دکتر بنيادي و مبارزه با ديو سپيد

اخبار ترشیز
Typography

حسین نبوی ثالث 
راست نتوانم گفتن که من راستي آغاز کردم، مرا بيرون کردند. اگر تمام راست گفتمي به يکبار همه‌ي شهر مرا بيرون کردندي ، خرد و بزرگ و مولانا با ايشان يار شدي. (شمس تبريزي)

کاشمر از نماينده اي برخوردار است که حداقل در بياناتش بارقه هايي از اميد را در دل مردم زنده کرده است به عنوان مثال چندي پيش ايشان به راحتي وجود کاپيتولاسيون نانوشته در اوضاع فعلي جامعه ايران را يادآور شد

و از فساد اداري و واضح،  در صحن علني مجلس خبر داد، و گفت اين کاپيتولاسيون نانوشته براي برخي در دايره ي قدرت جلوي برخورد درست سه قوه با آنان را گرفته است. قبل تر از وجود فساد در کميته امداد خبر داده بود و البته دلايل خود را در اين باره شرح داد. با اين وجود ميان دکتر بنيادي در برخورد و انتقاد از مسائل کلان با نحوه‌ي  برخورد وي  با مسائل شهري و حوزه‌ي انتخابيه ي خود  فاصله ي شگرفي است، در حقيقت اين فاصله ي شگرف از اين بابت آزار دهنده است که فاصله بين حرف و عمل را نمايان مي سازد. در صحن علني مجلس همچون يک روزنامه نگار منتقد به انتقاد از عوامل بالادست بر مي آيند و در حوزه  ي انتخابيه  ي خود که قدرت عمل دارند، شاهد برخورد قاطعي در مواقع لزوم در ميدان عمل نيستيم. در عملکرد ايشان در بالادست شاهد انتقاد از ارتباط با اسد و پوتين هستيم و در حوزه ي انتخابيه همه چيز حول يک خواب خود خواسته و سکوت طولاني خلاصه مي شود. ايشان توانايي ديدن اژدهاي هفت سر در کميته امداد را دارد اما  از ديدن  ديو سپيد با عقده هاي تلنبار شده در حوزه ي انتخابيه ي خود ناتوان است. استادم آقاي خياط مقدم در باب خان هفتم شاهنامه مي گفت: از اين رو در خان هفتم رستم با ديو سپيد روبرو مي شود، چون هر خان نماد مبارزه ي انسان با شر است و زماني که از عواملي چون لذت هاي دنيوي، شکم پرستي، شهوت و ... عبور مي کند، خان هفتم قدرت است بدين جهت است که رستم  در خان هفتم پير است و ديو سياه جاي خود را به ديو سپيد( نماد سن بالاي ديو) در بيان حکيم فردوسي داده است. يعني قدرت طلبي تا پيري با انسان است و خان هفتم مبارزه با قدرت طلبيست. جناب آقاي دکتر بنيادي بايد در تلاش باشند تا در دام ديو سپيد حوزه ي انتخابيه گرفتار نيايند.  ايشان که چنين باريک بينانه اوضاع مملکت را رصد مي کنند، مقداري از اين نگاه راسخ خود را نيز در حوزه انتخابيه‌ي خود بايد خرج کنند، در طول سلسله مقالاتي به معضلات شهري پرداخته ايم، اين مسائل اين قدر واضح است که احتياجي به مستندات نيست بلکه همان گونه که وجود کاپيتولاسيون نانوشته را متوجه شديد بايد به متضرر شدن مردم در فرايند مديريتي عوامل آشفته زا و نا به هنجار در حوزه ي انتخابيه ي خود نيز واقف باشيد. بايد مواظب عدالت فراگير در اوضاع نه چندان به سامان فعلي باشيد. راستي خودتان در صحن علني مجلس گفتيد:« در عالم سياست امروز وفاداري مادام العمر وجود ندارد، دوست هميشگي و دشمن دائمي وجود ندارد» از اين رو به شما دوستانه اطمينان مي دهيم به قول خودتان« با سياست هاي يکسان، مستمر و دائم» که دوره قبلي با تکيه بر آن ها به مجلس راه يافته ايد امروز نمي توانيد با استقبال عموم آسيب ديده از سوء مديريت ها مواجه شويد. در راه مبارزه با ديو سپيد بايستي دکترين عافيت طلب به دکتر فاطمي ها تبديل شوند  و نگران مردم باشند.

ـ« جناب آقاي دکتر بنيادي آيا سوزنبانان سياست متوجه فرار قطار سياست از ايستگاه دوگل نشده اند؟ آيا شما به عنوان لوکوموتيوران اصلي اين قطار خواهيد توانست تصميمي شجاعانه براي نجات اين ارابه ي سرگردان بگيريد؟ و آن را از هواي مه آلود که بر تمام مسير سايه افکنده به سلامت خارج کنيد . مردم کاشمر منتظر آخرين حرکت نجات بخش شما هستند، شايد يک راه، هرس و حذف درختان کهنه و علف هاي هرز اطراف آن ها، در مناصب گوناگون مديريتي ترشيز است.»

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.