کنکاشی در حاشیه آرزوی دوبانده شدن محور سه راه شادمهر به کاشمر

اخبار ترشیز
Typography

به نظر شما کدام فرد حقیقی یا مجموعه حقوقی برای ما کشف کرد که باید محور کاشمر به سه راه شادمهر دو بانده شود؟ از طرح این سوال تعجب نکنید. برخی را اعتقاد بر آن است که تصادف دکتر پویان در این مسیر خونین اولین تلنگر گسترده بود. قبل بر ان تصادفات متعددی در این محور شده بود، ولی به هر دلیل به صورت پررنگ در سطح جامعه مطرح نشد، تصادف این دکتر که تازه وارد دیارمان شده بود و قرار بود منشاء خدمت در حوزه سلامت باشد، برای همه دردناک بود. دردناکتر این بود که عده‏ای با دقت نظری مثال زدنی این تصادف را شاه‏بیت تحرکی در آستانه انتخابات مجلس نمودند.

اتاق فکر جریان اصلاحات به خوبی از موضوع تصادفات این محور بهره برد. هنوز تصویر شادروان پویان بر زمینه بنفش رنگ در ذهن‏ها هست. نماینده وقت خیلی تلاش کرد بحث دوبانده کردن این محور را کالبدشکافی کند و متذکر شود که نمایندگان ادوار کاشمر در این باره به چه میزان کار کردند و کار نکردند. در هر حال بحث این محور به یک حربه تبلیغاتی بر علیه اسماعیل‏نیا تبدیل شد. خدا خیر بدهد بلوکیان را که توانست محور کاشمر به خلیل‏آباد را به فرجام برساند. یقین برای افرادی که از سه راه شادمهر به درونه می‏روند جالب است که در این مسیر یک بخش 15 کیلومتری تبدیل به بزرگراه شده است؟

یقین اینان با خود خواهند گفت چرا این بزرگراه قبل و بعدی ندارد؟ و تا شادمهر و درونه کشیده نشده است؟ این روزها هم شاهد همت شهردار اصلاح‏طلب و  حمایت شورای شهر دارای اکثریت اصلاح‏طلب برای دوبانده کردن بخشی از مسیر کاشمر به سه‏راه شادمهر در حد فاصل پلیس راه قلعه بالا تا شهرک صنعتی هستیم. نماینده هم از این همت شهردار و همراهانش در شورا حمایت می‏کند. یکی به طنز می‏گفت مگر شهرداری و شورای شهر از شهر فارغ شدند که به حوزه راه ورود پیدا کردند؟ پاسخش ساده است، این همه در راستای منافع شهر است.

با این همه بایسته است همتی عالی مصروف محوره شادمهر به کاشمر شود. این محور در حوزه راه دو شهرستان مه‏ولات و کاشمر است. دو نماینده این دو شهرستان دست در دست هم می‏توانند مجدانه برای اختصاص اعتبار به این محور بیشتر همت کنند. فرمانداران این دو شهرستان هم لابد این مهم را وجه همت خود داشته و خواهند داشت. باید ببینیم بیستمین فرماندار کاشمر در این خانه‏تکانی اصلاحات چه تفاوتی با فرماندار اصلاح‏طلب قبل خود در توجه به مقوله دوبانده کرده محور مذکور خواهد داشت. گاهی زود دیر می‏شود. تا انتخابات بعدی مجلس وقتی نمانده است.

همه شعارهای تبلیغاتی کاندیداهای انتخابات گذشته مجلس را به یاد داریم. در این مدت دقت نظر مردم بیشتر شده است. شعار برای دوبانده کردن این محور و همچنین محور خلیل‏آباد به بردسکن و درونه برای همه جذاب است و یقین در سبد رای کاندیداهای دور بعدی رقابت‏های انتخاباتی مجلس یازدهم موثر است. مردم در حوزه راه مطالبات متعددی دارند. برای همه ساماندهی هر چه مطلوبتر محور کاشمر به ریوش و ریوش به نیشابور یک آرزوست. همین آرزو برای محور بردسکن به سبزوار مطرح است. دوبانده کردن مسیر فیض‏آباد به کاشمر هم یک آرزوست.

