در رابطه با نتایج برجام عجله کردیم!

اخبار ترشیز
Typography

 

گفتگو: محمد فیض عارفی

در زمان حضور دکتر بنیادی در کاشمر فرصتی دست داد تا در محل دفتر ایشان، گفتگویی 40 دقیقه‌ای را با نماینده کاشمر انجام دهیم.بخش مهمی از این گفتگو به مسائل روز کشور و به ویژه مشکلات اقتصادی چند ماهه اخیر و نیز بحث نتایج برجام گذشت.

در ذیل این بخش از این گفتگو را با هم می‌خوانیم.

از نماینده کاشمر سؤال کردیم که با توجه به مشکلات اقتصادی چند ماهه اخیر کشور، ما شاهد طیف وسیعی از تحلیل‌ها در مورد علت بروز این مشکلات هستیم. از سوءمدیریت‌ها تا تحریم‌ها و خروج آمریکا از برجام و حتی نوشته‌های روی موشک‌ها! تحلیل شما از دلایل بروز این مشکلات چیست؟

نماینده کاشمر در پاسخ با بیان اینکه نباید در رابطه با نتایج برجام عجله می‌کردیم، سوء مدیریت را عامل اصلی مشکلات اقتصادی این روزها دانست.

بهروز بنیادی اظهار داشت: یکی از مسائلی که بسیاری افراد بر روی آن متفق القول هستند این است که ما در مدیریت خود، وحدت رویه نداریم و از نظرات و تجربیات نخبگان در مدیریت کشور، به خوبی استفاده نمی‌کنیم بنابراین علی‌رغم اینکه هم اکنون ششمین برنامه توسعه کشور را هم نوشته‌ایم اما استراتژی مشخصی در موضوع توسعه کشور نداریم و برنامه‌های توسعه هم واقع‌بینانه دیده نشده و به نظر می‌رسد آرمانی و ایده‌آلیستی نوشته شده است لذا وقتی به گذشته نگاه کرده و می‌بینیم به آن ارقام و اهداف دست پیدا نکرده‌ایم این باعث تضعیف روحیه می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور در چند ماهه اخیر گفت: به طور قطع هم سوء مدیریت در دولت و هم سوء مدیریت بانکی که البته بانک‌ها هم زیر نظر دولت هستند؛ دو عامل اصلی است که کشور را به این سمت برده است ضمن اینکه ثبات طولانی مدت مدیریت‌ها در برخی بخش‌ها باعث شده است که کشور دچار روزمرگی شده و مدیریت‌ها برای برخی افراد عادی شود و لذا هیچ کس برنامه‌ریزی طولانی مدت انجام نمی‌دهد.

نماینده کاشمر ادامه داد: به عنوان مثال وزارت نفت که مهترین وزارتخانه ما هست چرا پیش‌بینی نکرده که اگر روزی نفت ما به فروش نرسید آن را کجا ذخیره کنیم و یا با اینکه صنعت نفت اهمیت زیادی برای ما دارد و مدتی طولانی است که این صنعت را داریم چرا در پالایشگاه‌ها و فازهای مختلف پارس جنوبی هنوز باید وابسته به واردات برخی قطعات باشیم؟ لذا این موارد همه بیانگر آن است که فکر و استراتژی طولانی مدت را طراحی نمی‌کنیم و اصلاً برای برخی افراد اهمیت ندارد که مثلاً ما در نفت به کجا می‌خواهیم برسیم؛ ما هم اکنون نفت ترش می‌فروشیم و هیچ وقت تلاش نکردیم که روی آن یک فرآوری انجام بدهیم و قیمتش را بیشتر کنیم و لذا سوء مدیریت اولین عامل بروز مشکلات اقتصادی است.

