نيم نگاهي به رفت و آمـد سه فرماندار طي سه سال

اخبار ترشیز
Typography

سید علیرضا نبوی ثالث 

زير شمشير حوادث مژه بر هم نزنيم/ بر رخ سيل گشاده است در خانه ما « «صائب تبريزي

چهارشنبه 22 خرداد 98 در محل سينما ايران ، جلسه شوراي اداري شهرستان بدون حضور نماينده شهرمان و با حضور معاون اجتماعي سياسي امنيتي استانداري خراسان رضوي به منظور آيين تکريم و معارفه فرماندار جديد مسلم ساقي برگزار گرديد.

مسلم ساقي بيست و يکمين فرماندار کاشمر پس از پيروزي انقلاب اسلامي ظرف چهار دهه گذشته است.

هفتم اسفند ماه 94 بودکه بهروز بنيادي به عنوان نماينده ديار ترشيز در مجلس شوراي اسلامي از جانب مردم انتخاب شد و عملا از هفتم خرداد ماه 95 بر صندلي سبز بهارستان جلوس نمود ، تاکنون سه سال از دوره نمايندگي وي گذشته است و يک سال ديگر از دوران نمايندگي وي باقي مانده است.

بيست و ششم ارديبهشت 95 کمتر از دو هفته قبل از اين که بهروز بنيادي وارد مجلس شوراي اسلامي شود ،  فرماندار کاشمر تعويض شد ،  مهدي فروزان پس از 43 ماه خدمت در سکانداري فرمانداري کاشمر، منتقل استانداري مشهد شد و محمد حسن فرهادي فرماندار کاشمر گرديد و به تعبيري کاشمر چپ شد، انتخابي عجولانه که بر اساس برخي قرائن موجود چندان به مذاق نماينده شهرمان خوش نيامد و با صراحت در جلسه تکريم و معارفه فرماندار جديد گفت:« مردم از انتصاب فرمانداران مسن در منطقه گله مندند» و در پاسخ وي محمد حسن فرهادي گفت:« تلفيق موي سپيد و انرژي جوانان کشور را بيمه مي کند»، آن زمان مشخص نشد که فرهادي بيشتر با حمايت طيف چپ سنتي قديم در چنين جايگاهي قرار گرفته است يا با حکمت گوشه چشم چپ مدرني که به همراه دکتر بهروز بنيادي از باغي فرهنگي وارد سپهر سياسي شهر شده بودند و خيلي سريع از پله اول نردبان به اوج آسمان رسيدند، البته نقل شده است که فرهادي هم چندان تمايلي به قبولي اين پست در شهرستان کاشمر نداشته است و اين وصلت به گونه اي ناخواسته با سفارش پدرخوانده هاي استاني بر وي تحميل شده است.

نوزدهم آذر 96 ، نوزدهمين فرماندار پس از نوزده ماه خدمت در سنگر مقام عالي دولت از کاشمر رفت . اما فرهادي قبل از رفتن حرف دلش را زد : « اقدام افرادي که متلمقانه عده اي را بت مي کنند ابلهانه توصيف کرد و ادعاي مدعيان تغيير فرماندار را يک بلوف سياسي خواند و تصريح کرد به عنوان يک اصلاح طلب معتقد است که اصلاح طلبان نبايد دروغ بگويند ، وي گفت: ثبات مديريت دستخوش بازي هاي کودکانه کساني شده است که تغيير مديران برايشان جنبه تفريح دارد».  با رفتن فرهادي معاون اجتماعي سياسي امنيتي وي - مراد علي احمدزاده شهري- سرپرست فرمانداري شد . دوران سرپرستي وي از آذر 96 تا تير ماه 97 ادامه يافت . شهر کاشمر هفت ماه فرماندار نداشت . عاقبت با حکم وزير کشور محمد علي نبي پور در 9 تيرماه 97 به سمت فرماندار شهرستان کاشمر منصوب شد. اين حکم در شرايطي صادر شد که در آن زمان هم نماينده شهرمان بهروز بنيادي و هم استاندار وقت خراسان رضوي از احتمال کانديد شدن محمد علي نبي پور براي يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي آگاه بودند واز اين نکته که وي براي خدمت به مردم کاشمر فرصت مناسب را در اختيار نخواهد داشت  اطلاع داشتند، در آن ايام کانال خبري کاشمر بصير و برخي نشريات محلي دقيقا اين موضوع را به نماينده و استاندار گوشزد کردند که اگر قرار است محمد علي نبي پور کمتر از يکسال ديگر براي حضور در رقابت هاي انتخاباتي مجلس يازدهم استغفا دهد چرا بايد مردم مظلوم کاشمر تاوان چنين بي ثباتي در عرصه مديريتي آن هم در جايگاه عالي ترين مقام دولت را بدهند و از استاندار و نماينده شهر خواسته شد اين موضوع به صورت جدي پيگيري شود. اما نماينده شهرمان اين موضوع را به صورت جدي پيگيري نکرد. نبي پور يازده ماه فرماندار کاشمر بود اجازه دهيد عملکرد ايشان را فعلا در بوته نقد قرار ندهيم . اما هر چه هست يازده ماه فرصت مناسبي نيست تا يک فرماندارقادر باشد برنامه ريزي هاي لازم ميان مدت و بلند مدتش را با نظارت خودش براي يک شهرستان اجرايي کند.

هر چه بود گذشت در طول 36 ماه خدمت دکتر بنيادي به عنوان نماينده مجلس ، سکانداري فرمانداري کاشمر 19 ماه در اختيار محمد حسن فرهادي ، 7 ماه در اختيار مراد علي احمدزاده شهري، 11 ماه در اختيار محمد علي نبي پورقرار داشته است و اين بي ثباتي مديريت به اعتقاد صاحب نظران سياسي و مديريتي يک فرصت سوزي جبران ناپذير است که مي تواند به عنوان ضعفي بزرگ براي نماينده اصلاح طلب شهرمان و دستگاه هاي اجرايي تلقي شود.

اميد است مسلم ساقي بيست و يکمين فرماندار شهرمان با توجه لازم به استقرار عدالت اجتماعي در سطح جامعه شهري و دفاع جانانه از حقوق شهروندي يکايک شهروندان و برگزاري انتخاباتي عادلانه در آينده اي نه چندان دور با خدمت صادقانه به مردم کاشمر دوران مديريت طولاني تري نسبت به بقيه فرمانداران داشته باشد و بتواند مصدر خدمات ارزنده و چشمگيري در سطح شهرستان در طول ايام خدمتش باشد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.