کاشمر و هراس از آلودگی هوا و آرزوی وزش باد

تحلیلی
Typography

بر اساس مطالعات صورت گرفته 10درصد از مرگ و میرهای موجود در ایران بر اثر آلودگی هوا اتفاق می‌افتد. آلودگی هوا به عنوان چهارمین عامل مرگ و میر در جهان شناخته می‌شود. تنها راهکار مهم برای رفع این مشکل، افزایش استانداردها و فرهنگ عمومی مردم برای استفاده بیشتر از وسایل نقلیه عمومی است.

افراد بالای 65 سال و زیر 5 سال، حساس‏ترین میزان سنی که در معرض بیماری‏های خطرناک ناشی از آلودگی هوا قرار دارند، بیماران قلبی عروقی، افراد باردار و افراد چاق نیز از این دسته هستند. زنان دارای حساسیت بیشتری در برابر آلودگی هوا هستند.

مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور، موظف است شاخص‏های ذرات معلق هوا و آلاینده‌های جوی را مدام سنجش و رصد کند. در اکثر اوقات مراکز استان‏های تهران(تهران)، آذربایجان غربی(ارومیه)، آذربایجان شرقی(تبریز)، قم(قم)، خوزستان(اهواز)، خراسان رضوی(مشهد) از این منظر دارای وضعیت نامطلوبی هستند. اگر پدیده وزش باد در 15 مرکز استان کشور در جریان باشد شاهد آن خواهیم بود که این شهرها به لطف باد وضعیت بهتری از هفت مرکز استان ذکر شده دارند. از این منظر یاسوج پاک‏ترین مرکز استان کشور است. به نظر شما وضعیت هوای کاشمر از منظر شاخص‏های ذرات معلق هوا و آلاینده‏های جوی چگونه است؟

آیا مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور در کاشمر شعبه یا دفتری دارد؟ آیا نهادی یا مرکزی پیگیر بحث آلودگی هوا در کاشمر هست؟ به نظر شما کمیت و کیفیت هوای کاشمر چگونه است؟ همه می‏دانیم؛ آلودگي هوا يعني؛ افزايش ميزان گازهاي سمي و ذرات ريز جامد و مايع در هوا در غلظت‏هايي كه تهديد كننده سلامتي باشند. آیا فرد یا نهاد یا محققانی این مهم را در کاشمر رصد کرده یا می‏کنند؟ شش عامل اصلی ایجاد آلودگی هوا مشتمل بر؛ وسایل نقلیه، کارخانجات صنعتی، دود ناشی از آتش‏سوزی، گرده‏های گیاهان، طوفان‏های شن و ماسه روان و طوفان و گردو غبار فعالیت آتشفشان‏ها و آتش‏سوزی جنگل، می‏باشند.

شُکر خدا به ظاهر هیچکدام از این شش عامل در کاشمر حضوری مرئی ندارد. البته همه می‏دانیم وسایل نقلیه در حال افزایش است و کم کم ترافیک به پدیده‏ای قابل لمس در شهرمان تبدیل شده است. هر از گاه شاهدیم چهار راهی به چراغ قرمز مجهز می‏شود. پایش تصویری هم در حال افزایش است. کارخانجات صنعتی هم اگر داریم، لابد محیط زیست با دقتی مثال‏زدنی حواسش به همه موارد زیست محیطی مربوط به آنها هست. از جوار شهرک صنعتی که رد می‏شویم هیچ آلاینده‏ای حواسمان را پرت نمی‏کند. آلاینده‏ای در جوار شهرک صنعتی نیست که باد آنها را به آبادی‏های اطراف و یا شهر هدایت کند!

در سطح شهر هم مشاغل آلاینده‏ای وجود ندارد که باعث آلودگی هوا شود. یقین اگر مشاغلی هم از این دست بوده با هدایت محیط زیست و مدیریت شهری به جایی دیگر منتقل شده است. خشکسالی‏های سالیان متمادی هم کاری کرده است که کشت و زرع وسیع در دیارمان چندان ممکن نیست تا خدای‏ناکرده آتشی در خرمنی بیفتد و مزرعه‏ای بسوزد. البته مقوله خرده مالکیت و نبود کشت و صنعت‏های مکانیزه هم باعث شده مزرعه بزرگی در دیارمان نباشد که آتشی فرضی در آن باعث آلودگی اطرافش بشود. البته در عرصه منابع طبیعی شاهد نیزارهای وسیع نیستیم که آتشی در نیستان حادث شود و شهر آلوده گردد.