تحقق هر یک از این آرزوها گامی موثر برای پیشرفت کاشمر است. همه می‏دانیم اهالی فیض‏آباد رونق بخش بازار کاشمر هستند. از منظر صنعت گردشگری که به حوزه راه بنگریم، متوجه می‏شویم که دارای نواقض بسیاری هستیم. باید راه را برای حضور گردشگران حاضر در نیشابور و سبزوار به منظور حضور در کاشمر و بردسکن و خلیل‏آباد هموار کنیم. در کنار این همه آرزو در حوزه راه باید به آرزوی اتصال کاشمر به شبکه ریلی اشاره کرد. یعنی روزی کاشمر دارای ایستگاه راه‏آهن اختصاصی سوای ایستگاه کاشمر در راه‏آهن نیشابور خواهد شد؟ این یک آرزوی دیرینه است.

اتصال کاشمر به شبکه ریلی در شکوفایی اقتصادی منطقه تاثیری شگرف دارد. یقین در این حالت بحث استحصال معادن کاشمر جدی‏تر گرفته خواهد شد. یقین به صادرات محصولات زراعی و باغی و دامی و انواع صنایع دستی بیشتر توجه خواهد شد. از فرودگاه شهید مدرس هم می‏گذریم. این آرزو بسیار بزرگ است و یقین همتی در حد چند شهرستان را می‏طلبد. یقین نمایندگان و ارکان مدیریتی شهرستان‏های منتفع از این فرودگاه با دقت‏نظری مثال‏زدنی پیگیر امور آن هستند. اگر هستند خدا خیرشان دهاد و اگر نیستند امید فکری عاجل برای این مهم بکنند.

این یادداشت به دو بهانه تهیه شد. یکی همین تصادف اخیر منجر به فوت پنج نفر در محور کاشمر به سه راه شادمهر است. به هر دلیل کسی برای این 5 عزیز کشته شده بَنِری تهیه نکرد و بزرگداشتی پُر سرو صدا برگزار نکرد. برخی خوب داغ کردند. در یکی از نشست‏های شورای شهر بعضی حسابی داغ کردند و سلسله پیشنهادتی هم مطرح کردند. به این بزرگواران باید گفت؛ امیدواریم همیشه در پی حل مسایل باشید یک تصادف بهانه یک نقد می‏شود، خسته نباشید، کاش قبل از تصادف هم پیگیر این قبیل ماجراها در همه جا بودید.

یادتان نرود کاشمر در شعار یک شهر ایمن است و روزگاری مفتخر بودیم که عضو جامع ایمن جهانی هستیم. بد نیست گاهی حضرات حاضر در ویلای خیابان خرمشهر پای پیاده در شهر قدم بزنند و نقاط حادثه‏خیز را بررسی کنند و برابر آیین‏نامه یک شهر ایمن با همکاری مجموعه‏های ذیربط و مدیریت شهری در اصلاح آن بکوشند. اگر در این راه تا حالا کوششی داشته‏اند بر آنان درود باد و اگر کاری نکردند امید همچنان که برای حوزه راه داد می‏زنند برای اصلاح امور شهر در حوزه امنیت اهالی و پیشگیری از تصادفات درون شهری هم کاری کارستان بکنند.

بنده خدایی به طنز می‏گفت؛« این همه دست‏اندازهای ریز و درشت شهر که به سرعت‏کاه و سرعت‏گیر و از این قبیل اسامی مشهور هستند به سرعت در جای جای شهر ایجاد می‏شود، در نوع خود جالب است. کلکسیونی از انواع سرعت‏گیرها داریم که انشا‏الله خود عامل تصادف نیستند، این سرعت عمل شورا و شهرداری در ساخت سرعت‏کاه‏ها ستودنی است چرا با همین سرعت نمی‏توانند معضل آب‏گیری معابر و کوی و برزن و خیابان‏ها ممانعت کنند. چندی دیگر شاهد بارندگی‏های زمستانی خواهیم بود. مدیریت شهری نمی‏تواند با توجه به آب‏گرفتگی‏های سالیان قبل این معضل را امسال حل کند؟»

بهانه دوم فرا رسیدن 26 آذر روز ملی حمل و نقل بود. در آذر 1362 100 فروند کشتی در بنادر کشور منتظر تخلیه بارشان بودند. امام راحل(ره) با صدور فرمانی عامل حضور تعداد زیادی کامیون و تریلی برای تخلیه بار کشتی‏ها شدند. این موضوع باعث حل نسبی مشکل تخلیه بار شد. 14 سال بعد در سال 1376 به پیشنهاد وزارت راه و ترابری وقت این روز به عنوان روز حمل و نقل شناخته شد. با تبریک این روز به فعالان این حوزه در کاشمر امیدواریم کمیت و کیفیت راه‏های مواصلاتی منتهی به کاشمر ارتقاء بیابد. آمین.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.