بد نیست بدانید که...

اخبار ترشیز
Typography

این موضوع ممنوعیت استفاده از گاز مایع برای خودروها هم واقعاً یک معضل جدی شده است. طبق چیزی که اعلام شده خودروها حق استفاده از گاز مایع را ندارند و حتما باید CNG مصرف کنند. حالا خیلی‌ها در گذشته سیستم استفاده از گاز مایع را در خودروی خود نصب کردند

و این خودروها الآن بلاتکلیف ماندند. البته بلاتکلیف هم نیستند بلکه با استفاده از روش‌های بسیار خطرناک اقدام به سوخت گیری می‌کنند. چون شرکتی که قبلاً گاز مایع به این خودروها تزریق می‌کرد از این کار منع شده و حالا خود مالکان با استفاده از کپسول گاز این کار را انجام می‌دهند. یعنی وضعیت واقعاً افتضاح است. هر چه بگویی خطر دارد. ولی واقعاً معلوم نیست در نهایت، مسئولان امر می‌خواهند چکار کنند. اگر استفاده از گاز مایع خطر دارد که الآن با این شیوه، خطرش دوچندان شده و ممنوع کردن استفاده از آن نه تنها خطر را برطرف نکرده بلکه بدتر هم شده. الآن مالکان این خودروها باید دقیقاً چکار کنند؟ اگر مسئولان منظورشان این است که بروند و سیستم خودروی خود را عوض کنند که باید به آن‌ها بگوییم شرمنده! چون شما با قشر مرفه شاسی‌بلندسوار مواجه نیستید. شما با قشر پراید و پیکان‌سواری مواجه هستید که به برکت سیاست‌های اقتصادی برخی آقایان، امروز با فشار و سختی مضاعفی دارند زندگی می‌کنند و امکان چنین هزینه کردنی را ندارند. ای کاش تدبیری شود!

 

بد نیست بدانید که:

اینکه شهرداری کاشمر دارد زحمت می‌کشد شکی نیست، اینکه شهرداری قصد ندارد بین بالا و پایین شهر هم تبعیض قائل شود را هم قبول داریم. ولی اینکه چنین برداشتی بین مردم وجود ندارد که شهرداری در ارائه خدمات خود، عادلانه برخورد می‌کند را دیگر جای بحث است. بخشی از این احساس ناپسند را هم باید گفت که تقصیر خود شهرداری است. مثلاً در فضای مجازی عکس منتشر می‌کنند و نمای زیبای پارک محله خیابان دهخدا را در شب به رخ همشهریان می‌کشند. بعد به انتهای خیابان قائم که می‌روی می‌بینی مردم از ترس، جرأت اینکه شب را به داخل آن پارک بیایند ندارند! به ویژه پارک سمت چپ که از گوشه انتهایی به کال متصل است و حتی یک دیوار جداکننده هم ندارد. معتادها و کارتن‌خواب‌های محترم هم که در آنجا پرسه می‌زنند. هیچ برنامه‌ فرهنگی را هم شهرداری در آنجا اجرا نمی‌کند. نیروی انتظامی هم ظاهراً برنامه‌ای برای تأمین امنیت این پارک و برخورد با افراد ناسالم ندارد. خلاصه در عمل، پارک به آن بزرگی و قدمت و زیبایی را مردم آن منطقه که جمعیت زیادی را هم تشکیل می‌دهند نمی‌توانند به خوبی استفاده کنند. خوب همین است که مردم می‌گویند شهرداری دوچشمی نگاه می‌کند دیگر!

 

بد نیست بدانید که:

آقا این خیلی ناجور است که گفته شود گاهی اوقات وام‌هایی که دولت برای تولید و اشتغال در نظر گرفته است در بنگاه‌های املاک به خرید و فروش می‌رسد!!!‌ این واقعاً یعنی چی؟! یا مثلاً طرف، وامی را که آن هم در بخش محروم کوهسرخ برای اشتغالزایی گرفته، برود و صرف خرید و فروش زعفران کند! این طور افراد سوء استفاده کننده همیشه بوده و هستند. این مسئولان هستند که باید به وظیفه نظارتی خود با جدیت و دقت و بدون کوچکترین مسامحه‌ای عمل کنند و اجازه ندهند در این شرایط سخت کشور که دولت به سختی در حال تأمین اعتبارات و تسهیلات است، این افرادی که فقط به سود خود می‌اندیشند از غفلت دستگاه‌های نظارتی سوء استفاده کنند. تمام زحماتی که برای ارائه تسهیلات اشتغال در جلسات و کارگروه‌های مختلف کشیده می‌شود، یک طرف، نظارت بر هزینه شدن این تسهیلات در جای خود یک طرف. علاوه بر اینکه نظارت باید دقیق باشد، برخورد با افراد متخلفی که تسهیلات دریافتی را منحرف می‌کنند و در کار دیگری هزینه می‌کنند هم باید جدی باشد تا درس عبرتی شود برای سایر افرادی که به دنبال منافع شخصی خود هستند.

