بیان چند امید بر دکتر بنیادی عضو فراکسیون امید

اخبار ترشیز
Typography

یقین دکتر بهروز بنیادی از آن دست نیروهای فراکسیون امید است که در کسوت یک اصلاح‏طلب تا پایان دوره مجلس دهم بر سر مواضع خود خواهد ایستاد. از این یقین تعجب نکنید، برخی از اعضای این کمیسیون در زمان انتخاب هیئت رئیسه مجلس رفتارهای خاصی از خود نشان دادند

که باب دل سران اصلاحات نبود. در بررسی رفتار سیاسی بنیادی از ماه رمضان گذشته، زمانی که به عنوان یکی از چهار گزینه مد نظر طیف چپ کاشمر برای انتخابات مجلس مطرح شد، تا امروز ،که با اخذ سی درصد آراء توانست نماینده حوزه انتخابیه کاشمر، بردسکن و خلیل‏آباد و در یک کلام ترشیز بزرگ در مجلس، متوجه چند نکته جالب می‏شویم.

در مروری بر تبارشناسی سیاسی بنیادی متوجه ظهور فردی متفاوت با روحیه خباز می‏شویم. خباز برای برخی پیر خرابات عرصه سیاست است. خباز در حضور صفر تا صد خود در حوزه سیاست به عنوان یک سیاستمدار مردمگرا و متشرع شناخته می‏شد و می‏شود. خباز سخنوری است که با مفاهیم پوپولیسم آشناست و با حافظه خوبش توان برقراری ارتباط مستمر با اقشار مختلف ترشیز  را داشته و دارد. بنیادی از این مناظر با خباز بسیار متفاوت است.

بنیادی پزشکی خوش‏پوش و خوش‏تیب است که در این حوزه‏ها هنوز باید شاگردی خباز را بنماید. وی توانست در ایام منتهی به انتخابات و در بازه قانونی تبلیغات به خوبی از بِرَند خباز به نفع خود سود ببرد. نگاه تشکیلاتی اصلاحاتیان ترشیز به خباز با احترام فراوانی آمیخته است. برخی معتقد سیاسیون اصلاح‏طلب کاشمر اکثراً خبازطلب هستند. عرض ارادت عملی و نظریی بنیادی به خباز مسیر وی به بهارستان را هموار کرد. بنیادی به عنوان یک پزشک شاهد آمدورفت ارباب رجوعان بسیاری از اقشار مختلف بود، ولی اهالی ترشیز در گذر ادوار شاهد تردد خباز در میان خود بودند.

خباز با اصلاح‏طلبانی از جنس خود نشست و برخاست داشت. کمی خاطرات را مرور کنیم. اصلاحات کاشمر به لطف وجود خباز دارای نشریه، پاتوقی معتبر همچون تکیه شهداء، انواع محافل قرآنی و ادعیه شد. بنیادی به طور قطع در مدار خباز قرار دارد  ولی به باور بسیاری وی از منظر اصلاح‏طلبی به سید حسن رسولی و تیم دکتر عارف نزدیک‏تر است. هم اینک در میان اطرافیان وی دو محفل سیاسی مشخص قابل رصد هست. یکی همان محفل خبازطلب و اصلاحاتیان  خباز باور است و دیگری اصلاح‏طلبانی است که در قریب یک دهه اخیر در کسوت باغ فرهنگ ترشیز و خیریه مهر و سپس باغ حکمت ترشیز با بِرَند کتابکده نردبان آسمان در ترشیز فعالیت داشتند.

این محفل را باید متمایلان به روشنفکری دینی دانست. اینان ضمن احترام به خباز تعلق خاطری خاص و ایدئولوژیک به مباحث تئوریک دکتر سروش و مصطفی ملکیان و بزرگان اصلاحات دارند. در ایام انتخابات حشر و نشر بنیادی با رسولی از یاران اصلی دکتر عارف بر همه عیان بود. به قولی بنیادی از نظر خلوص اصلاح‏طلبی از بسیاری از خبازطلبان دارای عیار بیشتری است. بنیادی را باید یک اصلاح‏طلب دو آتیشه بدانیم. او به لطف ارتباطش با محافل روشنفکری کاشمر دارای مشاوران فرهنگی و فرهیخته‏ای است. این مشاوران به طور قطع وی را در ایراد انواع سخنرانی‏های تاثیرگذار یاری خواهند کرد.

