پاسخ به سوالات شما

تحلیلی
Typography
  • سلام . خسته نباشید . ضمن تشکر ، میخواستم بدانم در برخورد با کودکان مرز محبت کردن و ارضای نیازهای آنان کجاست ؟ مثلا ما وقتی در سنین فرزندانمان بودیم محیت کمی دریافت میکردیم و الان هر چه به بچه ها محبت میشود و هر چه از خواسته های آنان اطاعت میشود باز هم اعلام نارضایتی میکنند. واقعا چکار باید کرد ؟

با سلام و سپاس متقابل از شما خواننده محترم . دقت داشته باشید که هر کودکی برای شکل‌گیری شخصیت‌اش در اجتماع نیاز مبرم به محبت از سوی اطرافیان و خصوصا والدین در زمان خردسالی دارد ولی گوش به فرمان کودک بودن ،  محبت کردن نیست.  متاسفانه در فرهنگ ما محبت کردن بد معنا شده و جایگزین های محبت مثل توجهات نامناسب به کودک، قرار ندادن حد و مرز برای کودک، پذیرش بی قید و شرط خواسته های کودک، خریدهای افراطی و ... است که کودک را لوس بار می آورد.در واقع والدین با دادن پاسخ نامناسب به توجه طلبی کودک و نیاز او به دریافت محبت واقعی، تله «لوس شدن» را برای او باز می گذارند. چنین والدینی یاد نگرفته اند که محبت واقعی خود را نشان دهند و سعی می کنند از راه های دیگر آن را ابراز کنند غافل از این که هر کار دیگری غیر از ابراز محبت مستقیم به کودک، او را لوس می کند.علاوه بر این ،  والدین به کودک خود علاوه‌ بر محبت و عشق‌ورزیدن باید او را در سختی رها کنند تا کودک ساخته شود وگرنه اگر به تمام خواسته های وی ، به شکل آنی توجه شود و یا مسئولیتهای او را بعهده بگیرند یا برای تکالیفی که مربوط به خود اوست ( مثل تکالیف درسی ، غذاخوردن ، ..... )التماس‌ او را کنند، در آینده‌ای نزدیک با مشکلات فراوانی مواجه می‌شوند. پس والدین باید در محبت کردن به فرزند خود از افراط و تفریط دوری کنند به پیامدهای و نشانگان محبت بیش از حد و همچنین محرومیت از محبت توجه فرمایید :

  • برخورداری از محبـت بیـش از حـد : قدرت سازگاری ضعیف/ ناپایداری و بی ثباتی در شخصیت /  وابستگی و اتکا به دیگران /  خودپسند و ازخود راضی/  فقدان احساس مسئولیت / قدرت تصمیم گیری ضعیف
  • سنـدرم محـرومیـت از محبـت : رابطه سرد و خشک با دیگران / پایبندی ضعیف به مقررات و اصول اخلاقی /  کمرو، خجالتی، و وابسته /  خودنمایی ناسالم( مثل پرخاشگری)/  فقدان احساس مسئولیت/  حالت های بدبینی
  • سلام . خسته نباشی. من آقایی هستم 65 ساله ، همسرم 8 سال است فوت کرده ، بازنشسته یکی از ادارات شهرهای همجوار شما هستم .تنها زندگی میکنم و با این که اهل ورزش هستم و اهل دخانیات نیستم ولی مشکلات متعددی دارم مثلا : حوصله هیچ کسی رو ندارم ، بیشتر وقتا احساس گر گرفتگی و داغی میکنم ،بی اعتماد شده ام به اطرافیانم ، خسته ام ، مشکلات مزاجی دارم و ..... . در این مورد کمکم کنید . چند نسخه پزشک مراجعه کرده ام ولی همه آزمایشهام خوب بودن . راهنمایی بفرمایید .

 

با سلام و احترام و آرزوی سلامتی ؛ با توجه به نشانه هایی که ذکرکرده اید و اطمینان داده اید که بیماری خاصی ندارید احتمال فراوان است که شما درگیر نشانگان استرس و اضطراب بالا هستید . در شرایط شما این نشانه ها میتوانند شامل این موارد باشند :

            تپش قلب /  احساس درد در قفسۀ سینه (گاهی خیلی شدید) /  احساس خفگی / احساس خواب آلودگی  /  خستگی چشم  /  مشکلات مزاج ،  اسهال، تهوع و استفراغ /  حوصلۀ هیچ کس را نداشتن /  سردرد و داغی بدن /  فشار خون بالا /  مشکل در تنفس یا  خشک شدن دهان /  تعریق زیاد /   سرگیجه /  سوزش معده

در شرایط شما ، پیشنهاد میکنم از اطرافیانتان کمک بگیرید که برای ازدواج شما گام بردارند . شما در این شرایط به یک انیس و همدم احتیاج دارید . این مساله رو جدی بگیرید و از این درخواست ، هرگز احساس شرم و ندامت نکنید . 

سالم و تندرست و باعزت باشید انشالله .

 

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.