بد نیست بدانید

اخبار ترشیز
Typography

حمید فدافن

بد نیست بدانید

پرچم کشورمان برای همه ما محترم است. چه خوب خواهد بود اگر ارکان مدیریتی شهرمان بیش از پیش گوشه‏ چشمی به پرچم‏ های در حال اهتزاز در دیارمان داشته باشند. دقت کردید برخی از این پرچم ‏ها رنگ و رو رفته هستند؟

بعضی پاره شده ‏اند. پرچم در مبلمان شهری نقشی موثر دارد. زیباسازی شهر با پرچم کشورمان هنری است که یقین در شورای شهر و شهرداری مدنظر مدیریت شهری هست. یقین نماینده دیارمان حواسش به این مهم هست. و یقین حواس فرماندار و سایر ارکان مدیریتی شهرستان هم به این مهم هست. با این همه استدعا می ‏شود هر از گاه حواسمان به این پرچم‏ ها در جاهای مختلف شهر، از ورودی‏ ها تا مزار شهداء، از سر در ادارات تا میادین و پردیس ‏ها باشد. حواس مان به اهتزاز پرچم در آبادی‏های دیارمان هم باشد.

بد نیست بدانید

ایده تبدیل  بخشی از زمین واقع در ضلع شرقی ورزشگاه آزادی دیارمان به فضای اداری و تجاری هنوز بر روی زمین است. نقشه تهیه شده است. مجمع خیرین ورزشیار پای کار هست. در ادوار گذشته تفاهم ‏نامه ‏ای تهیه و توسط فرماندار، شورائیان، شهردار و امام جمعه وقت و نماینده فعلی و تنی چند از مسئولان ادارات و نهادهای امضاء شده است. حتی رئیس اوقاف دیارمان هم این تفاهم ‏نامه را امضاء کرده است. احداث این ساختمان برای تقویت ورزش دیارمان و در کنار آن رسیدگی به دغدغه ورزشکاران و ورزش ‏دوستان ضروری است. طرح پیشنهادی در نوع خود جالب و جذاب است و یقین باعث زیبایی شهر آن هم در جوار زندان خواهد شد. امید امضا کنندگان وفای به عهد بکنند.

بد نیست بدانید

حرف از زندان شد، بد نیست بدانید که از قرن قبل قرار است زندان شهر به جایی دیگر منتقل بشود. در این باره همه می‏ دانیم که پروژه زندان کاشمر قرار بود به فرجام برسد که نرسید. در مسیر رفت به سمت پلیس راه قلعه بالا، در کیلومتر سه، کافی است به سمت فرودگاه خصوصی کاویان پرواز شرق، بپیچید. نمای از این پروژه نیمه‏ تمام را ملاحظه خواهید کرد. امید نماینده فعلی دیارمان از ارتباطاتش استفاده کند و این پروژه را به فرجام برساند. زشت است نمای ورودی شهر با یک زندان شروع بشود. نقل است که همسایگان زندان از بوی فاضلاب زندان نالان هستند. امید ارکان مدیریتی شهرستان حواسشان به پروژه نیمه تمام زندان جدید، باشد و کاری کارستان برای انتقال زندان بکنند. این قبیل فعالیت‏ها حکم باقیات‏ الصالحات دارد.

بد نیست بدانید

کاشمر چند پروژه نیمه تمام دارد؟ مهم‏ترین آنها کدام است. امید نماینده فعلی دیارمان گزارشی در این باره ارائه کند. مردم دوست دارند که نماینده فعلی و یا هر مقامی را در کنار خود ببینند، با مردم بودن خیلی عالی است. این که یک مسئول از اتوبوس بین شهری استفاده کند و یا سوار تاکسی شود و حتی عقب یک وانت بنشیند در نوع خود نشانه مردمداری است. آفرین دارد. وقتی این آفرین صد آفرین می‏ شود که مردم بدانند نماینده فعلی چه کاری برای پیشرفت منطقه کرده است. یقین کارهای صورت گرفته است که حسب دانستن حق مردم است، شایسته است به سمع و نظر مردم برسد. آخرین نشست مطبوعاتی نماینده فعلی دیارمان چه تاریخی بود؟ آخرین گزارش ایشان به مردم مربوط به چه روزگاری است؟

