قصه ما به سیصد رسید

اخبار ترشیز
Typography

محبوبه وزیری 

وقتی اولین شماره دو هفته نامه سرو کاشمر منتشر شد. انتشار سیصدمین شماره برایمان دور و تا حدودی غیر قابل باور بود اکنون به سیصدمین شماره  رسیدیم. هرچند کمیت خود به نوعی نشانگر موفقیت در کار است و ماندگاری یک کار یا اثر تا حدودی مطلوبیت  آن را نشان می‌دهد

اما مهمتر از آن کیفیت و تاثیر آن بر مخاطب است . بی شک در روزگاری که به قولی «روزنامه‌نگاری در ایران بند بازی روی خطوط قرمزهاست» و از طرفی فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بی پروا هر لحظه مخاطب را جذب می‌کند، کاری بس دشوار است.  ولی سعی  مان  این بوده که بتوانیم به سهم خود نقشی در گردونه اطلاع رسانی داشته باشیم .امیدواریم در عرصه داوری مردم هم نمره خوبی کسب کنیم.

 در این شماره نظر تعدادی از خوانندگان دوهفته نامه سرو کاشمر را جویا شدیم. ضمن تقدیر و تشکر از همه افرادی که نظرشان را ارسال کردند، این نظرات تقدیم به شما مخاطبان گرامی می شود.

آقای دکتر حسن اعمی
نشریه سرو نویسنده های قوی دارد آقایان بی تقصیر، مهدیان و نبوی مطالب را به خوبی تجزیه و تحلیل می کنند. یک از محاسن نشریه سرو این است که تلاش می کند بدون حب و بغض مطلب بنویسد و برای همین بعضی خبرها که حتی با نظر هیات تحریریه همراهی ندارد در این نشریه نوشته می شود. به نظرم همین تنوع نظرات می تواند یکی از حسن های دو هفته نامه سرو کاشمر باشد.

 

آقای دکتر محمد شبان

دو هفته نامه سرو کاشمر از نظر من یک نشریه خوب در منطقه ترشیز است . به ویژه که با شروع انتشار سرو جامعه رسانه ای کاشمر از حالت تک صدایی خارج شد و تعدل ایجاد کرد. دو هفته نامه سرو کاشمر مسائل اجتماعی، فرهنگی و شهری و اجتماعی را به خوبی تحلیل می کند و راجع به موضوعات روز هم معمولا مطالب مناسبی منتشر می کند

آقای محمد وزیرپناه

از افتخارات بنده همکاری هر چند کوتاه با دو هفته نامه سرو است. حقیقتا ادامه دادن این مسیر نیازمند عشق و علاقه است که از عهده‌ی هر کسی بر نمی‌آید. تبریک و دست مریزاد می‌گویم.

حقیقت امر مدتی است از این فضا کمی دور شدم و اطلاع چندانی ندارم، به‌عنوان یک پیشنهاد عرض می‌کنم از آن‌جایی‌که دسترسی فیزیکی به نشریات چاپ شده مخصوصا در این روزها سخت‌تر شده است، اگر سازوکاری فراهم گردد که بتوان با پرداخت مبلغی کم، نشریه به‌صورت دیجیتال در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد بسیار نیکو خواهد افتاد. البته شاید این امکان هم‌اکنون میسر است و بنده اطلاعی ندارم‌.

با آرزوی موفقیت برای شما و همکاران گرامی. ان شاءالله همواره موفق باشید.

آقای حسن مدرس مقدم

امروزه رسانه ای پایدار و کارامد و ماناست که بخشی از زندگی باشد فضای مجازی بیشتر از رسانه های ما در زندگی مردم جا باز کرده است . چون پاسخگوی نیازهاست و بخشی از زندگی ست . من نمی گویم درست پاسخ می گوید . می گویم نیاز را بی پاسخ نمی گذارد. سرو  در این سالها با تعهد و تخصص و دردی که در دست اندر کارانش سراغ دارم دنبال پاسخ به نیازها بوده است . امروز کمیت و کیفیت  نیازها تغییر پیدا کرده است ما در آستانه هزاره ای جدید هستیم و کرونا حالا به همه ثابت کرده است بشر برای کامیابی بیش از اقتصاد به فرهنگ نیاز دارد واز سرو انتظار می رود از بلندای قامت افراشته اش ، افق روشن آینده را نشانمان دهد .

 

آقای سید حجت الله  نبوی ثالث

سیاست را عمر کوتاهی ست. به نظر بنده آنچه از سرو می ماند دیدگاه سیاسیش نیست بلکه رویکرد فرهنگی و هنری آن ست.بی تردید نشریه ی محترم سرو جزء افتخارات ماندگار فرهنگی ترشیزست.

آقای سید علی حسینی ارشاد

 
ضمن تقدیر و تشکر از بذل عنایت تان و آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون برای شما و همکاران عزیزتان در مجموعه ی نشریه وزین سرو کاشمر ، قطعا همراهی و همدلی کارشناسانه و مدبرانه ی سرور عزیز و ارجمند ، جناب حاج آقای نبوی بزرگوار ، در کنار سرکار عالی که به شایستگی هرچه تمام تر مدیریت سیصد شماره از نشریه ی پرمخاطب و پر محتوای سرو کاشمر را عهده دار هستید ، رشد و تعالی این مجموعه مطبوعاتی برای همه ی مخاطبین ، به عینه مشهود و ملموس است . شادکامی و موفقیت بیش از پیش را برای شما و همکاران پرتلاشتان از خداوند منان خواستارم.

