در باره دوران دفاع مقدس حرف‏های ناگفته فراوانی است. تاکستان دفاع مقدس در خود میخانه‏های ناب بسیاریی برای کسب فیض باده‏نوشان مکتبخانه معرفت است. هر شاخه تاک‏های این تاکستان معانی هزاران باده ناب ناخورده دارد.

در این ده سال انتشار نشریه سعی داشتیم به تمام حوزه‏های مربوط به کاشمر توجه کنیم. یقین در برخی موارد خوش درخشیدیم و در بعض موارد تا خوش درخشیدن فاصله داریم. یکی از حوزه‏های که توجه ویژه به آن داشتیم بخش توجه به مشاهیر و مفاخر کاشمر بوده است.

مولانا کمال الدین یوسف بن محمد معروف به اهلی ترشیزی خراسانی، از شاعران شیعه مذهب قرن نهم و سه دهۀ اول قرن دهم هجری قمری است. خانواده او اصالتاً تبریزی بوده‌اند که به ترشیز مهاجرت کرده‌اند. او در حدود سال ۸۵۸ هجری قمری در ترشیز زاده شد

پوتین قرمزها؛ روایتی ناب از بازجویی اسرای عراقی ،«پوتین‏ قرمزها» کتابی خوشخوان با نثری روان درباره موضوعی جدید از جنگ. این تعریفی است کوتاه از کتاب «پوتین قرمزها» که حاصل گفت‌وگوی فاطمه بهبودی با مرتضی بشیری؛

در چند بخش اخیر این ستون به معرفی کتاب‏های در باره شاعران دیار ترشیز پرداختیم. در این شماره تصمیم آن بود که مطلبی در باره شهاب ترشیزی ارائه مطلب شود. با کمال تعجب متوجه شدیم در باره این شاعر مشهور عهد نادری و قاجار اثری در ایران در قالب کتاب چاپ نشده است.

هميشه وقتي صحبت از شعر و شاعر به ميان مي آيد و هر زمان بحث تجليل و پرداختن به چهره اي در اين حوزه مطرح مي شود ، ذهن و گرايش به سمت اساتيد با سابقه و سن گرا حرکت مي کند.

شبه نظامیان حزب اصلاح و تروریست های القاعده به سرکردگی حمود المخلافی و با پشتیبانی جنگنده های سعودی کنترل زندان تعز را به دست گرفته و بیش از هزار و 200 زندانی را که اغلب آنان از سرکردگان و عناصر القاعده و داعش بودند، فراری داده بودند اما ارتش و کمیته های مردمی یمن توانستند این زندان را پس بگیرند و در منطقه الحصب نیز پیشروی کنند.

 

به گزارش العالم، نیروی هوایی عربستان پیش از این نیز در حمله به زندان های عدن و المکلا و فراری دادن سرکردگان گروههای تروریستی به القاعده کمک کرده بود.

 

از سوی دیگر، سازمان ملل متحد اعلام کرد که یمن وارد حالت درجه سوم از وضعیت بحران انسانی شده که در رده بندی این سازمان بالاترین درجه به شمار می آید.

 

فرحان حق، معاون سخنگوی سازمان ملل متحد گفت: همه آژانس های امور بشردوستانه وابسته به سازمان ملل توافق نظر دارند که یمن در حالت درجه سوم بحران انسانی قرار گرفته که این وضع دست کم تا 6 ماه ادامه خواهد داشت.

 

این نهاد بین المللی همچنین اعلام کرد که بیش از 21 میلیون یمنی نیاز به کمک های انسانی دارند و حدود 13 میلیون نفر نیز از کمبود شدید مواد غذایی رنج می برند.

 

وزارت بهداشت یمن نیز اعلام کرد که قربانیان تجاوز سعودی ها به این کشور به 2 هزار و 554 شهید و 8 هزار و 21 زخمی رسیده است.

مطالب بیشتر...

در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.