کاربرد پیام های مثبت اندیشی در شهر عتیق

اخبار ترشیز
Typography

محبوبه وزیری

تاثیر پیام های مثبت اندیشی در شهر عتیق متفاوت با دیگر شهرهای این گیتی پهناور است. شهروندان شهر عتیق بهتر است بنای زندگی خود را بر اساس این پیام ها نگذارند که نتیجه خوبی عایدشان نمی شود . با ذکر چند مثال کاربرد این پیام ها را در  دیگر شهر ها و شهر عتیق مقایسه می کنیم.

قانون جذب یکی از قوانین روانشناسی است  و به این صورت معنا می شود ؛اگر شما خواهان تحقق یک هدف  یا رسیدن به یک آرزو هستید برای آن تصویر سازی کنید و سعی کنید به آن آرزو فکر کنید و تصویرش را در نظرتان مجسم کنید. کائنات طبق قانون جاذبه شما را به آن خواسته یا هدف می رسانند. برای تایید این ایده در فیلم ها ، کتاب ها و کلیپ های مختلف با افرادی مصاحبه  شده است که با همین شگرد توانسته اند موفقیت کسب کنند . در یکی از همین گزارشات، فردی عنوان می کند که خواسته اش را روی کاغذی نوشته و آن را بالای تخت در قسمتی که همیشه در معرض دیدش باشد چسبانده و با تفکر و تصویر سازی توانسته است به موفقیت هایی که آرزو داشته دست یافته است. حال شما شهروندان شهر عتیق هم می توانید این ایده را امتحان کنید و آرزوی خود را در جایی نصب کنید که همیشه می بینید و تصویر سازی هم از آن آرزو داشته باشید . فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟ آیا قانون جاذبه برای شما موثر می افتد؟

یکی دیگر از پیام های روانشناسی این است که « در حال زندگی کنید ،افسوس گذشته را نخورید و نگران آینده نباشید» « به امروز نگاه کن ، زندگی همین امروز است و فردا یک توهم بیشتر نیست» « لبریز باشیم از امروز و خالی باشیم از فردا» پیام های زیبایی که شاید رمز شاد بودن است. اما در شهر باید همیشه با دور اندیشی زیاد به فکر آینده باشی و گرنه یکباره با تلمباری ازافسوس ها مواجه خواهی شد. فکر کنید شما شهروند شهر عتیق از افرادی باشید که هفت یا هشت ماه پیش با اعتقاد به همین پیام به فردا فکر نکرده اید . حال باید افسوس بخورید که چرا فلان ماشین را نخریدم الان قیمتش سه برابر شده ،

در شهر عتیق برای این که مدام افسوس آینده را نخوری باید امروزت را فدای آینده ای غیر قابل پیش بینی کنی و همیشه خودت را متحمل زحمت نگه داری .

از شما شهروندان شهر عتیق  اجازه می خواهم کاربرد یکی دیگر از این پیام ها را هم بیان کنم . امید و نشاط یکی از ضروریات زندگی انسان است و انسان بی امید و بی انگیزه کارآیی قابل قبولی در زندگی ندارد. باور بسیاری است که با پیام های امید بخش می توان امید و نشاط را در جامعه به وجود آورد . به حمدا... مسئولان شهر عتیق هم همیشه بر این مهم تاکید کرده اند و یکی از وظایف رسانه ها را ایجاد امید در جامعه می دانند.از آنجا که رسانه های شهر عتیق هم شکر خدا همیشه مطیع و تابع هستند ، مدام بر امر شادابی و نشاط و امید در جامعه تاکید کردند و افرادی را که می خواهند نشاط جامعه را کم کنند نکوهش نمودند. مردم شهر عتیق هم پیام های شادی آور را می خواندند و با تعجب نگاه می کردند. بسیاری با رسانه ها تماس گرفتند که شما باید درد و مشکلات ما را انعکاس دهید و هر چه رسانه ها تاکید می کردند که شما با این پیام ها شادمان می شوید ، آنها نمی پذیرفتند . شهروندان شهر عتیق می گفتند شما با شعار درمانی می خواهید امید به وجود آورید ؟ آنها وظیفه رسانه را انعکاس مشکلات جامعه می دانستند و تاکید می کردند از گرانی و تورم و مشکل معیشت و بیکاری مردم را شما بیان کنید . این پیام ها چیست؟

الان رسانه های شهر عتیق گیج و مبهوت در کارشان مانده اند.از شما شهروندان شهر عتیق می خواهم یک پیام  روانشناسانه مثبت نگری برایشان ارسال کنید .

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.