 

 

 آقای  برات الله زارع  سنجدکی

 

مهم ترین رسالت رسانه ها رعایت حقوق شهروندی وایجادوتقویت احساس امنیت روانی جامعه است ودوری ازاستبداد رای،جلوگیری ازهوای نفس،عدالت پیشگی ،بهره گیری ازمشورت مردم ونخبگان   که رسانه شما به خوبی این رسالت را انجام داده

 

 

خانم بهجت نبوی

 

بنده توفیق دارم تنها از طریق پیج اینستا از محتوای دو هفته نامه سرو مطلع شوم . محتوا شیرین و مردمی، منطبق بر نیاز جامعه از حیث پرداختن به سنتها و آیین قدیم ، شناخت فرهنگ جوامع مختلف و پتانسیل‌ ترشیز بزرگ  است . به نظر بنده مطالب بسیار جامعه شناسانه و منطبق بر علاقمندی مردم طراحی و ارائه میشوند .

 

بنده به نوبه خودم به دو هفته نامه سرو فوق العاده علاقمندم و از روی عطش استفاده می کنم.

حجت الاسلام محمد ایوبی

الحمدلله موفق هستید .اما باید نگاه به سرو کاشمر را منصفانه بیان کرد. از نگاه اینجانب که مطالب جذاب و نو در مسائل فرهنگی اجتماعی واقتصادی وسیاسی وانتقادی و.... دارید ودر مقالات وگزارش ها هم درد را بیان می کنید هم درمان را جای. تشکر ویژه دارد.ومخصوصا مسئولین که جایگاه قانونی خود را بهتر بداند وبه وظایف خودشان عمل کند

واز نگاه قرآن کریم که در سوره قلم سوگند یاد می کند. ن والقلم وما یسطرون.

قسم به سطر های که می نویسید. وبیان درد ودرمان می کنید.ان شاالله مصداق مداد علما افضل من دماء شهداء قرار بگیرید.ضمنا از شما وهمسر گرامیتان وفرزندان و همکاران گرامیتان تشکر می کنم

ودست ادب به روی سینه می گذارم وتعظیم می کنم

موفق باشید

آقای رضا یوسفی

مباحث فرهنگی که در دو هفته نامه سرو کاشمر منتشر می شود را از هر نشریه دیگری قوی تر می دانم خصوصا کار جدید مصاحبه با اهالی فرهنگ که امیدوارم تداوم یابد.

به نظر من نشریات نباید به عنوان متکلم وحده صرفا نظرات خودشان را تزریق کنند و باید به سمت اشتراک گذاری آرا و افکار مردم بروند و در این صورت قطعا در جذب مخاطب تاثیر خواهند گذاشت.

افزودن برخی ستون ها مثل آدم حسابی در معرفی افرادی که یک کار خوب انجام داده اند مثلا رفتار خوب یک پارکبان یا یک کارمند با حوصله ، یا ستون مثل سرآشپز یا مطبخ در معرفی غذاهای محلی ، ستون روستاها در پرداختن به فرهنگ شفاهی پیشنهاد می شود.

 

آقای محمد جواد بلبلی

با تشکر از حضرتعالی و همکاران محترمتان در دو هفته نامه وزین سرو کاشمر.

به ‌استحضار شما می‌رسانم، با توجه به گسترش شبکه‌های مجازی که بعضاً باعث تولید اخبار کذب و همچنین مشکلات فرهنگی شده‌اند،   امروزه دوهفته نامه سرو کاشمر بار فرهنگیِ خطه ترشیز کهن را به دوش می‌کشد، که خود جای تشکر و قدردانی دارد

وجود افرادی چون حضرتعالی و نویسندگانی چون آقای ضیائی که دل‌نگران فرهنگ‌اند، کفّه‌ را به نفع نشریه، نسبت به دیگر نشریاتِ خوب این خطه، سنگین‌تر کرده است.

 

 

 

آقای مجتبی نوریان

 

سرو را به راست قامتی و طراوتش می شناسند پس از هر آن که و هر آن چه، این نام بر اوست انتظاری نیز چنین است. "سرو کاشمر" هفته نامه ای است که عمرش تا ۱۵، راهی نیست و شمارگان انتشارش، به ۳۰۰ رسید یعنی نهالی رو به جوانی که بی وقفه سمت و سوی رشد گرفته است تا روزی، رخت کهنسالی را بر تن کند.

اما در این سالیان سخت رسانه داری، این دو هفته نامه هم بسان بسیاری دیگر از همپایانش، بیدی نبود که در مقابل بادها و توفان های ناشی از مشکلات اقتصادی، بلرزد و سخت اما استوار، چون سرو ایستاد. روزگاری که در کنار تنگناها شرایطش متفاوت است چرا که نوع و جنس کار رسانه، دگرگون شده و البته، ذائقه مخاطبان را هم دچار تغییر کرده است.

زمانه ای که اطلاع رسانی در کسری از ثانیه رقم می خورد و حتی روزنامه ها را در خبررسانی با مشکل مواجه کرده است وضعیت هفته نامه ها، دو هفته نامه ها و ... بسیار دشوارتر و تامین انتظار مخاطبان نیز به مراتب، سخت تر است.

در دوره جولان شبکه های مجازی، از شرایط اقتصادی حاکم بر رسانه های مکتوب هر آن چه گفته شود کم است از تهیه کاغذ و طی مراحل پیش از چاپ، چاپ و بعد از چاپ گرفته تا تامین هزینه های انتشار شماره پیش رو و ... همه و همه، عرصه ای تنگ پیش روی اصحاب و صاحبان رسانه گذاشته است که بازگویی آن در این مجال و این مناسبت، نمی گنجد.

و در این وانفسا، فقط دست مریزاد و خدا قوتی می توان گفت بر سخت کوشان " سرو کاشمر" که در مسیرهای ناهموار، جاده ای ساخته اند برای اطلاع رسانی صحیح، امید که نامشان، بسان سرو ترشیز، مانا و پر آوازه باد.

 

 

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.