کاشمر و آرزوی رفع دغدغه‏ های مسافران نوروزی

اخبار ترشیز
Typography

میم شناسه 

شهرستان به چه میزان آماده پذیرای از مسافران نوروزی است؟ یقین شهرستان دارای ستاد تسهیلات نوروزی است و یقیناً روی کاغذ اتفاقات خوبی در شرف وقوع است. می‏توان به چشم دل اخبار نیمه دوم فروردین سال 98 کاشمر را دید،

بنا به اخبار آن روز متوجه می‏شویم؛ یک چند صد هزار نفری کاشمر را به عنوان مقصد تعطیلات نوروزی و یا محل استراحتی در مسیر گردش نوروزی‏شان انتخاب کرده‏اند. همه اعضای ستاد تسهیلات نوروزی هم به بهترین وجه ممکن به ارائه خدمات مشغول بودند و همه از همه چیز راضی بودند.

از هم اینک به فعالان ستاد تسهیلات نوروزی بابت موفقیتشان و دستاوردهای خوبشان در نوروز 98 تبریک عرض می‏کنیم. با این همه باز این سوال را مطرح می‏کنیم که شهرستان به چه میزان آماده پذیرای از مسافران نوروزی است؟ امید این سوال در ذهن فعالان ستاد مذکور هم به وجود آمده باشد. به نظر شما یک مسافر نوروزی چه دغدغه‏های دارد؟ کاش مسئولان شهرستان اعم از بومی و غیر بومی خودشان را در کسوت یک مسافر نوروزی تصور کنند، و مثلاً از مسیر سه راه شادمهر به طرف کاشمر بیایند، چه مسایلی مدنظر ایشان هست؟

نگارنده معتقد است که اولین نکته این است که یک مسافر نوروزی به چه دلیل باید کاشمر را به عنوان مقصد همه یا بخشی از تعطیلات نوروزی‏اش انتخاب کند؟ روی خوش مسئولان و اهالی و تدابیر ما برای عرض خیرمقدم به مسافران یقیناً مهم است. ولی به گمان نگارنده شناخت از کاشمر خیلی مهم است. کاشمر چه دارد که منِ مسافر نوروزی باید به آن سری بزنم؟ پاسخ به این سوالات هر یک می‏تواند دست‏مایه یک کار علمی و تحقیقاتی باشد. کاش روزی این سوالات در قالب طرحی پژوهشی پاسخ داده شود و کاش روزی آمایش سرزمینی از این منظر در شهرستان انجام شود.

همه معترفیم که هر گردشگر به طور مستقیم و غیر مستقیم در ایجاد پنج شغل موثر است. کاشمر هم به تعبیر برخی دارای رتبه‏های عجیبی در حوزه زیارت است و در کنار آن دارای توانمندی‏های خوب و خاصی در حوزه گردشگری هست. برخی مدعی هستند که سالانه سه و نیم میلیون نفر به کاشمر سفر می‏کنند. راست و دروغ این آمار و ادعاها پای مدعیان، ولی بر فرض صحت، این سوال مطرح است که اینان به چه خاطر به کاشمر سفر می‏کنند؟

شناخت از کاشمر خیلی مهم است. برای شناخت سایرین از کاشمر چه کردیم؟ در دو عالم واقع و مجازی چه کردیم؟ هنوز یک سامانه اینترنتی به سامان ویزه معرفی کاشمر نداریم. این طنز غریبی است. هنوز در عالم واقع همتی بدور از شعار و با تکیه بر شعور برای تهیه نقشه راه در حوزه صنعت گردشگری نداریم. با کدام تور مطرح در استان  کشور برای معرفی کاشمر به عنوان یک نقطه دارای توان در حوزه گردشگری وارد مذاکره شدیم؟ چند برنامه تلویزیونی در حوزه مستندنگاری توانمندی‏های کاشمر داشتیم؟ نگارنده بر خود فرض می‏داند از تمام فعالان این حوزه که منشاء اثر و خدمتی بودند، تشکر کند.

ولی آیا این همه، همه بضاعت ما بوده است؟ راه‏های منتهی به کاشمر از مسیرهای مختلف به چه میزان دارای تابلوهای راهنمایی در باره جلب گردشگر نوروزی هستند؟ در سطح شهر به چه میزان دیدنی‏های شهرها و آبادی‏های شهرستان به گردشگر نوروزی معرفی شده است؟ در کنار بحث شناخت از کاشمر باید به میزان ماندگاری گردشگر نوروزی هم اشاره کرد. یک مسافر نوروزی چند شبانه‏روز در کاشمر اطراق و بیتوته می‏کند؟ لابد کارهای مطالعاتی در این زمینه انجام شده است. لاید یک پایش آماری در این حوزه انجام شده که منِ نویسنده این سطور از آن بی‏خبر است.

