از « مدعیان حرفه گری » دیروز تا «روزی نامه نویسان» امروز

تحلیلی
Typography

 چون قلم از باد بد دفتر ز آب /  هر چه بنویسی فنا گردد شتاب/‌‌طالب یزدان و آنگه عیش و نوش/باده شیطان و آنگه نیم هوش                        مولانا

گاهی وقتی به گذشته های نه چندان دور فکر می کنی . « دیروز» چنان دور می شود که در صف خاطرات قرار می گیرد . ارزش ها، مقیاس ها، اعتبارات و احتیاجات دگرگون می شود و آنچه تا « دیروز» محترم و معتبر بود از شان و منزلت می افتد.

از زمانی که برخی نشریات محلی دیگران را متهم به داشتن « روزی نامه» می کردند و خود را حرفه ای قلمداد کرده و دیگران را قلم به مزد می خواندند ، خواستار آزادی بیان بودند و به منتقد بودن خود افتخار می کردند ، زمان چندانی نمی گذرد. باید دید چه اتفاقی افتاده است که ارزش ها یکباره برایشان دگرگون شده است. دیگر از انتقاد خبری نیست هر چه هست توجیه اشتباهات دیگران و سعی بر صحه گذاشتن و درست دانستن آن است . کافی است نشریات این مدعیان دیروزی را ورق بزنید . بیشتر تداعی کننده ویژه نامه های انتخاباتی است تا یک نشریه محلی که قرار است، با حرفه  گری که ادعای آن را دارنند، درد مردم را بگوید ، از آنها فاصله نگیرد و مخاطبان را دریابد.

به نظر می رسد مدعیان دیروزی با جهت گیری های خود به اهرمی تبدیل شده اند تا اصحاب قدرت را به امیال و آرزوهای خود نزدیک کنند. اینان با وزن کشی سیاسی و مشی اقتدارگرایانه هر کسی را در هر جایگاهی تخریب می کنند. به هر وسیله ای برای بایکوت کردن و سکوت و سکون دیگران متوسل می شوند تا به خواسته های ناحق خود دست یابند. این نشریات منتقد دیروز و پاچه خواران امروزند . ابایی ندارند که بیشتر صفحاتشان را به تمجید و تعریف از یک نفر اختصاص دهند و طوری صفحه آرایی کنند که گویا به همین زودی ها قرار است انتخاباتی صورت پذیرد و  در صورت غفلت از گردونه تبلیغات دور خواهند  ماند . شاید این افراد رسانه خود را محلی برای کسب درآمدهای حاشیه ای می دانند.

گفته می شود تلخ ترین تراژدی انسان زمانی ست که آرمان هایش دروغین از کار درمی آیند ، به نظر می رسد این افراد یا آرمان هایشان را به سرعت می توانند تغییر دهند یا تنها آمال و آرزویشان کسب قدرت است و همه ادعاهایشان در زمینه کار حرفه ای، منتقد بودن و آزادی بیان وسیله ای بوده برای این که به مواهبی در سایه کسب قدرت دست یابند.

اما آنچه بیش از آنچه بیان شد آزار دهنده است این است که  خود این افراد نیز پیاده نظام فرماندهانی هستند که توسط یک ریموت آنها را کنترل می کنند و در صورت عدم موفقیت این افراد کنار گذاشته خواهند شد تا با یک نیروی تازه نفس ساماندهی به شکل جدیدی آغاز شود.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.