بد نيست بدانيد كه ...

سایر مطالب
Typography

آدم یک چیزهایی می شنود که سرش شاخ در می آورد! می گویند برخی افراد هستند که در روستاها مجبور به ذبخ اضطراری دام های خود می شوند و بعد این دام های ذبح شده را به میدان دام کاشمر می آورند

و در آنجا به برخی قصاب های سودجو که مترصد چنین فرصتی هستند می فروشند و آن ها هم به قیمت گوشت معمولی، به خورد مردم بی خبر از همه جا می دهند و این گونه برای پزشکان شهر هم مشتری درست می کنند!!! حالا ما مانده ایم که مسئولان بهداشتی و دامپزشکی این شهر چه می کنند که این طور اتفاقات به راحتی رخ می دهد! امنیت غذایی یکی از حقوق مسلم شهروندان است. این که در میدان دام که فقط باید دام زنده آن هم با رعایت شرایط بهداشتی خرید و فروش شود، دام ذبح شده خرید و فروش بشود دیگر نوبر است وا...! تازه این یکی از مشکلات میدان دام کاشمر است. می گویند مشکلات دیگری هم دارد که حالا بماند!

 

 بد نیست بدانید که:

اینکه خیلی خوب است! همین که بیش از 38 هزار متر مربع از زمین های به ناحق تصرف شده توسط زمین خواران به خصوص در مسیر جاده کوهسرخ و بستر رودخانه، رفع تصرف شده است. اما کافی نیست! مردم بارها با ما تماس گرفته و یا مراجعه حضوری کرده اند و از وضعیت کلاته ها ابراز نارضایتی کرده اند. مردم از این می ترسند که در آینده ای نه چندان دور دیگر هیچ جایی برای تفریح شهروندان نباشد و همه کلاته ها توسط افراد سودجو تصرف شود و هر کس از راه می رسد قطعه ای از زمین های بستر رودخانه را برای خود بردارد! مسئولان البته پیگیر هستند و همین رفع تصرف 38 هزار متر مربع نشان از این پیگیری دارد ولی باید برخوردها و اعمال قانون ها به گونه ای باشد که خیال مردم را راحت کند. شهروندان باید بدانند که مسئولان به هیچ کس اجازه نمی دهند به خاطر مطامع شخصی، منافع عمومی را خدشه دار کند. هنوز مردم به این باور نرسیده اند!

 

بد نیست بدانید که:

چند جوان دلسوز کاشمری که دلشان برای فرهنگ عمومی جامعه می تپد با پیگیری های شخصی خودشان توانسته بودند مجوز اکران انیمیشن «شاهزاده روم» را بگیرند و در این شهر فاقد سینما آن را به علاقمندان عرضه کنند. اما متأسفانه اداره ارشاد البته به استناد دستور مدیران استانی خود، جلوی تداوم پخش این فیلم را گرفتند و به جای آنکه از این جوانان فرهنگ دوست به صورت همه جانبه حمایت شود، در مسیر آن ها مانع ایجاد کردند. وقتی این جوانان مجوز اکران این فیلم را دارند چرا باید جلوی آن ها گرفته شود؟! چرا در این شهری که فاقد سینماست به جای اینکه از این حرکت ها استقبال و حمایت شود باید برای آن ها مانع تراشی شود؟! آن هم برای جوانانی که در این گونه فعالیت ها نه تنها چیزی عایدشان نمی شود بلکه باید از جیب خود هم هزینه کنند! از اداره ارشاد شهرستان انتظار داشتیم که اگر هم موانع قانونی برای اکران این فیلم وجود داشته است، با حمایت خود از این جوانان، آن موانع را برطرف کنند نه اینکه بلافاصله با یک نامه، جلوی فعالیت های آن ها گرفته شود. ضمن اینکه در اصل منع قانونی داشتن آن هم حرف زیاد است!

 

بد نیست بدانید که:

چه دین ها که به دنیای دیگران فروخته نمی شود در این ایام انتخابات! چه توهین ها و تحقیرها و تمسخرها که نثار این و آن نمی شود! آیا واقعاً پیروزی نامزد مورد حمایت ما باید آن قدر برای ما مهم باشد که دست به تخریب و بازی با آبروی دیگران بزنیم؟! چرا به جای پرداختن به رقیب از محاسن نامزد مورد حمایت خود نمی گوییم؟! چرا فکر می کنیم پیروزی ما در گروی تحقیر رقیب است؟! کاشمر، شهری سیاست زده است و در این ایام انتخابات سیاست زده تر هم می شود. خوشبختانه در چند سال اخیر، فضای سیاسی کاشمر، کمی آرام و به دور از تنش بود اما حیف که باز با رسیدن موسم انتخابات، فضای سیاست زدگی بر این دیار سایه افکنده و باز شاهد حرف ها و کارهای ناشایست زیادی هستیم. بیایید حداقل من و شما تصمیم بگیریم در این ایام، به کسی توهین نکنیم و با آبروی هیچ مسلمانی بازی نکنیم. نقد منصفانه عملکردها خوب است اما توهین و تخریب از هیچ کس و هیچ جریانی و به هیچ بهانه ای پذیرفتنی نیست.

