صبحانه کاری با دکتر بنیادی با تاکید بر وحدت

اخبار ترشیز
Typography

روزی با خبر شدیم که نماینده دیارمان در نشستی از آزادی بیان و گفته و خواهان تعامل هر چه موثرتر و مثبت‏تر مسئولان با اصحاب رسانه شده است. ایشان در لابلای جملاتش اشارتی هم به دو هفته ‏نامه سرو کاشمر داشته است. به رسم تشکر با وی تماسی حاصل شد و مراتب امتنان نشریه اعلام گردید. در لابلای صحبت‏ها بحث یک مصاحبه مطرح شد. با سعه صدر متذکر شدند که برنامه کاری فشرده‏ای دارند و عازم تهران هستند. با این همه متذکر شدند برای گفتن خدا قوت به نشریه سری خواهند زند.

به ایشان پیشنهاد شد در جمع همکاران نشریه با صرف صبحانه در خدمت ایشان باشیم. دکتر بنیادی این دعوت را پذیرفت و صبح شنبه شانزدهم تیرماه با سه نفر از اعضای دفترش در نشریه حاضر و در فضایی صمیمی ضمن صرف صبحانه به تبادل نظر با مدیر مسئول و سردبیر و اعضای هیئت تحریریه و همکاران نشریه پرداخت. شاه‏بیت کلام دکتر بهروز بنیادی حفظ وحدت در ایران اسلامی و توجه به منافع ملی بود. نماینده دیارمان باور دارد که باید به قانون احترام بگذاریم و از ظرفیت‏های قانون برای آزادی بیان بهره ببریم.

 بنیادی تاکید داشت که بعد از انتخابات اسفند 1394 عزم خود را برای خدمت به مردم در سنگر قانونگزاری جمع کرده و به دنبال اخذ راهکارهای برای خدمت مضاعف است. در این راه برابر بضاعتی که داشته سعی کرده از آراء و نظرات مختلف بهره ببرد. به تعبیر وی؛ همه دوستداران ایران اسلامی باید برای وفاق ملی تلاش کنند. او از تلاشش برای کسب دیدگاه‏های مختلف برای پیشرفت منطقه گفت؛ و اشاره کرد که برخی حضوری و بعضی کتبی و بعضاً از طریق اینترنت و شبکه‏های اجتماعی ایده‏هایشان را برای بالندگی کاشمر و ترشیز مطرح کرده‏اند.

بنیادی با طرح این سوال که چرا کاشمر باید در طی 40 سال بیست فرماندار به خود ببیند معتقد است کاشمر و منطقه ترشیز به ثبات مدیریتی نیازمند است. البته از دید وی این ثبات مدیریتی باید با آمایش سرزمین همراه باشد. اصرار وی بر ضرورت انجام آمایش سرزمین در کاشمر و ترشیز ستودنی است. او تاکید داشت که باید استاندار و فرماندار و مدیران استانی و شهرستانی قدرت تصمیم‏گیری داشته باشند. از دید وی نباید تصمیم‏های کشور الزاماً در تهران گرفته شود. به تعبیر او باید تمرکزگرایی در صحنه مدیریتی کمرنگتر شود. به باور وی نوعی نظام فدرال نیاز مدیریتی ایران است.

بنیادی اظهار داشت که مسایل و مصالح غرب و شرق کشور با هم متفاوت است. باید این تفاوت در برنامه‏ریزی ملی مدنظر قرار بگیرد. از دید ایشان مدیران استانی و شهرستان باید برنامه محور باشند. در این صورت یک نماینده بهتر می‏تواند در سطح شهرستان و استان و حتی کشور چه در حوزه قانونگزاری و چه در حوزه تامین منافع شهرستان و استان و در یک کلام منافع ملی گام بردارد. از دید نماینده دیارمان آمایش سرزمین کمکی موثری برای برنامه‏محور شدن مدیران شهرستان و به تبع آن آینده‏نگری برای توسعه کاشمر و ترشیز است.

بنیادی در سخنانش با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در باره اهمیت آمایش سرزمین، خواهان توجه عملی به این مهم در منطقه شد. در این صورت می‏توانیم برای توسعه منطقه گام‏های اساسی برداریم. در این صورت بهتر می‏توانیم به سمت تامین زیرساخت‏های مورد نیاز کاشمر و ترشیز حرکت کنیم. وی خاطر نشان شد که در این راه همه باید به نماینده کمک کنند و در این میان رسانه‏ها نقشی موثر دارند. همه باید دست در دست هم به آینده‏ای شکوفا برای منطقه بیاندیشیم و در عرصه عمل مجدانه تلاش کنیم. در این راه باید از حواشی بکاهیم و به توسعه پایدار بیاندیشیم.

