولت باید اساسی تغییر کند و افراد ناکارآمد را از کار برکنار کند .روحانی اگر واقعا بنای مبارزه با فساد را دارد باید ابتدا به جنگ با افراد نزدیک خود بپردازد. معتقدیم که بالاخره باید تکلیف آقای فریدون قبل از اینکه چرخ گردون برعکس بچرخد مشخص شود.

محمدرضا تاجیک رئیس دولت اصلاحات گفت: انتظارات مردم از دولت بیش از گذشته شده است. بااین وجود دولت موفق نشده به خوبی به انتظارات مردم پاسخ بدهد. آقای روحانی باید از نظر عقلایی برای تغییرات اعضای کابینه خود یک محاسبه استراتژیک انجام بدهد .به نظر من قوه عاقله دولت کنونی باید بیش از این فعال شود. من مشکل دولت کنونی را در قوه عاقله می‌بینم. دولت حسن روحانی به صورت جدی با فقدان قوه عاقله مواجه است.

عباس عبدی فعال اصلاح‏طلب گفت: به طور کلی نظام و ساختار رسانه‌ای این دولت فشل است. به جای آنکه از توان نیروهایش استفاده کنند، این نیروها هستند که دولت را هل می‌دهند. دولتی تماماً بروکراتیک و فاقد ظرفیت و اقدامات سیاسی و تبلیغی است، و همین پاشنه آشیل آن است. بنابراین مشکل مطرح شده از طرف شما نیز به شکلی بازتاب این واقعیت است .رقیب اصلی روحانی عملکرد خودش است و اینکه مجموعه اطرافیانش تا چه حد کارآمد و با سلامت عمل کنند.

محمد علی رامین ، معاون مطبوعاتی دولت دهم گفت: فکر می کنم بزرگترین رقیب آقای حسن روحانی، عملکرد خودش و دولتمردانش است. عملکرد رئیس جمهور و همکاران در سه سال اخیر، بزرگترین رقیب برای رویگردانی مردم از دولت تدبیر و امید بوده است و با چنین مجموعه ای، آقای روحانی به هیچ رقیب بیرونی برای شکست در انتخابات بعدی نیاز ندارد.

فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشورگفت: متخلفان مالی دستگاه‏های دولتی زیر چتر نظارتی دیوان محاسبات هستند و بدانند این نهاد بدون اغماض با آنها برخورد می‌کند. دادستانی از همکاری با هیچ دستگاه‌ نظارتی و امنیتی دریغ نکرده و با متخلفان با جدیت برخورد می‌کند. در زمینه تخلفات ادرای بخش‏های که در صلاحیت سپاه پاسداران بوده را حتماً به آنان اعلام می‌کنیم. سپاه پاسداران همکاری بسیار خوبی با دیوان محاسبات در زمینه تخلفات اداری دارد

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.