باید منتظر متون و سخنانی آکنده از اشعار و تمثیلات از سوی وی در این چهار سال باشیم. مشاورانش وی را در اعلام موضع در بسیاری مسایل یاری خواهند کرد. سبک وی از این منظر تفاوت‏های بسیاری با خباز و شادروان عربی و  حسن زاده سه نماینده چپگرای ترشیز در ادوار گذشته خواهد داشت. تا قبل از شروع فعالیت مجلس دهم شاهد همراهی هر ازگاهی روشنفکران مورد نظر با دکتر بنیادی در مجالس و محافل مختلف بودیم. با توجه به تاثیر فعلی این محفل روشنفکر بر آراء و نظرات دکتر بنیادی باید منتظر اظهار نظرهای خاص وی در حوزه فرهنگ، میراث فرهنگی، محیط زیست، مدیریت شهری، اخلاق عمومی،مسایل زنان، اوقات فراغت، صنایع فرهنگی، گردشگری و مسایل حوزه کتاب و مطالعه مفید و دغدغه‏های جوانان باشیم.

شنیده‏ها حاکی از آن است که دفتر ارتباط مردمی دکتر اسماعیل‏نیا در اختیار دکتر بنیادی قرار گرفته است. مسئول دفتر وی هم در کاشمر و یحتمل در سایر نقاط ترشیز مشخص شده است. گویا یک تیم سامانه اینترنتی وی را طراحی نموده است. یحتمل  www.behrouzbonyadi.irنشانی این سامانه است. بنیادی حسب پزشک بودنش راهی کمیسیون بهداشت و درمان شده است. در شش دوره خباز و بلوکیان نماینده ترشیز در کمیسیون‏های اقتصادی مجلس عضو می‏شدند. اسماعیل‏نیا این تابو را شکست و راهی کمیسیون کشاورزی شد. بنیادی نیز در تداوم این تابوشکنی به کمیسیون مورد علاقه‏اش رفت.

برخی با توجه به ارتباط بنیادی با محافل فرهنگی اصلاح‏طلب این احتمال ضعیف را مزه مزه می‏کردند که شاید وی راهی کمیسیون فرهنگی گردد. جمعی نیز می‏پنداشتند وی ادامه دهنده راه خباز است و راهی یکی از کمیسیون‏های اقتصادی مجلس خواهد شد. حتی این گمان می‏رفت که ایشان به کمیسیون آموزش و تحقیقات برود. امیدواریم این حضور ایشان در کمیسیون بهداشت و درمان باعث اعتلای همه‏جانبه حوزه بهداشت  درمان ترشیز شود. بیمارستان‏های ارتقای کمی و کیفی بیابند. پروژه‏های ناتمام بخش سلامت به اتمام برسد. مجتمع آموزش عالی سلامت به دانشگاه علوم پزشکی کاشمر تبدیل شود. شاهد ایجاد رشته‏های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر باشیم.

امیدواریم همانطور که دوران اسماعیل‏نیا دوران بالندگی در امر جذب کمک‏های مردمی در حوزه سلامت بود، دوران بنیادی نیز این بالندگی تداوم یابد و کاشمر به قطبی منطقه‏ی در حوزه گردشگری سلامت تبدیل شود. امید بنیادی در کنار تمام مواضع سیاسی و تعلقاتش به نحله‏های مختلف اصلاح‏طلب دل در اتمام ناتمام‏های منطقه داشته باشد. باور ایشان در ایام تبلیغات انتخابات این بود که بهترین نماینده ترشیز خواهد بود. امید این باور محقق شود و شاهد پیشرفت منطقه باشیم. امید شاهد مواضع انقلابی ایشان در زمینه‏های مختلف باشیم. یقین در بزنگاه‏های مهم با شفافیت خاصی به بیان دیدگاه‏هایشان خواهند پرداخت.

طبیعی است که هر نماینده دوست دارد در دوران اقتدارش یارانی همراه داشته باشد. دکتر بنیادی در آیین عزل فروزان و نصب فرهادی ، فرمانداران قبلی و فعلی کاشمر اشاراتی به جوانگرایی داشت. امید در دوران وی بر فرض وقوع سونامی جابجایی‏ها شاهد توجه به مقوله شایسته‏سالاری باشیم. یقین داریم؛ صددرصد اهالی ترشیز به رای آن سی درصد رای دهنده به دکتر بنیادی احترام می‏گذارند و بنیادی را نماینده خود می‏دانند، برای نماینده ترشیز آرزوی موفقیت داریم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.