بنیادی در ادامه سخنانش به ارائه گزارش مختصری از پیگیری‏هایش برای عمران و آبادانی پرداخت. از گفته‏هایش مشخص بود که عزمی جزم برای به فرجام رساندن داستان دوبانده شدن محور سه راه شادمهر به کاشمر و خلیل‏آباد به بردسکن و انابد دارد. خبرهای خوبی در این حوزه داشت. شُکر خدا این پروژه ردیف ملی گرفته است و اعتبارات خوبی برای آن منظور شده است. در سال جاری 15 میلیارد تومان برای این مهم اختصاص یافته است و این در حالی است که کمربند شمالی کاشمر و کمربند جنوبی بردسکن نیز در این پروژه تعریف شده است. وی امیدوار است این پروژه تا سال 1400 شاهد اختصاص 99 میلیارد تومان باشد.

بنیادی توجه به حوزه راه در ترشیز را یک ضرورت مهم می‏داند و از پیگیری‏هایش برای بهسازی و ساماندهی راه‏های منطقه گفت. به گفته وی در همین مرداد ماه شش کیلومتر از راه کاشمر به شادمهر از مسیر پاسگاه قلعه بالا به بهره‏برداری خواهد رسید. بنیادی نگاهی منتقدانه به فرودگاه شهید مدرس دارد. منطق وی در این باره قابل تامل است. گویا جانمایی این فرودگاه دقیق نبوده و باند پیش‏بینی شده روی کال و چند رشته قنات واقع شده است. از دید وی این فرودگاه توجیه اقتصادی ندارد و بهتر است مجموعه شهرستان توان خود را مصروف توسعه فرودگاه خصوصی کاویانی بکند.

بنیادی توجه به همت بخش خصوصی برای توسعه کاشمر ضروری می‏داند و به عنوان مثال از سرمایه‏گذاری بخش خصوصی در فرودگاه کاویانی به نیکی یاد می‏کند و آن را آبروی شهرستان می‏داند. وی معتقد است با تزریق حداقل 5 میلیارد تومان می‏توان این فرودگاه را ارتقاء داد. بنیادی توجه به تامین آب شرب کاشمر و ترشیز را از دغدغه‏های اصلی خود ذکر کرد . شکر خدا در این زمینه هم حرکت‏های زیربنایی خوبی انجام شده و در حال انجام است. فعالیت‏های انجام شده در این حوزه، در صورت عدم افت آب‏های زیرزمینی، باعث تامین آب شرب منطقه برای بازه 15 تا 20 سال آینده خواهد بود.

بنیادی تاکید کرد در دیدارش با وزیر نیرو خواستار توجه ویژه به مقوله تامین آب شرب و آب زراعی برای سه شهرستان ترشیز شده است، از دید وی رسیدگی به وضعیت آب شرب روستایی و تعویض سیستم فرسوده شبکه آبرسانی باید با دقت مدنظر مسئولان مربوط قرار بگیرد. در این حوزه اعتبارات قابل توجهی اختصاص یافته است. حتی مقرر شده است در هر جا بحث آسفالت در روستا یا مسیرهای روستایی مطرح است حتما شبکه آبرسانی اصلاح و ساماندهی شود. بنیادی توجه به روستاها را از دغدغه‏های مهم خود ذکر کرد و از اهتمامش برای آسفالت راه‏ها و کوی و برزن و میادین روستاها خبر داد.

بنیادی کاشمر و ترشیز را از منظر حوزه سلامت دارای توانمندی‏های مختلف و قابل تامل دانست و گزارشی از وضعیت نظام سلامت ارائه کرد و خاطر نشان شد که باید به فکر تامین متخصص در رشته‏های مورد نیاز  نظیر اطفال و فضاهای آزمایشگاهی باشیم. به تعبیر وی در برخی مواقع مشکل وجود متخصص اجتناب ناپذیر است. تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز اطباء و جراحان منطقه از دیگر فعالیت‏های نماینده دیارمان در این حوزه است. وی تهیه به موقع یک دستگاه ام ار آی را با توجه به مسایل اقتصادی اخیر یکی از افتخارات این حوزه دانست و از بهره‏برداری آن در روزهای آتی خبر داد.

بنیادی با اشاره به این نکته که کشاورزی به طور مستقیم و غیر مستقیم محور توسعه منطقه است از سلسله نشست‏هایش با مسئولان استان و کشور برای بهبود و ارتقای وضعیت کمی و کیفی کشاورزی ترشیز خبر داد. برابر گفته‏های وی قرار است بحث شرکت‏های تعاونی به طور ویژه‏ای مورد توجه قرار بگیرد. نشست مشترک بنیادی با حجتی وزیر جهادکشاورزی در این راستا قابل تامل است. در این نشست تصمیمات خوبی برای کشاورزی منطقه اخذ شده است. تخصیص یارانه خرید کشمش، خرید زعفران و ورود آن به بورس از جمله این تصمیمات بوده است.