 

بد نیست بدانید که:

این خیلی زشت است که با این همه مسئول توانمند و فهیم که در کاشمر وجود دارد، یکی نمی‌تواند این موضوع متکدیان سرچهارراه‌ها را حل کند! گاهی اوقات در یک چهارراه می‌بینی دو فرد متکدی که ظاهر نامناسبی هم دارند با دود کردن اسپند دور و بر ماشین‌ها می‌روند و می‌آیند و یک وضعیت ناجوری را درست کرده‌اند. حالا خود ما کاشمری‌ها که جای خود؛ ولی اگر واقعاً یک فرد غریبه این صحنه‌ها را ببیند چه تصور و خاطره‌ای از کاشمر با خودش می‌برد. یعنی در این شهر امکان جمع کردن چند متکدی مزاحم در سرچهارراه‌ها وجود ندارد؟! یک بار دیگر هم متذکر شدیم و باز هم به نمایندگی از شهروندانی که از این وضعیت به شدت گلایه‌مند هستند عرض می‌کنیم که نیروی انتظامی، شهرداری و بهزیستی، نه اینکه لطف کنند، بلکه به وظیفه قانونی خود عمل کنند و با جمع‌آوری این افراد از خیابان‌ها و سرچهارراه‌ها و اسکان آن‌ها در گرمخانه‌ها، هم حداقل‌های زندگی را برای‌ آن‌ها تأمین کنند و هم شهروندان را از این مزاحمت‌های آزاردهنده نجات دهند.

 

بد نیست بدانید که:

هنوز هم بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی از مشکلاتی که برای دریافت نوبت پزشک در درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر دارند گلایه‌مند هستند. هر چند در سال‌های اخیر اقداماتی برای بهبود وضعیت این درمانگاه انحام شده است ولی علی‌رغم همه آن اقدامات باز هم نوبت گرفتن سخت است. شما باید از صبح خیلی زود شروع به تماس گرفتن بکنید و اگر هم موفق شوی می‌بینی برای روز بعد به شما نوبت می‌دهد. در صورتی که ممکن است فردی نیاز فوری داشته باشد. آیا می‌شود به یک بیمار گفت همین طوری تحمل کن تا فردا نوبتت بشود! با این همه حق بیمه‌ای که بیمه شدگان پرداخت می‌کنند حق آن‌هاست که از خدمات درمانی بیمه استفاده کنند. کاش بشود تدبیری اندیشید و این مشکل که به نظر می‌رسد فقط مختص کاشمر هم نیست مرتفع شود.

 

بد نیست بدانید که:

وضعیت پیاده‌روهای بلوار جمهوری اسلامی از میدان غدیر تا میدان شهدا(آمار) خودش یکی از معضلات جدی شهر کاشمر است. استقرار مشاغل آلاینده در این بلوار و اشغال پیاده‌رو توسط این مشاغل، در عمل پیاده‌رو را تعطیل کرده و کسانی که می‌خواهند در این مسیر به صورت پیاده رفت و آمد کنند ناچار هستند در حاشیه خیابان حرکت کنند. آن هم آن بلوار پرتردد و شلوغ. با این وضعیت هر آن احتمال بروز یک حادثه ناگوار وجود دارد و ظاهراً‌ تا خدای نکرده یک اتفاق و سانحه رخ ندهد، فکری اساسی به حال آن برداشته نخواهد شد. موضوع انتقال مشاغل آلاینده، سال‌هاست که مطرح است ولی همچنان به نتیجه نرسیده و موضوع رها شده است. این در صورتی است که اگر آن مشاغل از بلوار جمهوری اسلامی منتقل شوند علاوه بر حل معضل پیاده‌روهای آن، می‌توان این بلوار را با استقرار سایر واحدهای صنفی تبدیل به یک بلوار زیبا کرد ضمن اینکه خواهد توانست به تمرکززدایی از مرکز شهر کاشمر کمک کرده و بخشی از بار خیابان امام(ره) را به دوش بکشد.

 

بد نیست بدانید که:

درست است که شورا و شهرداری ما آن قدر با هم اختلاف نظر دارند که دیگر فرصتی برای رسیدن به وظایف اصلی آن‌ها باقی نمی‌ماند و ظاهراً هیچ کدام هم به هیچ صراطی مستقیم نیستند، اما خداوکیلی حداقل در مورد مواردی که روی آن‌ها وفاق وجود دارد و همه قبول دارند؛ بنشینند و با هم یک برنامه‌ریزی بکنند تا کار شهر معطل نماند. مثلاً اعلام شده است که به برکت همین درگیری‌ها و تنش‌هایی که در یک سال اخیر بین شوراییان با خودشان و با شهرداری وجود داشته، آمار ساخت و سازهای غیرمجاز، سه برابر افزایش یافته است!!!‌ تخلفات ساختمانی و احداث بناهای بدون استحکام و بدون رعایت موارد قانونی، موضوعی است که همه افراد با هر دیدگاهی هم که باشند با آن مخالف هستند و قبول دارند که باید جلوی آن گرفته شود. حداقل این گونه موارد را اجازه ندهند به خاطر اختلاف نظرها و درگیری‌ها به محاق فراموشی برود و فرصتی برای افراد سودجو فراهم شود که هر کار دلشان می‌خواهد بکنند و از این آب گل‌آلودی که شورا و شهرداری برای شهروندان درست کرده‌اند، ماهی طمع خود را صید کنند. بسیاری از موضوع‌های دیگر هم از این دست در حوزه مدیریت شهری وجود دارد که می‌تواند مورد بحث مشترک اعضای شورا و شهردار باشد. اگر همین موارد را به صورت جدی پیگیری کنند مطمئن باشید دیگر وقتی برای پرداختن به اختلافات باقی نخواهد ماند!

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.