روابط عمومی ‏ها روی کاغذ عالی در واقع متعالی!

اخبار ترشیز
Typography

حمیدرضا بی تقصیر 

باورتان می‏ شود که روزگاری شهرمان دارای شورای روابط عمومی بود؟ بیست و هفت اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی است. در هر اداره و نهاد و سازمان و تشکیلاتی یک دایره به بحث روابط عمومی اختصاص دارد. تهیه کنندگان چارت تشکیلاتی هر مجموعه باوری خاص در باره وجود روابط عمومی دارند.

حداقلش این است که این دایره، رابط درون با برون مجموعه ‏شان هست. قرار است با بودن روابط عمومی، ارتباطی دوسویه میان آن مجموعه و سایر مجموعه ‏ها ایجاد شود تا رسیدن به اهداف سازمانی راحت‏ تر میسر شود.

واضح و مبرهن است تعاریف مربوط به موجودیت روابط عمومی و کارکرد آن در اعتلای هر نامجموعه در بُعد تئوریک بسیار عالی و شنیدنی و خواندنی است، ولی آیا در عمل هم وضعیت عالی است؟ روی کاغذ همه چیز در باره روابط عمومی‏ها خوبِ خوب است. در چارت هر تشکیلات جایی و دفتری و چه بسا نیروهای تحت امری داشته باشند. ولی در عمل در بسیاری از جاها روابط عمومی یک تشکیلات در عمل روابط عمومی رئیس و مدیر و صدر آن تشکیلات است.

یکی از استادان روابط عمومی تاکید داشت که یک روابط عمومی موفق در عمل مبلغ شفافیت در محل خدمتش هست. به نظر شما روسای ادارات و نهادها و سازمان‏های دیارمان به چه میزان می‏توانند یک روابط عمومی مطالبه‏گر در عرصه شفافیت را تحمل کنند؟ بی‏تعارف باید به نیروهای خدوم روابط عمومی احترام گذاشت. بسیاری از ایشان ضمن داشتن تجربیات گرانسنگ، دارای مدارک تحصیلی در این رشته هستند و در انواع کارگاه‏های مهارت‏آموزی شرکت داشتند.

با این همه این رئیس و مدیر و صدر هر مجموعه است که شأن و منزلت و جایگاه روابط عمومی را مشخص می‏کند. در گذشته نچندان دور فرمانداری داشتیم که خود روزگاری در روابط عمومی کار کرده بود و اطلاعات فراوانی در باره این رشته بود. ایشان به صورت کاملاً دغدغه‏مندی پیگیر مسایل روابط عمومی‏ها بود. همان شورای روابط عمومی شهرستان که در صدر این یادداشت ذکرش به میان آمد، به ابتکار ایشان ایجاد شد. مهدی فروزان دغدغه‏های اهالی روابط عمومی را به خوبی می‏شناخت و با قدرت رسانه آشنا بود.

ایشان از محدود مسئولان شهرستان در حال حاضر و ادوار گذشته است که به زعم نگارنده دارای سواد رسانه‏ای بود. جالب است که وی هنوز هم با برخی از اصحاب رسانه کاشمر در ارتباط است و به مناسبت‏های مختلف برای بعضی از منتقدان و دوستانش پیامک‏های به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار و روابط عمومی ارسال می‏کند. در میان نمایندگان ادوار کاشمر نیز دو نفر در بحث سواد رسانه‏ای و احترام به روابط عمومی و قدرت رسانه، خبره هستند. محمد رضا خباز و جواد نیک‏بین هر دو اهل قلم هستند و با انواع رسانه‏ها آشنایند.

با احترام به همه مسئولانی که معنای روابط عمومی را می‏دانند و سواد رسانه‏ای دارند و بر قدرت پیام و کارکرد رسانه واقف هستند، عارضم که متاسفانه بسیاری از مسئولان و مدیران شهرستان شناختی در باره موضوعات مذکور به طور کامل ندارند. وقتی این شناخت نباشد، توقع حضرات از روابط عمومی در حد شنیدن زنده باد و احیاناً مرده باد است! دقت کردید که بعض رئیس‏ها خواهان آن هستند که روابط عمومی صرفاً آنها را مطرح کند. صرفاً در امر بزرگ‏نمایی آنها کوشش بکند.

انگار نه انگار که میزها از این به آن می‏رسد و هیچ میزی به هر فردی وفادار نیست و میزها در گذرند! و در این میان مسئولان روابط عمومی‏ها در مواردی از جمله اولین افرادی هستند که ترکش‏های آمد و رفت مسئول و مدیر و صدر یک مجموعه را به جان و روح می‏خرند. حضرت مسئول یک روابط عمومی باب دلش می‏خواهد که هدفش بزرگ جلوه دادن مقام جناب رئیس باشد. دوستی اهل نظر در حوزه ارتباطات و روابط عمومی یادداشتی نوشته بود بر سیاق این ضرب‏المثل امریکایی که یک سرخوپوست خوب یک سرخپوست مرده است!