 

بد نیست بدانید که:

این بار نوبت جاده کوهسرخ بود که جان دو نفر از همشهریان ما را بگیرد! این جاده پر پیچ و خم تا کنون شاهد حوادث و سوانح متعددی بوده است. جاده ای که باید در اصل جاده کاشمر به نیشابور شناخته شود نه فقط جاده کاشمر به کوهسرخ! در حقیقت این یک جاده اصلی بین شهری است. لذا مسئولان اداره راه شهرستان و اداره کل راه استان باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند. تعریض این جاده و اصلاح هندسی نقاط حادثه خیز حتماً باید مد نظر باشد. جای تأسف است که تا چندی پیش این جاده به عنوان جاده فرعی محسوب می شده و با تلاش و پیگیری مسئولان از فرعی به اصلی ارتقاء پیدا کرده. اما باز هم کافی نیست و باید این جاده به عنوان یک جاده شریانی به حساب آید تا بودجه و اعتبارات لازم هم به آن اختصاص یابد. هر روزه تعداد زیادی از مردم کاشمر به ویژه جوانان یا برای خدمت سربازی و یا برای تحصیل به نیشابور رفت و آمد می کنند ضمن اینکه رفت و آمد از کاشمر به کوهسرخ هم بسیار زیاد است. این جاده نیازمند نگاه ویژه است.

 

بد نیست بدانید که:

اگر از نخبگان و پژوهشگران یک شهر حمایت نشود پس از چه کسی می خواهد حمایت شود؟! یعنی در این شهر هیچ نخبه و پژوهشگری وجود نداشت که حداقل در هفته پژوهش مراسمی برگزار شود و تجلیلی از آن ها به عمل آید؟! هفته پژوهش آمد و رفت و هیچ خبر خاصی در کاشمر اتفاق نیفتاد. این در حالی است که جوانان و نوجوانان متعددی هستند که با تلاش و استعداد سرشار خود در این شهر به دور مانده از بسیاری از امکانات توانسته اند فعالیت های علمی و پژوهشی خوبی از خود به نمایش بگذارند و اختراعات متعددی را به ثبت برسانند. ضمن اینکه پژوهشگران و محققان متعدد دیگری هم از این دیار در علوم مختلف در نقاط مختلف کشور فعالیت دارند که باید از ظرفیت آن ها هم استفاده شود. اینکه متولی اصلی حمایت از پژوهشگران و محققان در این شهرستان کیست خیلی مهم است. پژوهشسرای دانش آموزی، کمیسیون پژوهش شورای شهر، نمایندگی بنیاد نخبگان و معاونت های پژوهشی دانشگاه ها، هر کدام می توانند در این زمینه نقش ایفا کنند.

 

بد نیست بدانید که:

اینجا کاشمر است! صدای ما را از شهر سرعت گیرها می شنوید! یکی از ویژگی های جالب این شهر این است که در این شهر علاوه بر سرعت گیرهای متعددی که در خیابان های مختلف نصب شده است (مثلاً 6 سرعت گیر فقط در خیابان خرمشهر!!!) وقتی هم که برای اجرای یک پروژه به طور موقت چند سرعت گیر احداث می شود دیگر مسئولان دل نازک این شهر دلشان نمی آید که آن ها را جمع کنند و می گویند حالا باشد! به عنوان مثال حدود یک سال پیش که عملیات آسفالت لاین شرقی بلوار سیدمرتضی(ع) انجام می شد، دو سرعت گیر کاملاً غیراستاندارد در ابتدای این بلوار (از سمت امامزاده) در لاین غربی احداث شد و هنوز که هنوز است بعد از گذشت یک سال جمع آوری نشده است. و یا همین سرعت گیرهای متعددی که برای اجرای آسفالت لاین غربی احداث شده است هم هنوز جمع نشده! آقایان مسئول! شما را به جان هر کس که دوست دارید این ها را جمع کنید! نه تنها سرعت که حال مردم را هم می گیرد!

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.