طبیعت کاشمر هم خسته از خشکسالی و انواع فرسایش‏هاست و گیاهانش زیاد گره‏افشانی ندارند تا بادی بوزد و گرده‏ها باعث آلودگی شهر و شهرستان شوند. ولی باید از طوفان‏های شن و ماسه روان واهمه داشت. پدیده بیابان‏زدایی و حرکت شن و ماسه در حافظه تاریخی این شهرستان جایی خاص دارد. در ادواری برای جلوگیری از گسترش شنزارها، جنگل‏های تاغ و گز و گونی ایجاد شده است که خدا کند آتشی در آنها نیفتد و بادی نوزد و شهر و شهرستان آلوده نشود. در جنوب شهر در حاشیه بخشی از این جنگل شاهد دپوی زباله هستیم. یقین این دپو هم حساب شده است و بادی هم در وزش به سمت شهر و آبادی‏های اطراف نیست.

کارشناسان تاکید دارند که؛ سهم هر خودروی سواری در ايجاد ترافيک 37 درصد است، به اين ترتيب براساس اگر هر يک از شهروندان که با خودروی شخصی تردد می کند، حداقل يک يا دو روز از هفته از سيستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند، نقش عمده و مهمی را در کنترل آلودگی هوا و کاهش هزينه‏های اجتماعی و اقتصادی خواهند داشت. در این راستا شاهد تحرکات خوبی نظیر سه شنبه بدون خودرو، از سوی برخی از مجموعه‏های فعال در عرصه حمایت از محیط زیست و مبارزه با آلودگی هوا هستیم. کاش روزی روزگاری شاهد استفاده مسئولان از دوچرخه و حمل و نقل عمومی برای فرهنگ‏سازی در این راستا باشیم.

امید روزی شاهد اهتمام مسئولان دیارمان به مقوله آلودگی هوا به طور جدی باشیم. گاهی زود دیر می‏شود. شاید روزی پدیده ریزگردها به دیارمان برسد برای آن روز چه تمهیداتی اندیشیده‏ایم؟ از منظر مدیریت بحران به چه میزان آماده مقابله با آتش‏سوزی‏های احتمالی هستیم؟ لابد مسئولان خدوم دیارمان در جریان هستند که؛ 92 درصد بیماری‏های تنفسی و ریوی و 20 درصد بیماری‏های قلبی و عروقی ناشی از آلودگي هواست .یقیناً می‏دانند؛ آلودگی هوا 11برابر آلودگی آب و 16 برابر آلودگی غذا برای انسان خطرناک است. و لابد می‏دانند؛ آلودگی ناشی از تردد یک خودرو شخصی 14 برابر بیش از وسایل نقلیه عمومی است .

برای نگارش این یادداشت در موتور جستجوگر گوگل بحث «آلودگی هوای کاشمر» بررسی شد. در بهمن سال 1392 رئیس وقت حفاظت محیط زیست کاشمر گفته بود؛« باید برنامه‏های اجرایی در خصوص محیط زیست در اولویت قرار بگیرد و مسئولین قضائی و فرماندار به جهت حمایت در برخورد جدی با صنایع آلاینده اقدامات لازم را صورت دهند. شاید در شهری مثل کاشمر اثرات مستقیم آلودگی هوا در حال حاضر مشاهده نشود، ولی اثرات غیرمستقیم شامل؛ خشکسالی‏های پی‏درپی، کاهش بارندگی،گرم شدن هوا، کاهش بارش برف و... به وضوح در شهرستان قابل روئیت است.»

از آن زمان قریب چهار سال می‏گذرد. دی ماه امسال نشانی از زمستان ندارد. به نظر شما خواننده محترم بحث محیط زیست در کاشمر دارای اولویت هست؟ آیا شاهد اثرات مستقیم آلودگی هوا هستیم؟ هر چه هست باید به فکر باشیم. آلودگی هوا همه ما را به یک اندازه تهدید می‏کنند. باید فرهنگ‏سازی را جدی بگیریم. یادمان باشد بادهای وزان در طبیعت باب دل ما در وزش نیستند تا بنا به اراده این یا آن مقام باعث حذف آلودگی هوا از فراز شهر و شهرستان شوند. آمایش کاشمر از منظر مقابله با آلودگی هوا یک ضرورت است. کاش مسئولان علاقه‏مند به توسعه سیاسی به این موضوع هم به طور ویژه توجه کنند.

 

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.