بد نیست بدانید که...

اخبار ترشیز
Typography

محمد فیض عارفی 

املاک شهرداری متعلق به همه مردم کاشمر است و لذا شورا و شهرداری باید نهایت دقت خود را در حفظ حق و حقوق مرتبط با این املاک انجام دهند. مثل همه موجر و مستأجرهای دیگر لازم است مراقبت شود که به مستأجر ظلم نشود

اما از طرفی دیگر این را هم باید مراقبت کنند که حقی از بیت المال ضایع نشود و خدای نکرده به دلیل ارتباط های خاص سیاسی برخی از مستأجران و یا سایر مسائل، حقی از شهرداری که در واقع حق همه شهروندان است ضایع نشود. گاهی اوقات مشاهده می شود ملکی متعلق به شهرداری برای تعیین تکلیف در مورد مستأجر و یا اجاره بهای آن به شورای شهر ارجاع می شود که چندین ماه از اتمام قرارداد قبلی آن گذشته است! این گونه موارد اگر دلیل موجه و مشخصی نداشته باشد، قابل قبول نیست و شهرداری حداقل باید توضیح دهد که چرا وقتی سه ماه از اتمام قراداد اجاره یک ملک گذشته است تازه به فکر تمدید و تعیین تکلیف آن افتاده اند.

 

بد نیست بدانید که:

از ابتدای شروع به کار این دوره شورای شهر شاهد تنش‌ ها و کشمکش هایی بودیم و شهروندان با نگرانی نسبت به سرنوشت شورایی که قرار است زمینه را برای رشد و ارتقاء مدیریت شهری فراهم کند اخبار این اختلافات را پیگیری می کردند. با تمام آن اختلاف ها و حالا پس از گذشت بیش از یک سال از آغاز این دوره شورا، حالا ترکیب شورای شهر وضعیت تقریباً مشخصی پیدا کرده است. از این به بعد تداوم درگیری و تنش به هیچ عنوان نه زیبنده خود اعضای شورای شهر است و نه قابل تحمل برای مردمی که اکنون با مشکلات زیادی مواجه هستند. از هیأت رئیسه شورای شهر انتظار می رود قانون و آیین نامه داخلی شورا را به دقت رعایت کنند و از دیگر اعضای شورا هم این انتظار وجود دارد که با حفظ آرامش به بیان نظرات و دیدگاه های خود منطبق بر قانون و منطق بپردازند و در نهایت همان طور که خودشان در ابتدای آغاز به کار این شورا و در جریان انتخاب هیأت رئیسه سال اول و نیز در جریان انتخاب شهردار بارها تکرار کردند که 4 از 3 بزرگتر است، حالا هم باور کنند که در نهایت نظر اکثریت اعضای شورا تعیین کننده است.

 

بد نیست بدانید که:

جاده کاشمر به شادمهر همچنان سوژه است. همچنان قربانی می گیرد و همچنان خانواده ها را داغدار می کند. در آخرین حادثه ای که در این مسیر رخ داد، متأسفانه یک زوج جوان در ابتدای شروع زندگی مشترک، در این جاده دچار حادثه شدند و به کام مرگ رفتند. پس از سال ها پیگیری و مطالبه گری مردم و مسئولان و رسانه های کاشمر، حالا خبرهای خوشی برای تعریض این جاده به گوش می رسد. مثلاً اعلام شده است که 90 میلیارد تومان اعتبار قرار است طی سه سال به این پروژه اختصاص یابد. این ها عدد و رقم هایی است که به تصویب رسیده است که البته تا همین جای کار هم، پیگیری همه و به خصوص نماینده شهرستان، ارزشمند بوده و شایسته تقدیر است. اما همان طور که برای تصویب این بودجه ها پیگیری شده است نباید از پیگیری جدی تر و بیشتر برای تخصیص این بودجه ها به خصوص با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در کشور هم غفلت کرد. همه باید دست به دست هم بدهیم و با پرهیز جدی از سیاسی کردن این پروژه تلاش کنیم که این جاده مرگ را تبدیل به جاده زندگی کنیم. جاده ای که علاوه بر عبور و مرور بی خطر زائر و مسافر، مسیری باشد برای جذب سرمایه و سرمایه گذار به منطقه.

 

بد نیست بدانید که:

از جمله نقاط مشکل دار ترافیکی در کاشمر، ورودی بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) است. ورود و خروج از این بیمارستان خودش یک کار خطرناک است و هر آن ممکن است افراد را با حادثه مواجه کند. حجم ترافیک در میدان سینا بالاست و به خصوص عبور و مرور خودروهای سنگین بر این معضل افزوده است. بسیاری از افرادی هم که قصد ورود به بیمارستان را دارند، عجله دارند و می خواهند خودشان را زودتر برسانند. در مجموع درب ورودی بیمارستان در مکان مناسبی تعبیه نشده و یا حداقل الآن با توجه به افزایش عبور و مرور از این نقطه و همچنین حجم ورود خودرو از بلوار شفا به میدان سینا، این مکان، محل مناسبی برای ورود و خروج از بیمارستان نیست. لازم است شورای ترافیک و مسئولان شبکه بهداشت و درمان چاره اندیشی اساسی بکنند و درب ورودی بیمارستان را تغییر دهند و البته طوری نباشد که مسیر دسترسی آمبولانس ها با مشکل مواجه شود. خلاصه بیمارستان باید مکانی برای سلامت مردم باشد نه اینکه خودش منجر به ایجاد مشکل شود.

