شورای شهر بایدها و نبایدها

اخبار ترشیز
Typography

دکتر حسن اعمی 

شورای شهر به عنوان نهادی برخاسته از بطن جامعه جایگاه ویژه ای در مدیریت محلی و مشارکت مردمی در اداره کشور دارد. حتی این اصل مهم در مدیریت سیاسی جامعه اسلامی از جایگاه خاصی برخوردار است و در اهمیت آن همین بس که سوره پنجاه و چهارم قرآن به همین نام یعنی شورا نامگذاری شده است در آیه ۳۸ سوره شورا خداوند می فرماید :

افراد شایسته و با ایمان کسانی هستند که ندای پروردگارشان را اجابت کرده و امورشان را بین خودشان به شورا می گذارد. قرآن مجید در آیه دیگر شورا را به صورت یک فرمان و دستور الهی بیان می کند. التزام به نظام شورا را بر پیامبر مقرر می دارد، بر احترام به دیدگاه ها و نظارت پیروان مکتب تاکید می ورزد و آن را یکی از خصیصه های رهبری و از رموز پیروزی می شمارد.

تاریخچه شورا در ایران را باید به انقلاب مشروطیت و به طور جدی از کابینه اسدالله علم دانست هر چند که انتخابات ایالتی و ولایتی در آن دوره به صورت جدی پیگیری نشد و عملی هم نشد.

با پیروزی انقلاب اسلامی و در بحبوحه تدوین قانون اساسی با تلاش های پیگیر حضرت آیت الله طالقانی اصل ششم ، هفتم و اصول یک صدم تا  یک صد و ششم قانون اساسی به موضوع شوراهای اسلامی به عنوان یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی اختصاص داده شد و حتی به تصویب رسید لکن  با توجه به مشکلات کشور من جمله جنگ تحمیلی امکان اجرای قانون انتخابات تا سال ۱۳۷۷ فراهم نگردید و اولین دوره این مهم در ۱۷ اسفند سال ۱۳۷۷ در حدود چهل هزار حوزه انتخابی برگزار شد و حدود ۲۰۰ هزار نفر از منتخبین به عنوان اعضای شوراها انتخاب شدند. از آن تاریخ تاکنون حدود ۲۲ سال می گذرد و در حال حاضر در اواخر دوره پنجم شوراها قرار داریم و بدون شک اهمیت این اصل مهم در اداره کشور برای همگان مبرهن و آشکار شده است در این متن نوشته برآن هستیم تا به صورت اجمالی آنچه شوراهای اسلامی علی‌الخصوص شوراهای شهر از آن رنج می برند را در چند پاراگراف بیان کنیم .

شاید مهمترین نقیصه ای که در این ۲۲ سال در شوراهای شهر مشاهده شده است عدم وجود آگاهی و تخصص شهری در بین اعضای شورای شهر است . در کنار این نقص  بزرگ باید رقابت های ناسالم و باندی را برای این نهاد مردمی و غیر سیاسی نیز در نظر گرفت. این نقص  اخیر در حالتی که به‌طور عام شورای شهر یک دست نباشد خود را بیشتر نشان می‌دهد. نمی توان گفت که در انتخابات شورای شهر رقابت های جناحی صورت می گیرد چرا که به عینه مشاهده شده است که یک باند خاص شاید با پوشش به ظاهر جناحی در انتخابات شرکت کرده و منتخبین این باند خاص در شورای شهر بدون چون و چرا و خارج از اراده شخصی خود اجرا کننده تصمیمات بزرگان باند خود بوده اند.

برای رفع نقص اول مصوبه‌ای در کارگروه تخصصی کمیسیون شوراها در تبصره ۳ ماده ۴ قانون انتخابات مصوب شده است که  کاندیدا باید قبل از نام نویسی در آزمونی مرتبط با قوانین عمومی و شهرداری ها که از طرف وزارت کشور برگزار می شود شرکت کنند و حد نصاب قبولی را کسب کنند تا بتوانند به عنوان نامزد در رقابت های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کنند.

این امر مهم بدون شک نقطه عطفی در عملکرد و ارزیابی شوراهای شهر و روستا خواهد بود . بدون شک این نهاد مهم جای کسب تجربه و عرصه آزمون و خطا بر روی بودجه عمومی شهرداری ها و شوراها نیست. کما این که مشاهده می‌شود، هستند افرادی که حتی با وجود دارا بودن سوابق از عضویت بیش از یک دوره در شورای شهر نام خیابان های فرعی شهرهای خود را نمی‌دانند و شاید یک بار هم وظایف سی و پنج گانه شورای شهر در ماده ۸۰ قانون شوراها اصلاحیه سال ۱۳۹۶ را مطالعه نکرده اند .

در کنار برگزاری این آزمون که مسلما تصویب و اجرای آن به دوره جدید شوراها نخواهد رسید وجود کمیسیون های تخصصی فعال و بهره گیری از نخبگان دانشگاهی در قالب این کمیسیون ها می تواند این نقطه ضعف بزرگ را حداقل برای دوره ششم شوراها برطرف کند. بدون شک اعضای شورای شهر در دوره جدید باید جهت بهبود دانش شهرسازی و عمران خود در چندین جلسه کارگروه تخصصی و در جهت آمایش شهرهای خود شرکت کنند تا به خوبی بر شرایط محیطی شهری که در آن شورا شده اند مسلط شوند و بتوانند در تصمیم گیری ها موفق ظاهر شوند. رفع نقص دانش حقوقی از ملزومات دیگر اعضای شورای شهر می باشد مسلما مشکلات زیادی که در چند دوره اخیر برای اکثر شوراها و شهرداری‌ها به وجود آمده و منجر به دستگیری و یا زندان این افراد شده است به علت وجود همین نقص مهم بوده است.

عدم وجود دانش کافی در مسائل مالی و حسابداری نیز یکی دیگر از مسائلی بوده است که در این چند دوره شورا متاسفانه در شوراهای شهر مشاهده شده است این نقص را می‌توان با دعوت از متخصصین  و برگزاری چندین جلسه تخصصی نیز برطرف نمود.

با این وجود تا تصویب قانون برگزاری آزمون برای رفع این نواقص نقش مردم در انتخاب افراد متخصص برای شوراها بیش از پیش نمود پیدا می‌کند.

در مورد رفع نقص دوم که همان ورود افراد به ظاهر جناحی و در باطن  باندی، علی الخصوص در شهرهای کوچک است شناسایی این باند ها و عدم اعتماد مردم در رای دادن به این افراد می باشد که بدون شرط عملکرد این باندها و افراد آنها در ۵ دوره شورای شهر برای همگان به صورت شفاف مشخص شده است.

متاسفانه آنچه امروزه در شوراهای شهر مشاهده می شود این است که حتی افرادی که به علت تخصص و با انگیزه اصلاح وارد شورای شهر می شوند بعد از چند ماه که با مقاومت سیستم مواجه می شوند دست از ایده‌های خود شسته و به علت این که ناتوان در اجرای تفکرات تخصصی خود هستند به یک نیروی صامت و خنثی در شورا تبدیل می شوند به طوری که این افراد در این سیستم فرسوده و یا فاسد خواهند شد .

در پایان امید است که این نهاد مردمی و پارلمان محلی با تدبیر مردم و مسئولین در دوره جدید شوراها وارد  یک مکانیسم منطقی و علمی، علی الخصوص در شهر زیارتی و گردشگری و درآمد خیزی مثل کاشمر شود.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.