آقای معاون استاندار کار را به کاردان بسپارید

اخبار ترشیز
Typography

سید علیرضا نبوی ثالث 
جان فدای قدم نادره  مردانی باد         که کم و بیش نگشتند به هر بیش و کمی

 سه شنبه ششم شهریور ماه 1397 جلسه ی شورای اداری شهرستان کاشمر با حضور مسئولین در سینما ایران به مناسبت هفته ی دولت برگزار شد . 

                                 میزبان جلسه ، شهرداری کاشمر و مهمان اصلی جلسه محمد مقدوری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی بود نظارت بر اجرای طرح های عمرانی و مراقبت بر نحوه ی ساخت و سازها یکی از وظایفی است که ایشان باید در چارچوب قوانین و مقررات جاری و اسناد فرادست و در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید ، و با بهره گیری از استعداد ها و تجارب نیروهای لایق و متخصص بدان اهتمام لازم را بنماید .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در این جلسه از عملکرد شهرداری در بحث زیرسازی عملیات خاکی 8/5 کیلومتر از کاشمر تا پلیس راه با بیانی حیرت انگیز تمجید کرد و گفت : « این کار ارزشمند به همت عالی شهردار محترم که انصافا کاری کارستان کرده اند و بی نظیر ، ...... نمی گویم کم نظیر ، بی نظیر ، با حمایت همه جانبه شورای محترم شهر کاشمر صورت گرفته است . » غیر ممکن است معاون استاندار از بسیاری از مسائل پشت پرده با خبر نباشد ، در این که ایشان به احتمال زیاد این گونه تعریف و تمجید های اغراق آمیز و تصنعی را با هدف پوشش دادن اشتباه بزرگ استانداری در واگذاری این پروژه به شهرداری کاشمر انجام می دهد ، پیش داوری نمی کنم اما مایلم در قالب چند سوال برای روشن شدن اذهان عمومی به طرح ایراداتی که بر این کار وارد است بپردازم .

آیا با وجود شرکت های بومی توانمند و با تجربه در حوزه ی راه و شهرسازی در کاشمر ، استانداری کار را به کاردان سپرده است ؟ آیا واگذاری و بستن قرارداد عملیات خاکی 8/5کیلومتر از کاشمر تا پلیس راه وفق مقررات و انتظارات پس از برگزاری مناقصه صورت گرفته است ؟ در صورت برگزاری مناقصه آیا شهرداری ها حق ورود به چنین مناقصه هایی را دارند ؟ فرض کنیم استانداری بخواهد با نظر استاندار و حوزه ی معاونت عمرانی با ترک تشریفات قرارداد ببندد آیا شرایط اعمال ترک تشریفات شامل حال شهرداری کاشمر برای بستن چنین قراردادی می شده است ؟

از منظری دیگر آیا استانداری و مدیر کل راه و شهرسازی و همچنین اعضای محترم شورای شهر کاشمر اطلاع نداشتند استفاده از امکانات شهرداری در حوزه ی راه و شهرسازی ممکن است مغایر با مفاد ماده 598 قانون مجازات اسلامی ، فصل سیزدهم ، تعدیات مأمورین دولتی نسبت به دولت باشد ، برابر این قانون هیچ دستگاهی حق ندارد اموال متعلق به دستگاهی را که بر حسب وظیفه به آن سپرده شده است ، مورد استفاده غیر مجاز قرار دهد و در صورت چنین اقدامی باید خسارات وارده را جبران کند ، آیا ورود شهرداری به حوزه راه و شهرسازی ، در صورت استفاده از امکانات و ابزارآلات شهرداری خلاف این ماده ی قانونی نیست ؟

بر اساس تفاهم نامه ای که در آذر ماه سال 95 ، استانداری و راه و شهرسازی با شهرداری کاشمر بسته اند ، قرار شده این دو دستگاه بالسویه مبلغ 5 میلیارد تومان به شهرداری پرداخت کنند و شهرداری ظرف مدت 6 ماه عملیات خاکی این 8/5 کیلومتر را تا زیر آسفالت تکمیل کند .

آقای معاون استاندار شهرداری چند ماه بدون مشاور یا با مشاور ، چند ماه بدون استفاده از امکانات و ابزار آلات شهرداری یا با استفاده از امکانات و ابزار آلات  شهرداری ، چند درصد از کار را انجام داده است ؟ چرا عاقبت شهرداری با برگزاری مناقصه برابر قرارداد شماره ی 847 / 1 / 10 / 96 در تاریخ هفتم اردیبهشت 96 برابر مفاد اولین قرارداد با شرکت زیست اسکان توس 14 درصد زیر قیمت فهرست بها بخشی از کار را واگذار می کند ، شنیده ها حاکی از آن است که در همین مناقصه شرکتی دیگر 25 درصد زیر قیمت فهرست بها درخواست داده است ، بررسی شود آن شرکت بومی چرا نادیده گرفته شده است ؟ برابر قانون چنانچه در یک مناقصه 2 شرکت مشارکت نمایند در حالی که یک فرد در هردو شرکت مسئولیت داشته باشد مثلا در یکی مدیرعامل و در شرکت دیگر رئیس هیئت مدیره باشد به علت این که این اقدام یک نوع تبانی محسوب می شود خلاف قانون است و هر دو شرکت از حضور در مناقصه محروم می گردند ، لطفا بررسی کنید آیا چنین اتفاقی نیفتاده است ؟

آقای معاون استاندار حقوق مشاور را کارفرمایان به خاطر حفظ اعتماد و نظارت صحیح معمولا خودشان پرداخت می کنند لطفا بررسی کنید در این پروژه حقوق مشاور چگونه پرداخت می شود ؟

آقای معاون استاندار نصب تابلویی ویژه از طرف شرکت « راه سازی نیک اندیشان ترشیز » در ابتدای این 8/5 کیلومتر آیا هزینه ای مضاعف را در رابطه با « پیمان مدیریت » بر پروژه تحمیل نمی کند ؟

آقای معاون استاندار حرمت کلمات را نشکنیم ، می فرمایید بی نظیر ، شما ناظر ساخت و سازها هستید ، لطفا کار شهرداری را از نظر کیفیت با کار شرکت بومی کیمیا سروش پاسارگاد در کنار همین پروژه به طول 5 کیلومتر از پلیس راه به طرف شادمهر ، با هم مقایسه کنید ، مطمئنا برخی حقایق در سپردن کار به کاردان برایتان آشکار خواهد شد .

وقتی شهرداری در داخل شهر در بلوار سیدمرتضی حد فاصل خیابان آذر، آبان ، مهر و شهریور را طوری خاک ریزی و آسفالت می کند که جدول های طرف لاین تندرو در آسفالت غرق می شود و پس از گذشت چندین سال قادر نیستند این مشکل را به لحاظ تامین امنیت عابران جدول گذاری کنند و تا کنون شاهد چندین حادثه از قبیل انحراف خودروها از لاین تندرو به کندرو بودیم چگونه استانداری حاضر شده است چنین پروژه ی مهمی را به شهرداری واگذار نماید ؟

راست می گویند که انسان های بزرگ بی اشتباه نیستند به ویژه وقتی پای سیاست در میان باشد .

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.