کاش شهر ما چنین فرمانداری داشت

اخبار ترشیز
Typography

سیدعلیرضا نبوی ثالث 

 

آن کس است اهل بشارت که اشارت داند

نکته ها هست بسی محرم اسرار کجاست

حافظ

به گزارش جهان نیوز، رهام پیکری- فرماندار  مرودشت - سه شنبه هشتم خرداد 97 درنشست خبری پیرامون دستگیری شهردار شهر مرودشت بیان داشت : مدتی است که اخبار ضد و نقیضی درمورد شهرداری و شورای شهر مرودشت مطرح می شود

و مطلعین امروبنده به دنبال این بودیم که مستنداتی را بدست آوریم و به یقین برسیم تا مطالبی را که لازم است بررسی کرده و بعد از جمع بندی بیان کنیم. وی تصریح کرد فضای فکری که در شورا وجود داشت یک نگاه مطالبه گری شخصی بود و ظاهرا انتخاب شهردار در گذشته براسا س معاملات بوده است؛ وی با بیان این که فضای خوبی در شهرستان وجود نداشت و به عنوان رئیس شورای تامین شهرستان وظیفه داشتم مستندات قانونی را تهیه کرده و گردش کار گرفته و در اختیار هیئت رسیدگی به تخلفات قرار دهم. تصریح کرد که به دنبال ادای حق مردم هستیم. فرماندار مرودشت همچنین گفت امید است سرپرستی جدید شهرداری فارغ از جناح بندی های سیاسی و قومی و قبیله ای بتواند امورات مردم را به نحو احسن پیگیری کند.

 فرماندار مرودشت با ابراز اینکه حدود 60 نفر بدون مجوز و ضوابط و قوانین استخدامی و کار، به کارگیری شده بودند استان تصمیم گرفت که فعلا این افراد تعدیل شوند تا به وضعیت شهرداری و شورای شهر رسیدگی شود و بعد به وضعیت این نیروهای تعدیل شده نیز رسیدگی خواهد شد ،گفت: با ورود سربازان گمنام امام زمان (عج) استان فارس به این پرونده ، درنهایت برخی افراد دستگیر شدند وی تصریح کرد مطالب و وقایع به طور کلی از سوی مراجع قضایی استان و سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان رصد و پیگیری شد و اقدامات لازم انجام شد فرماندار مرودشت درمورد شایعاتی پیرامون نقش سپاه دردستگیری شهردار بیان داشت: سپاه شاید در رصد اطلاعاتی نقش داشته اما در دستگیری اعضا نقشی نداشته است ، سپاه نهادی مردمی است که دردل مردم جای دارد و قطعا حقوق مردم را هم دراین قضایا در نظر می گیرد.

فرمانده ی مرودشت بیان داشت : وظیفه داریم امورات مردم را پیگیری کنیم و با قدرت بایستیم تا کارها در چارچوب قانون انجام شود و از ارتکاب هرگونه تخلف تا جایی که بتوانیم جلوگیری می کنیم.

از سخنان فرماندار مرودشت نتیجه می گیریم که : اعضای شورا نباید نگاه مطالبه گری شخصی داشته باشند ؛ انتخاب یک شهردار نباید در قالب معامله صورت گیرد، وظیفه ی فرماندار به عنوان رئیس شورای تامین شهرستان برخورد با تخلفات است، انتخاب یک شهردار باید فارغ از جناح بندی های سیاسی باشد، استخدام حدود60 نفر نیرو در شهرداری، بدون ضوابط و قوانین استخدامی ، تخلفی آشکار است، توجه سپاه به حقوق مردم نشانه ی ارجحیت حقوق مردم برمنافع شخصی است، سربازان گمنام امام زمان )عج( اگربخواهند، روباه در سوراخش نمی تواند دور ازچشم آ نها دزدی کند ، اجرای کارها در چارچوب قانون، جلوگیری از ارتکاب هرگونه تخلف وظیفه ی اصلی فرماندار شهر و اعضای شورای تامین است. دربین موارد فوق ، آن چه مد نظر نگارنده است اجرای کارها در چارچوب قانون و جلوگیری از ارتکاب هرگونه تخلف است ، مسئولین باید دغدغه ی اجرای قانون و توجه لازم به مقوله ی عدالت گستری را داشته باشند، همه ی طبقات اجتماعی دربرابر قانون حقوقی یکسان دارندو اجرای دو اصل قانون و عدالت ، ضامن بقای صلح و امنیت مردم است، معمولا قوانین خوب وضع می شونداما مهم اجرای درست قانون است. تصمیم گیری خارج از ضوابط و مقررات که گاها تحت تاثیر اراده ی برخی مسئولان ، صاحبان قدرت صورت می گیرد باعث متلاطم شدن فضای سیاسی و ایجاد بی اعتمادی و تشدید سوءظن ها در اجتماع می گردد .

چند سالی است در شهر کاشمر شاهد رفتا رهای فراقانونی و فرا فکنی های بچه گانه ای هستیم که الگوهای رفتاری بسیاری از شهروندان و مسئولین را تحت تاثیر خود قرار داده است .قداماتی خلاف ماده ی 598 قانون مجازات اسلامی درحوزه ی راه و شهرسازی از جنس « متصرف غیر قانونی » که مخالفت مدیر کل راه و شهرسازی به صورت مکتوب به مراجع ذیربط منتقل شده است ، بن بست نمودن معابر و میلان ها خلاف طرح جامع و طرح تفصیلی بدون داشتن رای موافق کمیسیون ماده ی پنج . اگرشهر ما فرمانداری مثل فرماندار مرودشت داشت، یک عده خاص منفعت طلب هیچگاه از اقدامات غیرقانونی حمایت نمی کردند و به خاطر تایید یک مصوبه شورا مبنی بر انتخاب ناظرمالی در شهرداری واهمه نداشتند و معاون فرمانداری را به عنوان عضوی از کمیته تطبیق زیر سوال نم یبردند و غیرمستقیم اعضای کمیته ی تطبیق را تحت فشار قرار نم یدادند ، منفعت طلبان به خاطر حفظ منافع شخصی ممکن است درآینده بیش ازاین مسئولان شهرستان را مورد هجمه وتهدید قرار دهند زیرا آگاهی مردما ز بعضی اتفاقات می تواند نتایج تاسف باراجتماعی و مخاطرات سیاسی گسترده ای را برای این زیاده خواهان به ارمغان آورد...

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.