در انتخابات حرف آخر را مردم مي زنند

اخبار ترشیز
Typography

سید علیرضا نبوی ثالث

ملتي را که شد فرامشکار
عاقبت اشکبار مي بينم
ملک الشعراي بهار
انتخابات بهار سياست است و مردم هستند که با انتخاب درست يا غلط ،هميشه حرف آخر را مي زنند، دموکراسي نوعي از حکومت است که معايب و محاسن خودش را دارد ،

حکومت هايي که رئيس جمهور و نمايندگان مردمش در  مجلس و شورا  بر اساس راي مردم انتخاب مي شوند ، يکي از بهترين حکومت هاست ، زيرا حاکماني که منتخب مردم هستند در قبال سرنوشت مردم مسئوليت دارند و در برابر اعمالي که انجام مي دهند بايد هميشه پاسخگو باشند ، مهم ترين حسن اين نوع حکومت ها اين است که  مردم قادر هستند با انتخابي درست و آگاهانه افرادي را که لايق ، دلسوز و شايسته هستند  بر سرنوشت خويش حاکم کنند . مردم با توجه به اين که براي اداره ي کشور بايد از همه ي افراد دلسوز و لايق استفاده شود به کساني راي مي دهند که قابليت هاي گوناگوني داشته باشند و بتوانند براي افراد جامعه، الهام بخش اعتماد به نفس و شجاعت باشند، کساني که در اجتماع قادر به سازماندهي گروه هاي مختلف هستند و ازمنافع مشترک عموم مردم به نفع اجتماع دفاع ميکنند .
چهل سال از پيروزي انقلاب اسلامي مي گذرد، مردم هميشه با اخلاص و توکل به بهترين وجه در پاي صندوق هاي راي حاضر شده اند تا پاسدار آزادي و استقلال مملکت و خون شهدا باشند. اين روزها شناخت کساني که پس از رسيدن به قدرت خلاف منافع مردم قدمي به نفع خودشان برداشته باشند سخت نيست . کساني که با راي مردم بر کرسي نمايندگي مجلس تکيه مي زنند چنانچه پس از رسيدن به قدرت با استفاده از رانت به نفع فرزند خود و فرزند کسي که با کمک وي در چنين جايگاهي قرار مي گيرند مجوز يک باربري بين المللي را با درآمدهاي ميليوني روزانه به نفع فرزندانشان گرفته باشند در حقيقت به نام دموکراسي و آزادي مردم را فريفته اند و به طبقه اشراف و ممتاز جامعه پيوسته اند. چنين افرادي هر چند سنگ مردم و دفاع از دموکراسي را به سينه مي زنند اما با زير پا گذاشتن حقوق مردم ، خالق وضعيتي شده اند که با اختصاص تمام مزايا به نفع خود و فرزندانشان ملت را روز به روز گرسنه تر نموده و خودشان جزء طبقه ي ممتاز و حاکمه شده اند و تا پايان عمر مي توانند به اتفاق فرزندانشان با شکوه زندگي کنند .
به زعم نگارنده در شرايط حاضر دوران فريبکاري و سر مردم کلاه گذاشتن با استفاده از رفتارهاي پوپوليستي گذشته است .  دوراني که بعضي ها مي توانستند بدون نياز به استدلال و اقامه دليل و صرفا با اتکا به القائات رسانه ها و دستگاه هاي تبليغاتي مردم را با شيوه هاي بسيار ساده و احساسي فريب دهند و در راهي دلخواه با خود همراه کنند گذشته است ، دوران ايجاد نزاع و تفرقه و تقسيم مردم به چند گروه با تمسک به افتخارات دروغين و ايجاد غرور کاذب و خود بزرگ بيني توام با تحقير و نفرت پراکني در اردوگاه رقيب و تحريک احساسات  افراد رشد نايافته با سخنراني هاي شورانگيز ، موزيک و سرودهاي مهيج ، تجمعاتي با افراشتن پرچم ها و اعمال نمايشي و کلي بافي ها و شعارگويي هاي پوچ و اظهار ادعاهاي بي اساس در پوسته ي عالم نمايانه و عوام پسند گذشته است .
به زعم نگارنده مردم در اين دوره بايد با هوشياري لازم با حضور پرشور در پاي صندوق هاي راي از برخي نکات غافل نشوند، حضور حداکثري در پاي صندوق ها باعث اقتدار نظام و حفظ امنيت و يأس دشمنان مي شود، مردم بايد متواضعانه از مسئولين اجرايي انتخابات به ويژه هيات هاي اجرايي و شوراي نگهبان بخواهند تا با برگزاري انتخاباتي قانونمند و رعايت اجراي دقيق قانون، حفظ سلامت انتخابات را تامين و با امانت داري از آراي مردم صيانت نمايند .
بعيد نيست در صورت غفلت اعضاي هيات اجرايي و بي توجهي اعضاي شوراي نگهبان چينش نيروهاي عوامل اجرايي در سر صندوق ها از هواداران يک کانديداي خاص و يا يک جريان خاص صورت گيرد، استفاده از روش هايي که حقوق کامل تمام کانديداها تضمين نشود ميتواند باعث سلب اعتماد عمومي در سطح جامعه گردد.
سه گروه در برگزاري سلامت انتخابات نقش مهمي دارند . يکي برگزارکنندگان و دست اندرکاران انتخابات، دوم کانديداها و طرفداران و حاميانشان ، سوم مردم. اين سه گروه هر گاه وظايف و اختياراتشان را درست انجام دهند قطعا انتخابات به دور از هر گونه بداخلاقي و بر اساس الگو و باورها، نتيجه اي شيرين و دلچسب به همراه خواهد داشت .
مردم بايد با توجه به مشکلات و نيازهاي منطقه بر اساس شرايط موجود و فضايي که بر کل کشور حاکم است به کانديدايي راي دهند که قادر باشد برابر انتظارات مردم پس از ورود به مجلس از حقوق ملت دفاع کند. ديار ترشيز بزرگ براي توسعه و رشد به نمايندگاني نياز دارد که در درجه اول اتاق فکر داشته باشند و از وجود افراد متفکر در طول دوران نمايندگي بهترين استفاده را بکنند . مي شود با برنامه ريزي درست ، گام هاي مثبت و ارزنده اي با حفظ اتحاد و همدلي در سطح منطقه به نفع مردم برداشت .

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.