افتخار می کنم به عنوان خدمتگزار مردم در این جایگاه قرار گرفته ام

اخبار ترشیز
Typography

امام جمعه کاشمر در دیدار با هیئت تحریریه دو هفته نامه سرو:افتخار می کنم به عنوان خدمتگزار مردم در این جایگاه قرار گرفته ام

جمعه 5 شهریور ماه ، مردم کاشمر میزبان چهارمین امام جمعه ی خویش در مصلای نماز جمعه بودند تا حلاوت سخن را به گوش جان از زبان وی نوش کنند .

 

حجت الاسلام سید ابوالقاسم یعقوبی پس از 12 سال که در سنگر نماز جمعه ی کاشمر همچون یک پدر معنوی در ارشاد و راهنمایی و همراهی مردم نقش موثری داشت جای خویش را به حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی داد تا بعد از این نیشابوریان از نعمت وجودش بهره مند شوند ، امید است دعای نیشابوریان همیشه بدرقه راه ایشان باشد، 12 سال زمان مناسبی بود تا جایگاه نماز جمعه از هر نظر ارتقای لازم را پیدا کند و شکر خدا این اتفاق افتاد .

ترک سنگر نماز جمعه ی شهر قوچان و خبر عزیمت حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی مردم قوچان را بهت زده کرد و باورشان نمی شد اما نه بزرگ قوچانی ها به این ابتکار نهاد سیاست گذاری ائمه جمعه کارساز نبود . حجت الاسلام طباطبایی نیز با شناخت کاشمر و مردم این دیار بیگانه نیست ، روزگاری ساکن این شهرستان بوده و در طول سال های گذشته ارتباط نزدیکی با مردم شهر کاشمر داشته و خوی و خصلت های مردم این شهر را خوب می شناسد .

پس از هماهنگی لازم به دیدار ایشان رفتیم تا عرض ادب و ارادتی داشته باشیم ، در این دیدار صمیمانه حمیدرضا بی تقصیر پژوهشگر ، نویسنده و عضو هیئت تحریریه از مشی و مرام نشریه ، وضعیت رسانه های مکتوب در دیار ترشیز توضیحاتی داد . سید علیرضا نبوی سردبیر نشریه با سپاس از زحمات حجت الاسلام یعقوبی در گذشته و عرض خیر مقدم ابراز امیدواری کرد تا حضور حجت الاسلام طباطبایی برای مردم کاشمر در آینده سرشار از خیر و برکت ، ایجاد وحدت بین گروه های سیاسی ، حفظ آرامش ، رونق مجالس مذهبی و مایه ی رشد و بالندگی حوزه ی فرهنگ در دیار ترشیز باشد .

.

در ادامه امام جمعه شهرستان وظیفه ی رسانه را حساس و خطیر عنوان نمود و خبرنگاری را به سبب تجزیه و تحلیل و بررسی صحیح مطالب ، شغلی دشوار دانست. وی توصیه نمود تا در قضاوت ها با تانی و احتیاط گام برداریم تا مبادا دچار اشتباه شویم. وی با بیان این نکته که سابقا  شهرستان کاشمر را  نجف اصغر لقب داده اند اصالت و دینداری را از ویژگی های بارز مردم منطقه دانست و عنوان کرد : افتخار می کنم به عنوان خدمتگزار مردم در این جایگاه قرار گرفته ام و شعار خود را خدمتگزاری به مردم می دانم از لحاظ فکری نیز نهاد امام جمعه تنها به یک جایگاه وابسته است و آن جایگاه رهبری است. وی ابراز امیدواری کرد تا بتواند به دور از جنجال های سیاسی و درگیری های جناحی در خدمت رهبری و مردم باشد.

وی ادبیات نهاد امام جمعه را ادبیات ادب عنوان کرد و گفت : هرکس اهداف و نیات درستی داشته باشد در کنارش قرار خواهیم گرفت زیرا خدمتگزاری به مردم تنها طریقتی است که هیچ گونه برچسبی را نمی پذیرد. وی منطقه ی کاشمر را به سبب حضور امامزاده ها و حوزه های علمیه ی پررونقش شهری عالم پرورتوصیف کرد و کاشمر را منطقه ای مستعد برای پیشرفت و تعالی فرهنگی دانست  

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.