همراز پاسخ به سوالات شما

تحلیلی
Typography
  • سلام. با تشکر از شما لطفا به سوالات من پاسخ دهید : فکر کردن به گذشته همسر و روابطی که در گذشته داشته است، چقدر مجاز است ؟ آیا باید در گذشته فرد کنکاش کنیم؟ روابط او در گذشته برای زندگی مشترک آینده ما اهمیتی دارند؟ وجود یک رابطه احساسی یا جنسی در گذشته چقدر در زندگی مشترک ما تاثیر خواهد داشت؟ لطفا این سوالات را در اولویت  پاسخ بگذارید که امروزه مسئله مشترک خیلی از جوانان در حال ازدواج است . متشکرم

 

با سلام و سپاس متقابل و آرزوی خوشبختی برای همه جوانان عزیز ، به نکات بسیار خوبی اشاره کردید وهمین طور که خودتان گفته اید مسئله مشترک خیلی از افراد در حال ازدواج است .

ابتدا دقت داشته باشید معمولا برای زنان ، بیشتر روابط احساسی و عشقی همسرشان در گذشته اهمیت دارد و برای مردان ،  وجود رابطه جنسی زن در گذشته باعث درگیری فکری می شود. اما در مورد اینکه فرموده اید آیا باید در گذشته همسرم کنکاش کنم یا نه ؟  و آیا من باید از گذشته ام برای او بگویم یا نه ؟  توجه کنید که  اطلاع یافتن از روابط قبلی تنها باعث ناراحتی، حسادت و بروز افکار مزاحم در شما می شود و هیچ  سود دیگری در آن وجود ندارد. قبل از ازدواج باید به اندازه کافی درباره همسرتان تحقیق کنید که با آگاهی انتخاب کنید و زندگی موفق تری داشته باشید. اما پس از ازدواج، جستجو برای یافتن روابط عشقی قبلی باعث سردی، بی اعتمادی و حتی خیانت می شود. اگر هر روز همسرتان را به یاد گذشته بیاندازید و به او برچسب بزنید، او را به سمت همان گذشته سوق می دهید . همچنین در مورد گفتن گذشته خودتان، توجه کنید که  این گذشته تا چه حد در آینده شما با همسرتان تاثیر دارد؟ اگر تاثیری ندارد و هیچ ارتباطی با زندگی فعلی شما ندارد، لزومی به بیان آن نیست وگفتن آن  تنها باعث آشفتگی همسرتان می شود، اما اگر گذشته شما تاثیری در روابط فعلی شما دارد موضوع را با فرد مقابلتان  در میان بگذارید.

و ضمنا حواستان باشد که اگر همسرتان یا نامزدتان با شما در مورد گذشته و اسرارش صحبت می کند، قدردان او باشید. او در واقع صداقتش را به شما نشان داده و این حق را به شما داده است که با آگاهی در کنارش زندگی کنید. معمولا ممکن است دچار این ذهنیت شوید که تمام حقیقت را نگفته است. اگر چنین بود، هرگز از ابتدا چیزی را با شما در میان نمی گذاشت. حالا شما حق انتخاب دارید. اگر نمی توانید با گذشته همسر خود کنار بیایید و قرار است دائما سرزنش و بی اعتمادی و سخت گیری وکنترل گری بر او داشته باشید  بهتر است جدا شوید. اما اگر زندگی در کنار همسرتان را انتخاب کردید، سرزنش و القای حس گناه برای گذشته ای که شما در آن حضور نداشته اید تنها باعث برهم خوردن آرامش زندگی می شود. چیزی تغییر نمی کند، ولی رابطه فعلی خود را خراب می کنید .  در مورد رابطه جنسی قبل از ازدواج که هنوز هم در ایران موضوع مهمی است ، اگر قبل از ازدواج از این مسئله باخبر شده اید، با صداقت و آرامش با خودتان فکر کنید. آیا می توانید این مسئله را بپذیرید؟  اگرمی توانید آن را کاملا فراموش کنید و صرفا روی تقویت و غنی سازی رابطه خودتان متمرکز شوید. اگر این طور نیست ونمی توانید بپذیرید  به هیچ وجه برای ازدواج اقدام نکنید.  با این کار آرامش را از خود و همسرتان خواهید گرفت. ولی چنانچه این مشکل پس از ازدواج خودش را نشان داده است ،  به یاد داشته باشید که گذشته ارتباطی به زندگی فعلی شما ندارد.این اتفاق در گذشته همسر شما افتاده و تمام شده است.شما زندگی خوبی در کنار همسرتان دارید و مشکلی از این بابت تا به حال با او نداشته اید. او از زمانی که با شما ازدواج کرده است، وفادار بوده و شما شاهد خیانتی از او نبوده اید. پس به این فکر کنید که الان همسری خوب و عفیف کنار شماست .

گاهی ممکن است خود شما گذشته ای داشته اید که تصمیم گرفته اید آن را با همسر آینده تان در میان بگذارید  و فرد مقابلتان که شاید الان نامزدتان شده باشد آن را نمی پذیرد ، خب این نشان از صداقت و بلوغ فکری شما دارد. اما ممکن است این بلوغ فکری دو طرفه  نباشد. اگر به نظرتان او نمی تواند با این مسئله کنار بیاید، در آرامش با او صحبت کنید و به او بگویید که برایتان ساده تر بوده  که چیزی نگویید.اما ترجیح می دهید همه چیز شفاف،روشن و به دور از پنهان کاری شروع شود. به همین دلیل به او این فرصت را داده اید که انتخاب کند و برای ازدواجش تصمیم گیری کند ، اگر نمی تواند با این موضوع کنار بیاید و قرار است تا آخر عمر سرزنش شوید، بهتر است وارد  زندگی مشترک نشوید .

پاسخ شما ادامه دارد ......................

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.