 

بد نیست بدانید که:

نمایشگاه توانمندی های روستاهای بخش مرکزی کاشمر که به همت بخشداری مرکزی برگزار شده بود به وضوح نشان داد که تا چه حد در روستاهای ما ظرفیت هایی وجود دارد که می تواند به ماندگاری روستاییان در روستاها و درآمدزایی و کارآفرینی آن ها کمک کند. اما متأسفانه آن گونه که باید و شاید از این ظرفیت ها و هنرهای دستی استفاده نمی شود. با توجه به معضلات خشکسالی و کم آبی، شاهد کاهش درآمد روستاییان از محل کشاورزی و دامداری هستیم و همین کاهش درآمد است که آن ها را آواره شهر و شهرستان های دیگر کرده و باعث بروز معضلات اجتماعی همچون پدیده حاشیه نشینی و ... می شود. بنابراین باید در کنار کشاورزی از دیگر ظرفیت های موجود در روستاها استفاده کرد. این نمایشگاه نشان داد که از پخت نان خانگی تا بافت پارچه و... مواردی است که می تواند برای روستاییان ایجاد درآمد کند که البته این نیازمند حمایت مسئولان، همت خود روستاییان و بازاریابی برای محصولات روستایی است. و البته ناگفته پیداست که بایستی با استفاده از شیوه های علمی و نوین آبیاری، کشاورزی و دامداری روستاها را نیز سرپا نگه داشت چرا که محور فعالیت های اقتصادی در روستا، همان کشاورزی و دامداری است.

 

بد نیست بدانید که:

قطع بی سر و صدای تعدادی از درختان در پارک جنگلی سیدمرتضی(ع) نگرانی علاقمندان به طبیعت و محیط زیست را برانگیخته است. اینکه چرا شهرداری تصمیم به قطع این درختان گرفته است را باید خودشان پاسخ دهند. اما ظواهر نشان می دهد که خشک شدن درخت ها عامل قطع آن ها بوده و این شهرداری است که باید پاسخگو باشد چرا این درخت ها قطع شده است؟ آیا آفت و بیماری داشته است و یا به دلیل کم آبی کار به اینجا کشیده؟ در هر حال شفافیت چیز خوبی است و هیچ کس از شفاف عمل کردن ضرر نمی کند. شایسته بود قبل از قطع درختان، شهرداری برای جلوگیری از شایعات، شفاف و آشکار توضیح می داد که چه عاملی باعث شده است که آن ها ناچار به قطع درختان شوند. درختانی که برخی از آن ها ده ها سال از عمرشان می گذرد و میراث نسل های گذشته ما محسوب می شود نباید در زمانی که به امانت در اختیار ما گذاشته شده است چنین سرنوشتی پیدا کنند. امیداریم اولاً شهرداری توضیح دهد که چرا این درخت ها قطع شده و ثانیاً با علت یابی دقیق، جلوی تکرار این موارد ناگوار را بگیرند.

 

بد نیست بدانید که:

نصب سرعتگیر در بعضی جاها ضروری و لازم است و بحثی در آن نیست. اما استانداردهای لازم باید در نصب آن ها رعایت شود. مثلاً حتماً باید رنگ آمیزی باشد تا راننده متوجه شود که در حال نزدیک شدن به سرعتگیر است. در همین بلوار سیدمرتضی(ع) مواردی داشته ایم که به همین دلیل منجر به تصادف و برخورد خودرویی به پشت خودروی دیگر شده است. همچنین در روستاهای مختلف هم شاهد نصب سرعتگیرهای متعددی هستیم که اندازه آن ها به هیچ وجه استاندارد نیست و عبور موتورسکلت و خودروها از روی آن با مشکل و خطر همراه است. سرعتگیر استاندارد، ارتفاع و پهنای مشخصی دارد و نباید هر کس هر طور که دلش خواست آن را بسازد و مردم را با مشکل مواجه کند. امید است یک رسیدگی کلی در مورد تمامی سرعتگیرهای شهر و روستاهای کاشمر انجام شود و به خصوص نسبت به جمع آوری سرعتگیرهای پلاستیکی که با شکستگی و بیرون زدن پیچ ها، وسایل نقلیه را با مشکل مواجه می کند اقدام شود.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.