همراز پاسخ به سوالات شما

تحلیلی
Typography
  • دکتر زهرا عاصمی 
  • توجه داشته باشید که اولا کمکی که می کنید جای دوری نمی رود  و برای زندگیتان هست البته اگر به‌همسرمحترمتان و اخلاقیات و .... اعتماد دارید. ولی یادتان باشد در این مورد شما نباید بیش از حد از حق خودتان بگذرید و حق خود را نادیده بگیرید چون محبت شما تبدیل به وظیفه می شود که انگار نباید حقی داشته باشید.  
در هر رابطه ای هررفتاری با طرف مقابل در حد زیاده روی داشته باشید، سلام خدمت خانم  دکتر بزرگوار. خیلی تشکر می کنم بابت راهکارها ومشاوره های عالیتون  . من این سوال رو چند بار تا حالا فرستادم هنوز نوبتم نمیشه پاسخ بدین ؟ خانمی ۲۶ساله ام فرزند آخر همسرم ۳۲ ساله فرزند میانی خانواده تحصیلات هردو دیپلم راستش مسائل زیادی تو زندگی داشتم که سعی کردم تا حد امکان اونقدر کمرنگ ببینم ک زندگیمو تحت شعاع قرار نده .  خانمی هستم که به خاطر همسرم خیلی سختی ها کشیدم از سر خونه رفتن و قبول اینکه مراسم عروسی نگیریم وخلاصه خیلی کم خرج کردم  و ازخودگذشتگی کردم  تا همسرم را خوشحال کنم .  تو این سه چهارسال خانواده اش و خواهرشوهرم همش میگفتن که ما واسه زندگیمون خرج کمی کردیم وزحمت می کشیم . ولی در عوض شوهرشون خونه ماشین همه اموالشان را زدن به نامشون یعنی حق خودشون میدونن ک همه اموال به نامشون باشه به خدا منم تو این چند سال تاجایی که تونستم  با پول و کار خودم تونستم یکم پول پس انداز کنم الان مقداری طلا هم دارم که قراره بدیمش خونه بخریم ولی شوهرم اصلا حاضرنیست حتی یه دنگ از خونه رو به نامم کنه میخواد حتما پول های منو هم برداره ولی خونه وهرچی داشته باشه به نام خودش باشه نمیدونم ولی احساس میکنم خیلی درحقم نامردی شده به هیچ وجه حاضر نیست که چیزی رو به اسمم بزنه بخوام اعتراضی داشته باشم من در آخر باید کوتاه بیام بخدا اصلا نیتم این نیست و نبوده که بخوام جدا شم وهمه دارایشو بقاپم فقط ترس از آینده م دارم مطمئنم در نبودشون خدای نکرده به هر دلیلی خانواده شوهرم تا جایی که حق خودشون بدونن از اموال پسرشون دریغ نمیکنن چون آدمای بسیار خسیس وطمع کارین .خواهشا بگین چکار کنم ؟  در حقم خیلی ظلم شده .

سلام و ارادت و تشکر از حسن نظر شما خواننده گرامی ، امیدوارم خوب و خوشبخت باشید.

وی به همان رفتار شما عادت می کند. اگر کوتاه بیایید باید تا آخر کوتاه بیایید ،  اگر نادیده بگیرید باید تا آخر عمر نادیده بگیرید . محبت، نادیده گرفتن، بخشش و امثالهم حد و اندازه ای دارد ، بیشتر از حد آن، توقع و تکلیف خواهد شد .  متعادل رفتار کنید. شما خواهران محترم همسرتان را الگو کرده اید  و فکر نمی کرده اید که همسرتان این طوری رفتار کنند. بهترین کار این است که با همسرتان صحبت منطقی داشته باشید یا با یکدیگر از یک مشاور کمک بگیرید  و نهایتا اینکه اگر موفق به تغییر رفتار ایشان نشدید  بدون چشم داشت  ومعتدل ، کمک کنید و نگران آینده نیامده نباشید .

 

  • سلام دکتر .من خانمی ٢۵ساله ام و همسرم ۴ماه از من بزرگترهست مشکل اصلی من توهین کردن ایشون هست که واقعا حرمت نگه نمیدارد و من خیلی با این موضوع مشکل دارم 5/1سال ازدواج کردیم ۵ سال نامزد بودیم و به این شدت نبود در عین حال واقعا به عنوان زن دچار کمبود محبت از طرف همسرم هستم چون پدرم همیشه محبت زیادی داشت شرایط مشاوره رفتن را ندارم او هم نمی رود لطفا راهنماییم کنید چکار کنم ؟ قبلا به من گفته بودید  اینکه محل رو ترک کنم جوابش رو ندم عصبیش نکنم ولی این ها برایم مشکل را حل نمیکند.لطفا راهنمایی کنید.
  • سلام. پوزش از تاخیر پاسخ جنابعالی .  به طور کلی  توجه داشته باشید که افرادی که شما را تحقیر می کنند و قصد آسیب رساندن به شما را دارند، در درجه اول باید خودشان را بیازارند تا بتوانند شما را آزرده کنند. یک انسان کامروا، موفق و با اعتماد به نفس هیچ نیازی به تحقیر دیگران ندارد. برخی به طور کلی نظر منفی نسبت به دیگران دارند چون به دلیل کمبودهایی که احساس می کنند دوست دارند خودشان را قدرتمند تر از سایرین جلوه بدهند تا به این طریق بر تزلزل شخصیتی خود غلبه کنند. قبلاً کسی آنها را آزرده ساخته و چون توانایی مقابله با آن را نداشتند، با تحقیر دیگران سعی می کنند از موقعیت فعلی خود دفاع کند. همسرتان  که به شدت شما را تحقیر می کند با این کار فقط ناراحتی، عدم موفقیت و بی هدفی خود را در زندگی به نمایش می گذارد و این مشکل ایشان است نه شما. دانستن این مطلب به شما کمک می کند که راحت تر شرایط را تحمل کنید ومنطقی با مسائل برخورد کنید .زمانیکه همسرتان به شما توهین می کند  ممکن است در پاسخ به وی جواب های بی شماری به ذهن شما خطور کند ولی اگر چنین کاری را انجام دهید، در واقع خودتان را با آن فرد هم شان ساخته اید و در نهایت خودتان را آزار داده اید. ممکن است بعداً به خاطر حرف هایی که در عصبانیت از دهانتان خارج شده پشیمان شوید. اگر همسرتان موافقت می کنند حتما از یک رواندرمان برایشان کمک بگیرید همچنین سعی کنید برای خود سرگرمی هایی ایجاد کنید ، اگر خود را مشغول کنید انتظارات تان کم تر و متعادل تر می شود، می توانید کتاب بخوانید، فیلم ببینید، با دوستان خود بیرون بروید یا هر کاری که دوست دارید انجام دهید.موفق باشید

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.