با اصلاح سیاست خارجی همه مسائل حل نمی‌شود

عضو فراکسیون امید در رابطه با تأثیر سیاست خارجی بر وضعیت اقتصادی کشور تصریح کرد: برخی معتقد هستند که اگر سیاست خارجی ما اصلاح شود همه مسائل ما حل خواهد شد در صورتی که این درست نیست و ما در موضوع برجام این مسأله را آزمایش کردیم.

بنیادی ادامه داد: از زمانی که ترامپ در آمریکا روی کار آمده او تمام شعارهای انتخاباتی خود را همچون موضوع دیوار مکزیک، معاهده پاریس، خاورمیانه جدید و چالش‌ها با روسیه و ایران و کره شمالی را دنبال کرده است و بخشی از پازل برنامه‌های ترامپ نیز موضوع خروج از برجام بود و او با این کار قطعاً به ما ضربه زد چرا که 60 درصد گردش مالی جهان با دلار است و تمام پیمانکاران و شرکت‌های بزرگ جهان، خواستگاه و دفاتر اصلی آن‌ها در آمریکاست و بنابراین این شرکت‌ها کاملاً مراقب هستند که به گونه‌ای رفتار کنند تا منافع آن‌ها به خطر نیفتد.

وی افزود: همین مسائل سبب شد که در یک مقطعی ارز ما دچار مشکل شود چرا که ما نمی‌توانستیم اسکناس وارد کنیم به ویژه آنکه بیشتر تراکنش‌های مالی در کشورهای دیگر به صورت بین بانکی است و پولی رد و بدل نمی‌شود و این در کشور ماست که دلار به صورت نقدی و اسکناس جابجا می‌شود ضمن اینکه خواستگاه اصلی تجارت ما امارات بود که بسته شد، ترکیه را هم دچار مشکل کردند و در مجموع برای هر کدام از کشورهای همکار ما بعد از خروج از برجام معضلاتی ایجاد کردند تا آن‌ها هم نتوانند به کمک ما بیایند و لذا موضوع پیچیده شده و پیش‌بینی‌های لازم هم صورت نگرفته بود.

در مورد نتایج برجام عحله کردیم

نماینده کاشمر اذعان کرد: درست است که برجام تصویب شده بود ولی ما بایستی فضای آینده خود را برای فضای بدون برجام طراحی می‌کردیم چون اگر کشور را بر مبنای فضای بدون برجام برنامه‌ریزی و طراحی می‌کردیم الآن راحت‌تر بودیم ولی ما معیارهای خود را بر مبنای اینکه برجام همه چیز ما را حل می‌کند قرار دادیم و هر چند برجام کمک‌های خوبی هم به کشور کرده است اما اگر ما در این مورد عجله نمی‌کردیم بهتر بود و امروز بهتر می توانستیم مقاومت خود را ادامه دهیم.

وی افزود: هر چند اکنون هم ما به مقاومت خود ادامه خواهیم داد اما فشار بیشتری به مردم وارد می‌شود چرا که قطعاً نتیجه تحریم، فشار بر بخش خصوصی و مردم است و البته حاکمیت باید به دنبال رفع این فشار باشد و حاکمیت هم یا باید خودش سرمایه داشته باشد تا تزریق کند و یا باید از منابع بانکی استفاده کند که در هر حالت فعلاً یک مقدار کار سخت شده است.

نماینده کاشمر همچنین با انتقاد از عدم کارآیی کافی کابینه گفت: ما فرصت‌های خیلی زیادی داشتیم که بتوانیم از برجام استفاده کنیم ولی خیلی از مدیران به دلیل سوء مدیریت نتوانستند استفاده کافی را از برجام چه در ورود تکنولوژی و چه در ورود سرمایه گذاری‌ها انجام دهند لذا برجام با همه خوبی‌هایی که داشته و مسیرهایی که باز کرده است ولی هیچ کدام از وزرا نتوانستند از این مسیر استفاده کنند.

