از قراردادهای مجهول تا استخدام های کیلویی

اخبار ترشیز
Typography

« از قراردادهای مجهول تا استخدام های کیلویی» عنوان مقاله ای است در روزنامه قانون در نقد عملکرد قالیباف شهردار سابق تهران است. در این روزنامه آمده است شهرداری تهران در قالب گزارش سند تحویل و تحول شهرداری ، دست به افشاگری زد

که می توان گفت بسیار تلخ و سیاه است. قابل ذکر است در این گزارش انواع تخلفات شهردار سابق تهران از تخلفاتت انتخاباتی تا حراج املاک و استخدام های غیر مجاز و کیلویی درج شده است.

در این نوشتار صحت و سقم گزارش ، سیاسی بودن یا غیر سیاسی بودن آن و حواشی به وجود آمده مد نظر نیست. اولین سوال که مد نظر است این است ، اگر می شود در هر زمانی همه جزئیات درآمدها و هزینه ها و تخلفات مربوطه به شهرداری ها را توسط حسابرسان احصا کرد ، چرا این کار در زمان  تصدی مدیریت شهری آنها صورت نمی گیرد و این مهم به بعد موکول می شود؟ چرا مدیریت شهری می تواند در هنگام تصدی، حضور یک حسابرس رسمی در شهرداری را نپذیرد؟

دومین سوال این است آیا این وضعیت در شهرهای کوچکی مثل کاشمر هم وجود دارد؟ آیا تا کنون در مورد هزینه ها و درآمدهای شهرداری به جز گزارشاتی که توسط مهندس سلیمانی شهردار کاشمر ارائه شده گزارش دیگری از طرف حسابرس رسمی انتخابی  شورای شهر داده شده است؟ شورای شهر در این مورد چه وظیفه ای دارد؟ همان گونه که از مفاد بند 30 ماده قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بر می آید وظیفه نظارت بر حساب در آمدها و هزینه های شهرداری با مفهوم «انجام پرداخت‌های شهرداری در چارچوب بودجه مصوب با اسناد مثبته و رعایت مقررات مالی و معاملاتی» بر عهده شورای شهر قرار داده شده و شورای شهر با انتخاب حسابرس رسمی می‌تواند به این وظیفه خود جامه عمل بپوشاند.آیا در کاشمر این مهم مورد توجه اعزه شورای شهر قرار گرفته است؟

 باید گفت شفافیت مالی باعث شهرداری باعث اعتماد و افزایش مشارکت اجتماعی می گردد و پیش شرط توسعه شهری شفافیت مالی است .  

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.