مردم همچنان چشم انتظار همت مسئولان

تحلیلی
Typography

دولت تدبیر و امید پنجمین سالروز انتخاب سکاندار خود را جشن گرفت و هفته دولت به پایان رسید. فارغ از همه قضاوت ها ، فراز و فرودها ، نقدها و تمجیدها  آنچه که هنوز در رفتار مردم کاشمر به ویزه در روستا مشهود بود شور و نشاط آنها در هنگام افتتاح پروژه ها و استقبال از مسئولین بود

. رفتار استقبال و نشان دادن شعف و خوشحالی از حضور مسئولین در روستاها به معنای این است که مردم امیدوارند مسئولان گره گشای مشکلات آنها باشند و در رفع مشکلات آنها قدمی بردارند. مردم چشم امید به تلاش مسئولان دارند.

این نوع رفتار حمایتی که یک سرمایه اجتماعی نیز محسوب می شود در شرایطی بروز و ظهور دارد که اکثر مردم روستاها از نظر استانداردهای اقتصادی زیر خط فقر به سر می برند. بیکاری در روستاها در حال افزایش است و خشکسالی ها و کاهش بارندگی در سال های اخیر کاهش محصولات کشاورزی را دامن زده است . چالش هایی چون عدم سازو کارهای مناسب و نابرابری میان و شهر و روستا نیز همچنان به قوت خود باقی است. با این وجود مردم صبورانه مشکلات را تحمل می کنند و این گواه وابستگی مردم به آرمان های انقلاب و دوستداری سرزمین شان ایران است.

در بسیاری از کشورها برای این که مردم پای کار باشند و در صحنه حضور فعال داشته باشند سرمایه گذاری و برنامه ریزی می شود. حضور مردم به عنوان یک پارامتر مثبت و یک بازخورد مثبت برای مسئولان در نظر گرفته می شود و در جهت نگه داشتن این حضور و شور تلاش می شود.

حال که مردم کشور ما بحمدا... به صورت خودجوش حضور خود را چه آنجا که نیاز به ایثارگری در جامعه احساس می شده به منصه ظهور رسانده اند به طوری که در ایثارگری و گذشتن از جان خود در 8 سال دفاع مقدس الگو و افتخار میهن اسلامی شدند و چه زمانی که صبر و شکیبایی طلب می شد صبوری پیشه کردند.  آنچه متقابلا ضروری به نظر می رسد هشیاری مدیران و مسئولان در ارتباط با مردم است. مسئولان بایستی ا که قدر صبوری و همراهی مردم را بدانند و حضور مردم در عرصه های مختلف و به ویژه همراهی با آنان را یک فرصت تلقی کرده و در هر رده ای هستند با تمام توان در راه کم کردن مشکلات  مردم بکوشند و سعی در فراهم نمودن رفاه و آسایش مردم را داشته باشند.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.