از بنیادی سؤال کردیم شما در مصاحبه‌ای دیگر گفته‌اید ما باور نمی‌کردیم ترامپ از برجام خارج شود و لذا به کابینه و تیم اقتصادی دولت بر اساس تداوم برجام رأی اعتماد دادیم؛ آیا این گفته امروز شما اذعان به اشتباه مجلس در رأی اعتماد به کابینه فعلی که در نتیجه اعتماد به آمریکا و عدم توجه به هشدارهای رهبر انقلاب مبنی بر لزوم برنامه‌ریزی کشور بر اساس بی‌اعتمادی به آمریکا می‌باشد نیست؟

وی پاسخ داد: تاریخ سراسرش تجربه و درس است و خوب است که همه بتوانند به اشتباهشان اقرار بکنند چرا که متأسفانه خیلی‌ها دنبال توجیه مسأله هستند در صورتی که باید واضح و شفاف حرف‌‌ها را گفت ولی به دلیل فضایی که در کشور وجود دارد اگر کسی امروز اقرار به اشتباه بکند همه آن را پررنگ می‌کنند و به عبارتی از آن برای کوبیدن طرف استفاده می‌کنند در صورتی که منافع ملی این گونه تأمین نمی‌شود بلکه باید به طور شفاف به مردم گفته شود که تا اینجا این مسیری که رفتیم درست بوده و از این قسمت اشتباه بوده است و البته مردم هم وقتی بدانند مسائل با شفافیت با آن‌ها در میان گذاشته می‌شود قطعاً می‌پذیرند.

بنیادی بار دیگر با طرح این موضوع که عدم وجود تعریف مشترک از منافع ملی از چالش‌های اساسی کشور است به موضوع AFTF اشاره کرد و گفت: ما بسیاری از کارهای خود را می‌گذاریم برای دقیقه نود و همین موضوع باعث ایجاد بحران می‌شود و لذا وقتی می‌خواهیم در مورد یک موضوع تصمیم‌گیری کنیم آن را تبدیل به بحران می‌کنیم به عنوان مثال در همین موضوع FATF این از 10 سال پیش موضوع و بحث آن وجود داشته است و بارها هم مطرح شده اما هیچ وقت ننشستیم تا آن را حل کنیم و حالا که به نقطه‌ای رسیده‌ایم که یک وضعیت اورژانسی پیش‌ آمده است و می‌خواهیم به سرعت آن را حل کنیم نمی‌توانیم تبادل افکار داشته باشیم و لذا شروع می‌کنیم به تخریب بر علیه یکدیگر که نتیجه خوبی هم ندارد و مردم هم ما را نگاه می‌کنند و می‌پرسند این چه نحوه تصمیم‌گیری است!

این نماینده مجلس تصریح کرد: ثبات مدیریت طولانی در کشور مهمترین معضل آسیبی کشور ماست و اجازه هم نمی‌دهیم افراد جدید وارد چرخه مدیریت شوند؛ به عنوان مثال در همین قانون بازنشستگی باز هم چندان احساس نمی‌شود که تغییری آن چنانی در عرصه مدیریت کشور به وجود آمده است بلکه باز هم همان فکرهای همیشگی وجود دارد و لذا به نظر می‌رسد اهرم‌های تصمیم‌گیرنده در کشور ما نمی‌توانند اجازه بدهند یک فکر جدید وارد مجموعه شود و در همین دایره بسته تصمیم‌گیری می‌کنند.

سوال دیگر ما از این نماینده مجلس این بود که ما در زمان بروز مشکلات اقتصادی تنها شاهد مصاحبه و سخنرانی برخی نمایندگان مجلس بودیم و در عمل اقدام خاصی از مجلس برای بهبود وضعیت ندیدیم. علت چیست؟

