چشم و هم چشمی در اقلیم هفتم

تحلیلی
Typography

وی با خود اندیشید در زمانه ای که مردم اقلیم هفتم از وضعیت اقتصادی گله مند و نالانند ، چشم و هم چشمی و روی آوردن به تجملات در اقلیم هفتم قوز بالا قوز است و حتما مردم اقلیم هفتم از ورود به رقابت در این عرصه پرهیز می کنند

به همین جهت نظری به اطراف و اکناف افکند و متوجه شد چشم و هم چشمی و تجمل گرایی در همه ابعاد زندگی مردمان اقلیم هفتم ریشه دوانیده است.

حتما شما عزیزان کنجکاوانه می خواهید بفهمید «وی » چگونه به این مهم دست یافت و این فکر چه زمانی به ذهنش خطور کرد. «وی» باید به عرض شما گرامیان برساند ، روزی به خانه یکی از خویشان برای مراسمی مذهبی دعوت شده بود  که در وهله اول از طرز لباس پوشیدن بانوان گرامی متعجب گردید. میزبانان با لباس های بسیار شیک و مجلسی مشغول پذیرایی بودند به خاطر دقت کم « وی» متوجه نشد خود این بانوان عزیز بر اثر ممارست و دقت توانسته اند سر و صورت خود را زیب و زینت دهند یا کار را به کاردان و کاربلد سپرده اند .

به هر حال  از شما چه پنهان حضور در این جلسه باعث شد « سوژه تجمل گرایی» در ذهن وی نقش بندد و دوباره به اطرافش بنگرد. پس «وی» با دقت بیشتر در دیگر احوالات مردم اقلیم هفتم متوجه شد، تجمل گرایی در اقلیم هفتم تک بعدی نیست و در تمام احوالات و رفتارهای مردم اقلیم هفتم خود را به نوعی نشان می دهد. از خرید سیسمونی تا فرستادن کودک به مهد، مدرسه،  دانشگاه، خرید گوشی همراه، ماشین، مراسم ازدواج تهیه جهیزیه، وسایل منزل و حتی مراسم ترحیم تجمل گرایی و رقابت و چشم و هم چشمی وجود دارد و این چرخه تکرار می شود.

خوشبختانه یا شوربختانه کاربرد شبکه های اجتماعی هم در اقلیم هفتم زیاد است و معمولا لیست های متناسب با هر موقعیت برای مردم اقلیم هفتم ارائه می دهند. «لیست کامل از سیسمونی نوزاد» «لوازم ضروری نوزاد»«خنچه نامزدی»« نحوه چیدن و تزیین سفره عقد و مدلهای جدید سفره عقد» « لیست جهیزیه کامل» « تریینات شب یلدا» « خنچه عقد عروس در مدل ها و تزیینات جدید و جذاب»«تزیین خنچه داماد» «تشریفات مجالس ترحیم» « خدمات مجالس ترحیم» و....

با توجه به آنچه گذشت  شبکه های اجتماعی از هیچ کدام مرسومات غافل نشده اند و همه را با جزئیات در نظر گرفته اند و بعد با تبلیغات مختلف به عنوان ضروریات به خورد مردم داده اند.

وی دوباره متفکرانه با خود گفت: اشکال کار در اینجاست که این موارد اول به صورت رقابتی وارد جامعه می شود و بعد شکل عرف و مرسومات به خود می گیرد و باعث می شود مردمی هم که تمایلی به تجمل گرایی ندارند ناخودآگاه یا به اجبار تجمل گرا می شوند.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.