«موسیقی معماری زمان است»

اخبار ترشیز
Typography

حمیدضیایی 

به‌بهانه‌ی رونمایی و انتشار آلبوم«کرشمه‌ٔشوق»

 در شماره‌ی ۲۶۱، نیمه‌ی دوم اسفند ۹۷، افتخار این را داشتم که مصاحبه‌ای با استاد هادی دربان حسینی و استاد حسام‌الدین سراج داشته باشم. گفت‌وگو درباره‌ی آثار استاد دربان حسینی بود که صحبت از همکاری ایشان با استاد سراج به‌میان آمد. گفت‌وگو از چگونگی شکل‌گیری و طرح «کرشمه‌ی شوق» و مژده‌ی انتشارش به علاقه‌مندان موسیقی و خوش‌نویسی.

آلبوم کرشمه‌ی شوق تلفیقی از هنر خوش‌نویسی به قلم استاد هادی دربان حسینی و موسیقی با صدای آسمانی استاد حسام‌الدین سراج است. اثری که در آن موسیقی کلمات را می‌توان به چشم دید و موسیقی کلام را به‌گوش شنید؛ اثری که توانست استاد «امیرخانی» را به‌نوشتن نام‌اش (کرشمه‌ی شوق) مجاب کند.

اثری درخور تحسین که هر بیننده را به حیرت وا می‌دارد و هر شنونده را مسحور خود می‌سازد.

استاد حسام‌الدین سراج چهره‌ای آشنا در موسیقی کشور است و بی‌شک استاد دربان‌حسینی نیز در میان اهل عشق و هنر چهره‌ای آشنایند و خالق آثاری تکرار ناشدنی بانام‌های «صلح و سلام» و «کرشمه‌ی شوق».

این اثر فاخر در ۲۹ آذرماه امسال در گالری گویا تهران با حضور هنرمندان و استادان برجسته‌ی ایران عزیزمان هم‌چون: استاد رسول مرادی، استاد اسرافیل شیرچی، سهیل محمودی، مسعود فروتن، آرش کامور،سید عباس سجادی، و دیگر استادان و هنرمندان و هنردوستان رونمایی شد. در این جلسه بعضی هنرمندان سخنرانی کردند، از جمله استاد رسول مرادی، ایشان گفتند:

_« خط نستعلیق خط بسیار سخت و مشکل و بعضاً بی‌رحمی است. از صدها خوش‌نویس که قلم می‌زنند و سلوک می‌کنند در این راه، شاید یک نفر به‌عرصه برسد؛ و جناب استاد دربان حسینی به اعتقاد بنده، در این زمینه از کسانی است که واقعاً با شوق و سختی راه، این