بد نیست بدانید

دانستن حق مردم است. به نظر شما کدام رکن مدیریتی دیارمان به این مسئله توجه خاصی دارد؟ یقین همه ارکان مدیریتی دیارمان باور دارند که کارهایی برای دانستن مردم کرده ‏اند. کدام برتر و بهتر بودند؟ شاید تنها رکن مدیرتی شهرمان که دارای برترین ارتباطات مردمی است، امام جمعه شهرمان باشد. باقی مدیران شاید دیدارهای مردمی داشته باشند، شاید به میان مردم بروند، ولی یقین بیشترین ارتباطات مربوط به امام جمعه است. با این همه پیشنهاد می‏ شود ارکان مدیریتی شهرستان هر از گاه نشست مطبوعاتی برگزار کنند. این ایده خطاب به نماینده فعلی در «بد نیست بدانید»، بالایی پیشنهاد شد. به فرماندار و معاونان، به رئیس شورای اسلامی و شهردار فعلی نیز پیشنهاد می‏ شود. بد نیست شاهد حضور ارکان مدیریتی شهرستان در رسانه ‏ها باشیم.

بد نیست بدانید

در چند شماره در باره سامانه اینترنتی چند اداره و نهاد نوشتیم. برخی از مسئولان این سامانه ‏ها از حساسیت نشریه تشکر کردند و بعضی گلایه. هدف تاکید بر شفاف بودن شعارهای هر مجموعه است. وقتی یک فرد با شعار شفافیت در جایی انتخاب می‏ شود، شایسته است در عمل هم شفافیت را نشان بدهد. یکی از منظرهای شفافیت، شفافیت در سامانه اینترنتی و سایت است. به نظر شما چرا شورای اسلامی شهرمان سایت و سامانه اینترنتی ندارد؟ شهرداری هم به همین درد مبتلاست. شعار شفافیت سر دادن سخت نیست، با یک مقام آگاه در شورای شهرمان موضوع را در میان می‏ گذارم، ابراز تأسف می‏کند. گره کار کجاست؟ چرا شورای اسلامی و شهرداری شهرمان فاقد سامانه اینترنتی است؟

بد نیست بدانید

شُکر خدا سامانه اینترنتی نماینده فعلی دیارمان کمی به روز شده است. برای این ستون در نظر داشتم بنویسم؛ «راستی از سامانه اینترنتی نماینده فعلی دیارمان چه خبر؟». با خود گفتم ابتداء سری بزنم ببینم چه وضعیتی دارد. خدا را شکر تغییراتی مشهود است. دست عوامل این سامانه درد نکناد. ولی باید متذکر شد در دومین ماه از اولین فصل اولین سال قرن جدید به سر می‏بریم و سامانه نماینده فعلی از دومین ماه چهارمین فصل آخرین سال قرن قبل به روز نشده است! جدیدترین تاریخ مربوط به 27 بهمن 1400 می‏باشد. انگار عوامل سامانه مشغول به کار هستند و کلیک کردن بر روی آیکون‏ها منتج به نتیجه نمی‏شود. از تلاش عوامل سامانه برای کمی به روز شدن ممنون هستیم. امید سامانه به روزتر بشود. دانستن حق مردم است. همه خواهان ایستادن بر عهدشان هستند!

بد نیست بدانید

هنوز بسیاری از مدیران دولت تدبیر و امید در دوران رئیس جمهور جدید بر سر کار هستند. روزگاری در دیارمان داشتیم مدیرانی که بیش از یک دهه مسئولیت داشتند. لابد حسب خوب کار کردن، ابقاء می‏شدند. روزی شاهد بودم که فردی از مقامی در دیارمان پرسید که چرا در فلان مناصب نیرویی جدید مستقر نمی‏شود؟ چرا با نیروهای قدیمی کار می‏کنید؟ آن مقام متذکر شده بود که وظیفه‏اش عزل و نصب نیست. حرف دلنشینی بود. امید روزی ننویسیم که آن مقام مشغول سونامی جابجایی‏هاست!آمین. برای مدیران دوران تدبیر و امید بهترین‏ها را آرزومندیم. امید شاهد موفقیت حضرات باشیم. راستی دیدید که رئیس یک بانک در دوره قبل تیپی داشت و در دوره جدید تیپی جدید!!. امید تیپ مدیران دیارمان در گذر زمان عوض نشود و هماره خادم باشند!آمین.

 

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.