تمرکز تاکسی ها ، عدم دسترسی آسان شهروندان

اخبار ترشیز
Typography

تاریخ شروع به کار تاکسی ها در کاشمر را به طور دقیق به خاطر می آورم. تا آنجا که ذهنم یاری می کند تاکسی در کاشمر در سال 49 یا 50 شروع به کار کرد. قبل از آن مردم کاشمر با درشکه در شهر تردد می کردند.

با گسترش شهر و ورود تاکسی ها جابجایی در مسافر در کاشمر شکل تازه ای به خود گرفت. ابتدا رانندگان تاکسی ها در همه مسیر ها  با همان مقدار کرایه ثابت ( ابتدا 2 ریال و بعدا 5 ریال) مسافر سوار می کردند. اگر راهت زیاد بود نسبت به مسافت کمتر کرایه کم و زیاد نمی شد البته شهر هم کوچک بود و مسیرها کوتاه . کاشمردارای 4 محور اصلی ، خیابان قائم ، مدرس، امام و هفده شهریور بود. اگر مسافر می خواست از فلکه رازی به آخر خیابان قائم برود کرایه اش همان 5 ریال بود  و مقدار بیشتری برای کرایه از او طلب نمی شد.

کم کم شهر بزرگتر شد و مسیرها هر کدام مجزا شدند. تردد در شهر هم شکل دیگری پیدا کرد و همان طور که تورم بر همه عرصه های زندگی موثر بوده،  این بخش را هم بی نصیب نگذاشت .

امروز برای سفر درون شهری نیاز دارید چند بار تاکسی بگیرید . جهت ها و مسیرها مشخص است و شما باید مسیرتان را بر اساس حرکت تاکسی ها تنظیم کنید. چند مسیر اصلی برای تاکسی های کاشمر در نظر گرفته شده است. مبدا این مسیرها ازاطراف میدان مرکزی شروع می شود و 5 مسیر  از خیابان هفده شهریور تا بیمارستان شهید مدرس، خیابان قائم ، خیابان مدرس ، خیابان امام تا میدان شهید غلامی یا همان فلکه شهربانی و امام تا گلستان را پوشش می دهد. اگر شما در ابتدای مسیر باشید معمولا برایتان مشکلی پیش نمی آید.صف تاکسی ها در ابتدای این خیابان ها به حدی طولانی است که رانندگان از ماشین پیاده می شوند و با هم خوش و بش می کنند و گرم صحبت می شوند تا نوبت تکمیل ظرفیت ماشین آنها برسد . شما هم به عنوان مسافر در اولین ماشینی که نوبت دارد سوار می شوید تا به مقصد برسید. ولی کافی است مسیر شما در میانه این خیابان ها باشد دیگر از تاکسی خبری نیست که نیست. برای این که به صورت ملموس این مشکل را دریابید. یک روز قبل از چهار راه بهبودی در خیابان امام منتظر تاکسی بمانید. ببینید چند دقیقه طول می کشد تاکسی برایتان توقف کند. به احتمال زیاد شما باید به اول خیابان امام برگردید یا تا فلکه باغمزار پیاده روی کنید تا  تاکسی گیرتان بیاید.

این مشکل وقتی شکل جدی تر به خود می گیرد که مسیر شما خیابان نیازمند، باقری، پانزده خرداد، امام موسی صدر، خیابان سجاد ،فاطمیه، بلوار بسیج و بلوار تعاون و بلوار شاهد باشد. در این صورت مطمئن باشد که انتظار برای تاکسی در این مسیر ها بیهوده است وحتما باید با تاکسی تلفنی یا تاکسی در بست درمسیرهای نامبرده تردد کنید. جای تعجب است که این مشکل برای مردم ساکن در این مناطق به خاطر سابقه چندین ساله ، یک امر بدیهی شده و حتی انتظار حضور تاکسی یا درخواستی در این بابت هم ندارند.

این در حالی است که عدم ساماندهی درست تاکسی ها و توزیع نامناسب آنها در سطح شهر این مشکل را به وجود آورده است . مشکلی که با برنامه ریزی درست تا حد زیادی مرتفع می شود.  اختصاص چند تاکسی برای این مسیرها یا چرخشی کردن حرکت تاکسی ها در مسیرهای متفاوت یک راه حل پیشنهادی است. هزینه های زندگی امروز سرسام آور است و در هر بعدی اگر از بار مالی هزینه های روزانه کاسته شود . حجم استرس افراد جامعه کاهش می یابد. گرفتن تاکسی دربست یا تاکسی تلفنی در توان همه افراد جامعه نیست.

البته این نوشتار به معنای قدرنشناسی از زحمات تاکسی داران نیست . بدون شک شغل رانندگی تاکسی از سخت ترین مشاغل شهری است که باید از صبح تا شب در تمام فصول در خیابان ها رانندگی کنند و اگر چند روز قصد سفر یا سفر داشته باشند یا بیمار باند و نتوانند کار کنند از مزد آن روز بی بهره  می مانند.

اما ساماندهی تاکسی ها یا توزیع مناسب آنها در سطح شهر بدون لطمه زدن به درآمد تاکسی داران امکان پذیر است. در بسیاری شهرها منطقه بندی و بلوک بندی برای تاکسی ها انجام شده و این در حالی است که به نظر می رسد اطلاعات چارچوب و قواره شهر کاشمر در دست نیست و مطالعه نشده کدام مسیر ها بدون تاکسی هستند. یقینا با مدیریت صحیح می توان به این دغدغه به نحو مطلوب پاسخ داده شود.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.