دکتر بنیادی با پذیرش این موضوع گفت: با تصمیم مقام معظم رهبری که منجر به تشکیل شورای هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه شد بخشی از انتظاراتی که از مجلس در این برهه حساس بود را این شورا بر عهده گرفت و از مجلس نیز رییس مجلس و رؤسای کمیسون اقتصادی، کمیسیون برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس در آن حضور داشتند و لذا تصمیمات مهم اقتصادی در این شورا اخذ می‌شد و لذا محلس به طور مستقیم به این موضوع ورود نکرد که البته مجلس در بعد نظارتی وظیفه خود را در مسأله استیضاح‌ها و نیز فشاری که برای اصلاح تیم اقتصادی دولت آورد ایفا کرد. ضمن اینکه مصوباتی برای حمایت از تولیدکنندگان و کشاورزانی که بدهی بانکی دارند برای بازپرداخت تسهیلات و نیز حمایت از شهرداری‌ها انجام شد.

موضوع بودجه سال آینده و ویژگی‌هایی که باید داشته باشد سؤال دیگر ما از دکتر بنیادی بود.

بنیادی اظهار داشت: شاید با توجه به بروز تحریم‌ها همه انتظار داشته باشند که یک بودجه انقباضی را برای کشور تدوین کنیم ولی اگر چنین اتفاقی بیفتد این پیام به دشمنان منتقل خواهد شد که تحریم‌ها اثرگذار بوده است لذا کاری که هم اکنون در دولت انجام شده این است که نه تنها بودجه سال 98 انقباضی بسته نشده بلکه با یک رشد 7 تا 8 درصدی نسبت به سال گذشته تدوین شده است. 

وی ادامه داد: در بحث منابع بودجه شاید در موضوع درآمدها از محل فروش نفت با محدودیت‌هایی مواجه باشیم ولی در بحث مالیات‌ها و نیز استفاده از توان شرکت‌های دولتی که بخش زیادی از بودجه دولت باید به آن‌ها تخصیص پیدا کند برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است تا بتوان از منابع و درآمد‌های آن‌‌ها برای کلان کشور استفاده کرد تا بودجه سال آتی تناسب لازم را داشته باشد.

این نماینده مجلس افزود: بودجه عمرانی پیش‌بینی شده برای سال آینده نزدیک به 70 هزار میلیارد تومان است که این بخش هم نسبت به بودجه 97 از رشد حدود 7 درصدی برخوردار شده تا به این طریق در مباحث توسعه‌ای و اشتغالزایی با مشکل مواجه نشویم.

بنیادی افزایش شفافیت را از دیگر ویژگی‌های بودجه سال آینده عنوان کرد و اظهار داشت: سال گذشته بخشی از این شفافیت عملیاتی شد و مردم آگاه شدند که دستگاه‌ها چه مبالغی را دریافت می‌کنند و اثر هر دستگاه در پیشرفت و آبادانی کشور به چه صورت است و برای امسال هم مقرر شده است دستگاه‌هایی که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند ولی مالیات خود را به درستی پرداخت نمی‌کنند مشخص شود و به این ترتیب یک شفاف‌سازی برای فرار مالیاتی بعضی از نهادها و دستگاه‌هایی که از بیت‌المال استفاده می‌کنند انجام خواهد شد و به اطلاع مردم خواهد رسید.

نماینده کاشمر در مجلس تأکید کرد: در محموع بودجه سال آینده یک بودجه واقع‌بینانه تدوین شده و امیدواریم با همکاری همه دستگاه‌ها و صبوری ملت بتوانیم سال آینده را بدون کم و کاستی اداره کنیم.

بنیادی همچنین بر لزوم تدوین یک بودجه در سایه برای شرایط اضطراری تأکید کرد و گفت: هر چند اروپا و چین برای خرید نفت پای کار آمده‌اند اما با توجه به فضایی که هم اکنون در جهان وجود دارد اگر شاهد تغییر فضا بودیم باید اصلاح بودجه داشته باشیم لذا باید بودجه در سایه را سازمان برنامه‌ و بودجه تدوین کرده و آماده داشته باشد و در وقت ضرور تحت عنوان اصلاح بودجه به مجلس ارائه کند.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.