برای افزایش میزان ماندگاری مسافران نوروزی و گردشگران چه کردیم؟ آیا تا کنون از این منظر مسایل نوروز و دغدغه‏های مسافران کالبدشکافی و آسیب‏شناسی شده است؟ اگر این مهم محقق شود یقیناً کمبود پارکینگ و سرویس بهداشتی در سطح شهرستان و مکان‏ها و جاذبه‏های گردشگری، مهمترین مورد منفی مطرح شده از سوی مسافران در سفرهای نوروزی به دیارمان خواهد بود. شاید بگویید همه جا دستشویی هست و فضایی برای پارکینگ لحاظ شده است. شاید روی کاغذ همه چیز باشد و در عمل نیازمند بازرسی محسوس و نامحسوس باشد. باید برای مسافر خاطراتی از نظم و پاکیزگی ایجاد کرد.

 چه بسا  مسایلی نظیر؛ کمبود سوپرمارکت و نانوایی، اخذ نرخ نامناسب برخی تاکسی‏ها و ترافیک  در بعض مبادی ورودی و خروجی، عدم عرضه سوغات، عدم حضور نیروهای راهنما در جاهای زیارتی و دیدنی شهرستان از دیگر مباحث مطروحه توسط مسافران نوروزی باشد. یقین در این ایام نظرسنجی‏های هم انجام خواهد شد. و یقیناً نتایج حاصله تجزیه و تحلیل خواهد شد. البته به یاد داشته باشید که روی کاغذ در نیمه دوم فروردین 98 همه چیز در کاشمر تقریباً عالی بوده است. هر چه هست کافی است خودمان را به جای مسافر نوروزی بگذاریم. آیا تابلوهای راهنمای مطلوبی در سطح شهرستان داریم؟

 یادمان نرود شهر و آبادی‏هایش شاید برای ما آشنا باشد ولی یک غریبه مسافر برای یافتن یک نشانی مکافات دارد. جالب است که بعض وقت‏ها به این جوینده یک نشانی به سبک خودمان آدرس می‏دهیم. به جای خیابان مثلاً جمهوری اسلامی اشاره به چهل و شش متری می‏کنیم. جوینده نشانی دنبال تابلوهای خیابان‏ها و میلان‏هاست. پیرامون بقاع متبرکه و جاهای دیدنی هم تابلوهای راهنما نیاز است. به این موضوع نه از منظر یک بومی بلکه از زاویه دید یک مسافر توجه کنید. معرفی بازار هم مهم است. مسافر نوروزی دنبال سوغات است. این مهم متاسفانه به هر دلیل مورد غفلت واقع شده است.

بخش خصوصی با همت خودش فعالیت‏های در این حوزه کرده که بسیار اندک است. سوغات کاشمر برای جذب مسافر نوروی فاقد هر گونه بِرند و نشان جغرافیایی و بسته‏بندی شکیل است. کاش در ایام نوروز مقوله نوروزگاه بیشتر مد نظر قرار بگیرد. وجود برنامه‏های جذاب به خصوص در حوزه مسایل سرگرم کننده، جشنواره‏های غذا و شیرینی، سوغات، بازارچه هنر، مسایل فرهنگی و حتی مسابقات ورزشی کوچک در حد مسافران نظیر طناب‏کشی توصیه می‏شود. فرصت باقی‏مانده تا نوروز را ارج بنهیم و سعی کنیم برنامه‏های فرحبخشی برای مسافران رقم بزنیم.

انجمن‏های هنری می‏توانند در این مهم ستاد تسهیلات نوروزی را یاری کنند. هنرمندان دیارمان استعدادهای خوبی برای جذب مخاطب دارند. باید کاری کرد که گردشگر و مسافر نوروزی با خاطره‏ای خوش از کاشمر برود و مبلغ دیارمان باشد. او را باید پیک رایگان صنعت گردشگری کاشمر بدانیم. تکریم مسافر نوروزی کار سختی نیست. یک همت عمومی می‏خواهد. این همت نیازمند همت همان ستاد تسهیلات نوروزی است. کافی است عناصر بومی و غیر بومی عرصه مدیریت شهرستان همه ابواب جمعی حاضر در ایام نوروز را تشویق به تکریم مسافر نوروزی بکنند. امید هر مسافر مبلغی برای صنعت گردشگری دیارمان بشود.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.