همراز پاسخ به سوالات شما

تحلیلی
Typography

دکتر زهرا عاصمی 

  • سلام .عباداتتان قبول . مردی 32 ساله هستم که سه سال است با همسرم زندگی مشترک دارم . ابتدا خطاهایی داشتم که متاسفانه باعث سرد شدن همسرم شد و الان با اینکه هنوز بچه هم نداریم اما همسرم بیشتر اوقات اظهار خستگی و همچنین اظهار پشیمانی از ازدواج می کند
. نزد یک روانپزشک ایشان را برده ام و داروی افسردگی استفاده می کنند ولی نه تنها بهتر نشده اند بلکه بی حال تر و بی حس تر از قبل شده است ، دست به کارهای خانه نمی زند  و من احساس می کنم کلا به من بی علاقه شده است . ولی خانواده معتقدند اینها مربوط به افسردگی است . به نظر شما برای گرم کردن یک زندگی چه کاری باید کرد ؟ متشکرم .

 

سلام و آرزوی متقابل قبولی طاعات و عبادتتون . و با آرزوی گرم شدن مجدد زندگیتون .

 خودتان ابتدا فرموده اید که خطاهایی داشته ام ! خب بعضی خطاها، تاثیر عمیقی بر روابط زناشویی دارد و حالا حالاها زندگی به شرایط نرمال برنمی گردد . مثلا خیانت زناشویی ..

پس اگر چه در این متن ما نمی دانیم خطای مد نظر شما چقدر آسیب رسانی داشته است ولی به هرحال بخشی از سردی رفتار ایشان را حاصل آن بدانید و بخشی هم همین طور که پزشکشان تشخیص داده است احتمالا نشانگان افسردگی می باشد  .  اگر مایلید بین این حالات و بی علاقگی به شوهر را در ایشان ارزیابی کنید به نشانه های زیر بعنوان علائم بی علاقگی زن به شوهر توجه بفرمایید :

الف ) بی تفاوتی به همه چیزدر زندگی مشترک :

هیچ کس نسبت به زندگی خود بی تفاوت نیست، هر زنی که به زندگی خود علاقمند است و به خیلی از موارد توجه کرده و دقت می کند. زنی که نسبت به زندگی خود بی تفاوت باشد و به قول خودتان دست به کاری نزند ، این بزرگترین خطر برای زندگی مشترک است و یکی از نشانه های بی توجهی و بی علاقگی به شوهراست که شوهر باید نسبت به رفع مشکل اقدام کند.

 

ب) عدم سازش

تطبیق خواسته های زن و شوهر همیشه راحت نیست. در بسیاری مواقع برای ادامه زندگی باید کوتاه آمد. عدم سازش  و کوتاه نیامدن یکی از بزرگ ترین علائم بی توجهی زن به مرد بوده و شوهر باید ریشه های آن را در رفتارهای خود جستجو کند.

 

ج) عدم احترام به شوهر

یک رابطه موفق، به ویژه ازدواج، برپایه احترام دو طرفه بنا شده است و پایدار می ماند. عدم احترام زن به شوهر ناشی از بی علاقگی او است. اگر زن به شوهر خود بی احترامی می کند، نشان می دهد که به او علاقه ای ندارد و شوهر باید ریشه مشکل را پیدا کرده و آن را حل کند.

 

د) فاصله فیزیکی

زن و شوهر باید همیشه یا غالبا در کنار هم باشند و فاصله فیزیکی بین زن و شوهر خطرناک بوده و باید هر چه زودتر این خلاء بی توجهی زن به مرد  یا برعکس برطرف شود.

 

ه) عدم تمایل به رابطه جنسی :

 رابطه جسمی و جنسی باعث تقویت علاقه زن به شوهر می شود. اگر احساس می کنید این رابطه کم شده است سریعا  باید مشکلات رابطه خود را شناسایی کرده و اقدام به جبران کنید .

 

و) اصولا زنها در کنار مردان رمانتیک ، علاقه مندتر می مانند .

مردانی که نمی توانند همسرشان را شگفت زده و خوشحال کنند توجه زنان را به دست نمی آورند. مردان رمانتیک که به علایق همسرشان توجه می کنند و تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا همسرشان را غافلگیر کنند و موجب خوشحالی او شوند، از نظر بسیاری از زنان دوست داشتنی هستند؛ زیرا نمی توان کارها و رفتارهای آن ها را پیش بینی کنند و هیجان و عشق را در زندگی حس می کنند. مردانی که این ویژگی را ندارند موجب بی توجهی زن به مرد می شوند.

 

ز) اعتماد به نفس ناکافی مرد :

زن معمولا به همسر خود به چشم تکیه گاه محکم نگاه می کند و مردانی که اعتماد به نفس کافی نداشته باشند، علاقه  در زنان را از بین می برند.

 

ح) خصوصیات اخلاقی منفی :

وجود خصوصیات منفی در هر شخصی پسندیده نیست و علاقه و دوستی را از بین می برد و به خصوص وجود آن ها در مردان بسیار منزجر کننده و غیرقابل تحمل است و موجب بی علاقگی تدریجی در فرد می شود.  مثل بددهنی ، شلختگی و ناآراستگی ، دروغگویی و....

 

 

نهایتا اینکه صورتی که زن، علاقه خود را به همسرش از دست بدهد، ممکن است بدون مطرح کردن صریح موضوع و حل سوء تفاهم ها در غار تنهایی خود فرو رفته و متقابلا ممکن است مرد هم علت رفتار را نتواند پیدا کند و خدای نکرده منجر به اتمام رابطه شود.

پس لطفا تا دیر نشده به یک زوج درمان متبحر مراجعه بفرمایید . خوشبخت باشید انشالله

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.