به باور او باید این ضرب‏المثل برای مسئولان روابط‏ عمومی کُش تبدیل شود به؛ «یک روابط عمومی‏چی خوب یک روابط عمومی‏چی پاچه خوار است و بس!» واقعیت این است که روابط عمومی باید مسلط بر مجموعه‏ای باشد که برای اعتلای آن تلاش می‏کند. دستگیر کارکنان باشد در انتقال مشکلاتشان به فرادستان. یک روابط عمومی خوب یک بانک ایده است برای تعالی مجموعه‏ای که به آن وفادار است. یک روابط عمومی خوب نباید بله قربان‏گو باشد. در هیئت رئیسه هر جایی شاهد تسلط رئیس و مدیر و صدر بر جلسه هستیم.

حضرتش بخشنامه یا دستورالعمل و یا فرامین مدیریتی‏اش را تند تند می‏خواند و از معاون و اعضای جلسه می‏خواهد چونان یک نیروی تحت  امر حرف گوش‏کن، کلامش را تحسین و مصوباتش را تصویب بکنند. این روابط عمومی خوب است که باید در این قبیل نشست‏ها نه گفتن را بلد باشد و برابر منافع سازمان و اداره و نهاد بتواند مخالف خوان جمع باشد. ولی متاسفانه حضرت رئیس فرادست اعظم هست و هیچکس را جرأت تقابل با وی نیست که نیست. او بر همه چیز مسلط است و بس.

رئیس می‏خواهد روابط عمومی یک عکاس خوب باشد و بهترین عکس را از زوایای مختلف از وی بگیرد. روابط عمومی باید از دید رئیس یک فیلمبردار خوب باشد و بلد باشد عملکرد رئیس را در کلیپ‏های مختلف تهیه و عرضه کند. بلد باشد در مقابل مهمانان بهترین تعابیر را در باره عملکرد رئیس ارائه دهد. یک روابط عمومی خوب از دید یک رئیس اهل ریا باید بتواند اخبار مجموعه را به گونه‏ای تهیه کند که همه مات و مبهوت رزومه و شخصیت آقای رئیس بشوند. دقت کردید برخی از رئیسان هواشناس هستند!

اینان دوست دارند روابط عمومی آنها را در رنگ عوض کردن یاری بکند. کاری بکنند که کاه آقای رئیس کوه جلوه کند و کوه عیوبش کاه دیده بشود. متاسفانه روابط عمومی مجیزگو و متملق هم داریم. در کل حال روابط عمومی در کاشمر روی کاغذ خوبِ خوب است. اینان ارتباط خوبی با اهالی رسانه دارند. یقین خیلی دوست دارند رئیسشان با اصحاب رسانه مصاحبه داشته باشند ولی امان از نظرات فرادستان آقای رئیس که مصاحبه را با لطایف‏الحیل منع کرده‏اند.

اگر می‏خواهید یک روابط عمومی‏چی خوب باشید بهتر است تاریخ تولد آقای رئیس را بلد باشید. تند تند در شبکه‏های اجتماعی مجموعه‏تان عکس و تصویر رئیس را بگذارید. نیازی به متن و عکسنوشته نیست یک تیتر بزنید مثلا درختکاری با حضور رئیس. سعی کنید همین تصاویر را کادربندی کنید و با انواع شگردهای گرافیکی آذین بدهید و آنها را در سامانه اینترنتی محل کارتان قرار بدهید. همه اینها را برای سایت اینترنتی اداره کل در مشهد یا تهران هم بفرستید و یک پرینت هم به مسئول دفتر رئیس بدهید.

برای آقای رئیس انواع نطق‏ها را آماده کنید، جدیداً صحبت کردن و سخنرانی از روی کاغذ کلاس دارد! حواستان به درخشش رئیس در رسانه‏ها هم باشد. در همه موارد با رئیس مشورت کنید و بفهمید سلیقه ایشان در باره نوع تراکت‏ها و اطلاعیه‏ها و گرافیک و انواع طراحی‏ها چیست! حتی محل نصب این اقلام و موارد نظیر آن را از ایشان بپرسید. در هر نشست و جلسه سعی کنید شنونده همه ایده‏ها باشید و وقتی نوبت سخنان شما شد با قاطعیت از ایده حضرت رئیس حمایت کنید.

انچه در پاراگراف بالا و بالاتر خواندید برای بقای روابط عمومی‏چی‏های اهل بقا بود. پیشنهاد نگارنده آن است که به آرمان‏های روابط عمومی وفادار باشید. رئیس‏ها در رفت و آمد هستند و همیشه تعدادی مگس دور شیرینی نقششان را با پلشت‏ترین وضعیت ممکن ایفاء خواهند کرد در این میان شما خودتان باشید و برای بقا مجموعه تلاش بکنید ولو ضربه‏ها بخورید و عزل بشوید. به قول آقای رشید یکی از فرمانداران کاشمر که در دولت اول اصلاحات عزل شد، عزل در جمهوری اسلامی یک توفیق است اگر کارت درست باشد.

در پایان به نیروهای خدوم روابط عمومی که بعضاً در محل کارشان بی‏دریافت هر نوع کارانه و اضافه کاری، ابوالمشاغل هستند، خسته نباشید عرض می‏کنم. کار روابط عمومی نیازمند تفکر و ارتباطات گسترده و شناخت فضای کار و عوامل موثر بر تقویت کمی و کیفی آن هست. حُب و بُغض فراوان است. تفاوت نگاه مدیر و رئیس و صدر یک مجموعه و نهاد با فرد شاغل در روابط عمومی امری آزار دهنده است. با تقدیر از روابط عمومی فرمانداری امید بار دیگر شورای روابط عمومی شهرستان فعال شود. آمین.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.