آیا رییسی قادر است امید را به جامعه بازگرداند؟

اخبار ترشیز
Typography

 

سید علیرضا نبوی ثالث

تخم دیگر به کف آریم و بکاریم ز نو

کانچه کشتیم ز خجلت نتوان کرد درو

اقبال لاهوری

این روزها ناکارآمدی های حاصل از موتور خسته ی نهاد دولت ، وجود نابرابری و تبعیض و بی توجهی به مردم ، موج سواری اشرافی سرمایه سالاران تازه به دوران رسیده ، مفسدان ، دلالان ، رانتخواران حرفه ای ، وارداتچی های از خدا بی خبر ، خام فروشان طماع بی انصاف ، به مهمترین عامل بحران فعلی ونارضایتی عمومی و ناامیدی مردم از نحوه ی اداره ی کشورمنجر شده است .

روز به روز سفره ی مردم کوچکتر و بحران معیشت بیشتر و افزایش شکاف طبقاتی و تعمیق تبعیض باعث افزون تر شدن ناامیدی بخش اعظم جامعه از اصلاح امور گشته است .

در چنین شرایطی کشور به رییس جمهوری نیاز دارد که قادر باشد به این رویه های غلط پایان بخشد و با ایستادگی در برابر وضع موجود ، با ایجاد تغییر و تحول و اصلاح واقعی ، امید را به جامعه باز گرداند ، رییس جمهور آینده هر کس می خواهد باشد بایدبرای توسعه و پیشرفت کشور برنامه داشته باشد ، باید زمینه ی تحرک اجتماعی را برای اقشار مختلف مردم ایجاد کند و عدالت محوری را جایگزین همه ی انحصارطلبی ها و نابرابری های تبعیض آمیز کند ، باید تامین حقوق اساسی مردم مثل خوراک ، پوشاک ، مسکن ، آموزش بهداشت و رفع فقر را سرلوحه ی فعالیت هایش قرار دهد ، انجام کار درست و به نفع مردم را برعوام فریبی و بازی با احساسات توده ی مردم ترجیح دهد و در مجموع نگاه راهبردی صحیح و شناخت دقیق از اولویت ها و مسایل و مشکلات کشور داشته باشد و یاران و همراهانش همه افرادی خداترس و پاکدست و پاکباز باشند ، انتخاب چنین شخصیتی در سایه ی مشارکت آگاهانه ی مردم دور از دسترس نیست .

پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰، جلسه دیدار و هم اندیشی جمعی از شهروندان کاشمری در منزل یکی از شهدای مدافع حرم با رئیس ستاد مردمی رئیسی و همراهانش برگزار شد. حبیب الله امیری رئیس ستاد مردمی رئیسی در این جلسه با بیان این مطلب که برای مبارزه با فساد در حال سفر به مناطق مختلف در سطح کشور هستیم گفت:«ما یک گروهیم که با قصد و نیت خیر و با حضور افرادی پاکباخته و صادق به ‌جای ستادی تشکیلاتی، ستادی مردمی را ایجاد کردیم تا در کنار حضرت آیت الله رئیسی که ازشجاع ترین سربازان ولایت است، به فرمایش خود ایشان ثابت کنیم که نوکری مردم مدال افتخار ماست و اعتقاد داریم در راستای مبارزه با فساد قبل از آسیب رسیدن به اعتماد عمومی و خاموش شدن شعله امید در قلب مردم، خلاف کار را باید گرفت تا درس عبرتی باشد برای کسانی که به آرمان های مقدس این نظام  پس از قرار گرفتن درپست‌های کلیدی خیانت می کنند نباید اجازه دهیم هیچ احدی به ارزش های این نظام، که بر پایه صداقت و فداکاری و مردم دوستی بنا شده است خیانت کند برای ما بحث اول بحث انتخابات نیست بحث نیاز به افراد پاکدست و سلامت محور در جهت مبارزه با فساد است شهدا از ما پاکی و صداقت و اجرای عدالت را می خواهند باید فرهنگ عدالت پذیری را به گفتمان عمومی در کف جامعه تبدیل کنیم به سرتاسر ایران رفتیم تا این اندیشه را تقویت و نهادینه کنیم. تا هرکس وزیر و وکیل می شود بر اساس این اندیشه، عدالت خواهی را در جامعه به گفتمانی عمومی تبدیل کند

هرچند در این جلسه رئیس ستاد مردمی رئیسی از احتمال کاندیداتوری حجت الاسلام رئیسی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری حرفی به میان نیاورد اما شواهد و قرائن نشان می دهد که در صورت کاندیدا شدن، حجت الاسلام رئیسی یکی از بهترین گزینه های مطلوب است که با استقبال گرم عموم مردم مواجه خواهد شد.

تا برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دو ماه بیشتر نمانده است . در این راستا دلایل احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با خبرگزاری فارس، در حمایت از کاندیداتوری حجت الاسلام رئیسی قابل تامل است، وی معتقد است:

«مردم امروز کذب بودن تبلیغات تخریبی ۴ سال قبل علیه آیت الله ‌رئیسی را درک کرده‌اند.تشکیل دولت به ریاست آیت الله رییسی می تواند کشور را از وضعیت فعلی خارج کرده و اداره قوه مجریه به ریل اصلی برگرداند.اعتماد مردم به رییسی در بالاترین حد ممکن است .  ما نیازمند تشکیل دولتی قوی، مورد اعتماد، کاربلد و پاکدست هستیم که بررسی‌های ما نشان می‌دهد شخصیتی غیر از آیت‌الله رئیسی نمی‌تواند چنین دولتی را تشکیل دهد.البته قوه قضاییه اهمیت بسیاری دارد؛ آیت الله رییسی هم سند تحول قوه قضاییه را تدوین کرده و در حال اجرای آن است. می شود گفت قوه قضاییه روی ریل افتاده و شخصیت های دیگری هم می توانند این حرکت را ادامه بدهند. قوه مجریه بسیار مهم تر است و کل بودجه و امکانات کشور در دست این قوه هست. در حال حاضر شخصیتی غیر از آیت‌الله رئیسی نمی تواند این بار را بر دوش بکشد. در حال حاضر و طبق نظرسنجی ها آیت الله رییسی مهمترین مولفه لازم را که رای فراگیر اقشار مختلف مردمی است، دارد. این رأی ناشی از افزایش محبوبیت آقای رییسی طی چند سال اخیر است.اگر آقای رییسی رییس جمهور شود، می تواند علاوه بر بازگرداندن اداره قوه مجریه به ریل اصلی‌اش، ریشه های فساد و رانت را هم بخشکاند تا نیاز به ورود همه‌جانبه قوه قضاییه نباشد. فساد و رانت را باید از ریشه و مبدا خشکاند که آیت الله رییسی این توان و انگیزه را دارد و ثابت کرده که ضد فساد است.»

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.