شهر از دیدگاه یک شهروند غیر متخصص

تحلیلی
Typography

بسیاری از شهروندان دیدگاه متفاوتی نسبت به عملکرد مدیریت شهری دارند . این دیدگاه هر چند کارشناسانه نیست اما خود نوعی ارزیابی است. این دیدگاه که معمولا نقادانه است برای مدت طولانی در اذهان اهالی کاشمر باقی می ماند و معملا در نقدی که شهرداران بعدی بر شهردار سابق دارند این نقش ماندگارتر می شود.

به عنوان مثال اکثر ما المان های درختان رنگی که در میادین کاشمر نصب شد را به یاد داریم . همان زمان گفته می شد در یک سفر خارجی ، مدیریت شهری و همراهان ، این المان ها را از نظر هزینه و زیبایی با موقعیت کاشمر متناسب دیده اندو طرح همان کشور را در کاشمر اجرایی کردند. اما درختان کاشمر نسبت به درختان کشور مبدا شاخ و برگ کمتری داشت و جنبه زیباسازی محیطی آن بسیار کم بود. آن زمان قیمت این درختان و هزینه ها در مقایسه با فراهم کردن یک منظر زیبا از دید شهروند غیر متخصص مورد نقد قرار می گرفت .

موضوع مورد نقد بعدی موضوع درختان جاده سید مرتضی در دوران مدیریت شهری بعدی بود . این که حلقه های چاه اطراف این درختان به اجاره داده شده بود و تعداد زیادی از درختان خشک شدند نیز از دیدگاه شهروندان غیرمتخصص خوشایند نبود.

اخیرا نیز شنیده ها حاکی از این است که پروژه فاضلاب شهری درکاشمر متوقف شده است. دلایل مختلفی نیز برای توقف آن ذکر شده است . این در حالی است که در بسیاری از شهرها به خاطر توجه به مسائل زیست محیطی مدت هاست این طرح پیگیری می شود . در این شهرستان ها مسئولین با هماهنگی در اجرایی کردن این طرح همت داشته اند. شهروندان غیر متخصص از مشکلات اقتصادی این رح اطلاعات اجمالی دارند، همانطور که نسبت به مشکلات زیست محیطی اطلاعات گذرایی دارند . از دید یک شهروند غیرمتخصص این طرح می توانست از زمانی که وزیر نیرو جناب چیت چیان به کاشمر آمد با همکاری و هماهنگی مسئولین با هزینه کمتری نسبت به هزینه امروز ، مسیری  که در دیگر شهرستانها طی شده است را به انجام رساندو امروز با طرح دلایل مختلف متوقف نگردد. 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.