بهره وری جلسات در اقلیم هفتم

تحلیلی
Typography

«وی» با خود اندیشید، جمله ای که مرحوم دکارت به وسیله آن شهرتی دست و پا کرده است اشتباه است. جمله « می اندیشم پس هستم» دکارت در اقلیم هفتم جواب نمی دهد . باید دکارت را مجبور کرد تا جمله دیگری بگوید« حرف می زنم پس هستم»

مگر این بنده خدا کمتر از گالیله است که مجبورش کردند بگوید« زمین نمی چرخد» . مردم اقلیم هفتم هم همین کار را باید برای دکارت انجام دهند.

شاید بپرسید این فکر چطور به ذهن «وی» رسید. بله « وی» باید به عرض شما گرامیان و اعزه برساند این فکر وقتی به ذهنش خطور کرد که متوجه گردید همه افرادی که به نحوی در اقلیم هفتم نقشی در تصمیم گیری دارند صرفا به حرف زدن اکتفا می کنند و به نتیجه، اقدام و عمل و نظارت و ارزیابی توجه نمی کنند.

«وی» به یاد آورد دفعات اولی که به جلسات مهم اقلیم هفتم دعوت می شد با خودش فکر می کرد، حرفهایی که زده می شود چه نتایج خوبی برای اقلیم هفتم در پی خواهد داشت . به همین خاطر سعی می کرد حرفهای خوبی جمع آوری کند و حتما هم حرف بزند . « وی» از این که می دید عده ای در جلسات بی تفاوت هستند متعجب می شد، اما پس از کسب تجربیات گرانقدر دریافت در جلسات فقط کافی است حرفی زده شود. مهم نیست چه گفته می شود و مهم نیست از جلسات چه نتیجه ای عاید مردم یا اقلیم هفتم می شود.

 

حسن کار در اقلیم هفتم این است که حرف ها در مواقع بحرانی یا زمانی که حادثه ای رخ می دهد به فریادهایی همراه با «آه و افسوس» تبدیل می شود. حال شما مخاطبان گرامی فرض کنید تصادفی اتفاق افتاده و 5 یا 6 نفر کشته و مصدوم شده اند . فکر می کتید در این هنگام وظیفه بزرگان اقلیم هفتم چیست؟ بله در این هنگام باید فریاد بکشند.

در ادامه جلسه هم می توانند یک نفر را که  سهم کمتری از دیگر ارکان اقلیم هفتم دارد گیر بیاورند. او را آماج اتهام و بروز همه مشکلات قلمداد کنند . می توانند به او بگویند در دادگاه باید پاسخگو باشد  یا برای نشان دادن ناراحتی باید استعفا کند. بعد هم جلسه را با صد ناراحتی و آه و افسوس به پایان ببرند .

« وی»  مطمئن است مردم اقلیم هفتم همین که می بینند تصمیم گیران و تصمیم سازان اقلیم هفتم ناراحت هستند و «قصه پر غصه ای» دارند برایشان کفایت دارد و قانع می شوند. بندگان خدا مردم اقلیم هفتم به دریافت نتیجه که کاری ندارند .

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.