تاثیر بازی های ویدیویی در تمرکز کودکان بیش فعال

تحلیلی
Typography

ترجمه محبوبه وزیری 

ایجاد تمرکز در کودکان بیش فعال یکی از موضوعات اساسی در درمان به شمار می رود . برای کودک بیش فعال توجه و تمرکز پایدار دشوار یا غیرممکن است .

این امر منجر به مشکلات قابل توجهی در مدرسه یا محل کار می شود . در گذشته این کودکان با دارو درمان می شدند. اما محققان به تازگی دریافته اند ، بازی های ویدیویی می توانند در ایجاد تمرکز این کودکان موثر باشند. این محققان برای ایجاد تمرکز در کودکان بیش فعال یک بازی طراحی کرده اند که کودک باید در یک زمان چند کار را با هم انجام دهد . مثلا کودک باید شخصیت انیمیشنی بازی را از روی موانع عبور داده و به اهداف مورد نظر برساند . از لحاظ تئوری به عهده گرفتن چند وظیفه ذهنی به کودک بیش فعال کمک می کند تا تمرکز خود را برای زمان طولانی حفظ کند .

 

ماسک و تاثیر آن در ارتباط رویاروی

هنگام برقراری ارتباط اجتماعی به ویژه هنگام ارتباط کوتاه مدت و گذرا نوع حالت چهره در ارتباط موثر است و نشان دهنده شادی ، نشاط ، عصبانیت ، ناراحتی می باشد. در ارتباط رویاروی معمولا حالت چهره در نوع ارتباط متقابل بسیار موثر است و به درک حالات روحی فرد مقابل کمک می کند. یکی از حالات چهره که در ارتباط متقابل نقش دارد نوع لبخند است . نوع لبخند یکی از مهمترین انتقال دهندهاست. در رفتارهای روزمره لبخند نشانه بی حوصلگی ، درک صمیمیت و اعتماد به نفس است .

اما هنگامی که ماسک بر صورت قرار می گیرد ما فقط می توانیم تعدادی از اطلاعات را منتقل کنیم . در یک ارتباط غیرکلامی افرادی که از ماسک استفاده می کنند به حرکات چشم ها و پیشانی تکیه می کنند تا هنگام ارتباط حضوری ، ارتباط اجتماعی خود را حس نمایند . موقعیت ابرو یکی دیگر از جنبه های تعامل اجتماعی است . بالا یا پایین آوردن ابرو می تواند منجر به تفاوت های چشمگیر در درک فرد شود . بالا بردن قسمت میانی ابرو نشان دهنده غم و اندوه است در حالی که بالا بردن قسمت جانبی نشانه تعجب است.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.