بنیادی با توجه به بازه زمانی مختصرش گستره قابل اعتنایی از فعالیت‏هایش را برای منطقه در سخنانش در سر میز صبحانه در جمع اعضای نشریه سرو کاشمر بیان کرد. این گستره از تقویت فنی و حرفه‏ای‏های منطقه تا هلال احمر، از مراکز آموزش عالی تا صنعت گردشگری، از مسایل آموزش و پرورش تا حوزه جوانان و تربیت بدنی را شامل می‏شد. در این میان وی تاکید داشت وظیفه اصلی یک نماینده بحث قانونگزاری است، ولی در این میان او سعی کرده است تا حد توانش پیگیر مسایل مختلف سه شهرستان ترشیز کهن باشد و در این راه از تمامی کسانی که وی را یاری کرده‏اند کمال امتنان را داشت و دارد.

بنیادی در ادامه صرف صبحانه به اهمیت توجه به بحث وحدت در کشور پرداخت. وی به درستی خواهان توجه همه احزاب و گروه‏ها به این امر شد. از دید وی این وحدت باید از سطوح کوچک مث یک شهر تا استان و کشور باشد. در این میان وی اصرار بر توجه همه به منافع ملی داشت. تفاهم و توافق همگانی در این بحث مورد تاکید بنیادی بود. به باور وی به خاطر منافع حزبی یا فردی نباید منافع ملی را به خطر انداخت. توجه به ظرفیت‏های قانونی اساسی از دید او الزامی است که نباید مورد بی‏مهری قرار بگیرد.

بنیادی ایجاد محدودیت برای نخبگان جامعه را یک آفت برای ایران اسلامی می‏داند. به باور وی عدم توجه به وحدت پاشنه آشیل کشور است. در این راستا او به ضرورت توجه به آزادی بیان اشاره مکرر داشت. البته از دید وی آزادی بیان به معنای بی‏بندوباری و ولنگاری نیست. از دید او آزادی بیان منجر به آرامش در جامعه و تقویت وحدت می‏شود. یک نکته خاص در این میان مد نظر نماینده دیارمان بود، او تاکید داشت در طرح مسایل تخصصی و کارشناسی نباید گرایشات سیاسی را لحاظ کرد. در این میان تاکید خاص وی به رعایت قانون قابل توجه و ستودنی بود.

بنیادی احترام به قانون را برای همه ضروری می‏داند و این احترام را گامی مهم برای حفظ منافع ملی و تضمینی برای وحدت می‏داند. وی وجود مشکلاتی در حوزه‏های؛ محیط زیست، بانکداریف تامین اجتماعی، آب و مسایل اقتصادی و مبارزه با فساد و نظایر آن را از دغدغه‏های مسئولان نظام دانست و راهکار اصلی حل آنها را وحدت در کشور دانست. بنیادی دیدگاه‏های اخیر رئیس جمهور در باره صدور نفت ایران و سایر کشورها از مسیر تنگه هرمز را یک بیان دیپلماتیک دانست و گامی برای تضمین برای حفظ منافع ملی دانست و در همین راستا تشکر سردار سلیمانی را قابل توجه ارزیابی کرد.

بنیادی هم به روز حمله تروریست‏های تکفیری داعش به مجلس داشت و از آرامش خود و سایر نمایندگان در مجلس خبر داد و با ادای احترام به شهدا و جانبازان آن واقعه بر وحدت برای نیل به پیشرفت و مقاومت در برابر تهدیدها تاکید کرد. بنیادی در پایان سخنانش به سوالاتی در باره محورهای توسعه شهرستان، طرح ایجاد استان خراسان مرکزی، منطقه اقتصادی ویژه کاشمر و راهکاری توسعه کاشمر و ترشیز کهن به طور گذرا پاسخ داد و مقرر شد این نشریه در آینده به هر یک از این موارد به طور مکفی با توجه به فعالیت‏های ایشان بپردازد. بنیادی اصرار قابل توجه به ورود اصحاب رسانه به مباحث مربوط به پیشرفت شهرستان بود.

در پایان این نشست مدیر مسئول نشریه گزارشی از کمیت و کیفیت انتشار دو نشریه سرو کاشمر و سرو بچه‏ها داد و به بیان مشکلات فراروی این نشریات پرداخت. محبوبه وزیری وجود نوعی نگاه تبعیض آمیز از سوی برخی از مسئولان شهرستان به این نشریه را مشکلی فرا روی فعالیت سرو کاشمر و سرو بچه‏ها دانست و از منظر اقتصاد رسانه آن را یک معضل اساسی خواند. وی با تقدیر از حضور نماینده دیارمان و هیئت همراه در این نشریه از توجه به مشترکات میان تفکرات موجود استقبال کرد و تاکید کرد محتوای این نشریه تولیدی بوده و در آن انواع پیشنهادات برای توسعه و پیشرفت کاشمر و ترشیز مطرح شده است.

در پایان این دیدار به رسم هدیه دوره نشریه سرو کاشمر منتشر شده در سال 1396 به دکتر بنیادی اهداء گردید. ایشان نیز به رسم تقدیر از دست‏اندرکاران نشریه تابلوی نفیسی را به این دو هفته نامه اهدا کرد. حاضران در این نشست ابراز امیدواری کردند که این قبیل دیدارها با محوریت توجه به اشتراکات و مسایل مربوط به توسعه و پیشرفت کاشمر و ترشیز ادامه بیابد.

 

 

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.