شفاف سازی درآمدها و هزینه ها در اقلیم هفتم

اخبار ترشیز
Typography

 شنیده ها حاکی از این است که در اقلیم هفتم یک اتاق شیشه ای درست شده است . از آنجا که « وی» مفهوم اتاق شیشه ای را نمی دانست . معنی این واژه را از اهل فن پرسید. اهل فن بعد از این که با تعجب به « وی » نگریستند گفتند:

اتاق شیشه ای همان طور که از نامش پیداست اتاقی است که از شیشه درست شده باشد. « وی» متعجبانه پرسید : پس چرا در اتاق شیشه ای اقلیم هفتم چیزی دیده نمی شود. آیا جنس شیشه اتاق مهم نیست و فقط باید اتاق از شیشه درست شده باشد. شیشه کدر باشد یا مشجر و یا صاف هیچ اهمیتی ندارد. اهل فن پاسخ دادند: خیر همین که اتاق از شیشه باشد کفایت دارد.

از آنجا که «وی» یک شهروند پرسشگر است دوباره پرسید: کار اتاق شیشه ای چیست؟ اهل فن در جواب فرمودند: کار اتاق شیشه ای شفاف سازی است. «وی» دوباره پرسید: لطفا این مورد شفاف  سازی بیشتر توضیح بدهید. اهل فن مجبور شدند با یک مثال مسئله را برای « وی» توضیح دهند پس چنین گفتند: به عنوان مثال اگر یک مقام مسئولی خواسته باشد درآمدها و هزینه های یک سازمان  یا نهاد در اقلیم هفتم را مشخص کند در اتاق شیشه ای می نشیند و در آنجا حساب هزینه ها و در آمدها را مشخص می کند. «وی» با دقت به اتاق شیشه ای اقلیم هفتم نگاه کرد اما نوع شیشه « اتاق شیشه ای» اقلیم هفتم  طوری بود که  رویت میسر نبود و لی به نظر می رسید فقط یک نفر در آن اتاق شیشه ای وظیفه شفاف سازی امور را به عهده دارد. « وی» با این که از پرسیدن این همه سوال خجالت می کشید ولی از آنجا که روحیه پرسشگری با رگ و خونش عجین شده است پرسید: آیا این مقام مسئول باید به تنهایی همه این امور سخت را انجام دهد و دیگران به او کمکی نمی کنند. اهل فن با خستگی و بی حوصلگی پاسخ دادند: معمولا در دیگر اقالیم رسم بر این است که این کار، گروهی انجام شود. مقام مسئول معاونینی دارد. حسابرسی دارد، حراستی دارد، شورای مشورتی دارد. ولی از آنجا که مقام مسئول اقلیم هفتم توانمند است و دیگران در برابر او و قدرتش و تفکرش هیچ هستند خودش به تنهایی این کار را انجام می می دهند. «وی » که کاملا گیج شده بود پرسید: پس شورای مشورتی اقلیم هفتم چه می کنند. اهل فن پاسخ گفتند: مگر نمی دانی . شورای مشورتی اقلیم هفتم برایش اسپند دود می کنند.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.