اهمیت تربیت مدیران سیاسی

اخبار ترشیز
Typography

 «جک ولش، مدیر افسانه‌ای صنعت در جهان، و مدیرعامل سابق جنرال الکتریک (GE) در یکی از کتابهایش می‌نویسد هفت سال به زمان بازنشستگی‌‌ام مانده بود که نامه‌ای به هیأت‌مدیره نوشتم و به آنها گوشزد کردم

که زمان زیادی به بازنشستگی من نمانده است و لازم است هرچه سریعتر نسبت به شروع مراحل انتخاب مدیرعامل بعدی اقدام کنیم. همین نامه و توضیحات در جلسه هیأت‌مدیره سبب شد که پس از آن جلسات خاصی برای این مهم داشته باشیم. ابتدا فهرستی صدنفره را که می‌توانستند کاندیدای مدیرعامل جنرال الکتریک باشند تهیه کردیم و سپس عملکرد آنها را بدون آنکه خودشان خبر داشته باشند زیرنظر گرفتیم، بخشی از آنها در جنرال الکتریک شاغل بودند و بخشی دیگر در شرکت‌های دیگر مشغول کار بودند.

براساس نتایج عملکردشان و رصدی که از ایشان صورت می‌گرفت، به مرور زمان، فهرست کوچک و کوچکتر می‌شد تا اینکه به سال آخر رسیدیم و فهرست نامها به سه نفر کاندیدای نهایی رسید و ......»

کشورهای توسعه یافته سالهاست از روش های علمی و کاربردی در بخش های مختلف علوم انسانی و از جمله مدیریت بهره می برند. اما علوم انسانی در کشور ما با بی توجهی خاصی روبه روست. به نظر می رسد از زمان ملاصدرا دیگر کسی به فلسفه و علوم انسانی نیندیشیده است . آنچه ما داریم داشته های سالیان قبل  و قالبی برگرفته از علوم انسانی غربی است که به صورت تقلیدی درکشورمان به اجرا در آمده است. باید ذکر کرد توجه  به علوم انسانی به عنوان یک ضرورت مورد تاکید  مقام معظم رهبری است : « ما باید هم در حوزه فرهنگ عمومی و برداشت و اعتقاد و باور عمومی مردم، هم در مورد خاص باور مسئولان، اهمیت علوم انسانی را روشن کنیم. هم مردم باید بفهمند علوم انسانی مهم است، تاریخ مهم است، ادبیات مهم است، فلسفه مهم است، روان شناسی مهم است. باید اهمیت علوم انسانی را بفهمند و باید امتیازاتی در فراگیری علوم انسانی و تخصص در علوم انسانی در نظر گرفته بشود، که برای عموم و برای جوان‌های ما جذاب باشد، هم مسئولان ما باید به اهمیت علوم انسانی توجه کنند.» به تعبیر ایشان « کارهای علمی و مدون باید در مورد علوم انسانی انجام شود و سهل گرایی و آسان پذیری صورت نگیرد.»

بی شک یکی از رشته های علوم انسانی که به صورت علمی باید به آن توجه شود رشته های مربوط به مدیریت است. کارایی هر سازمان ، وابسته به نحوه مدیریت و کاربرد صحیح منابع انسانی آن است . امروز نیروی انسانی محور کلیه فعالیت های اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی است. سرمایه گذاری در مورد این منبع و مدیریت صحیح آن یکی از راهبردهای مهم توسعه همه جانبه است . چنانچه کشورهای پیشرفته نیز ابتدا در تربیت نیروی فنی و تخصصی خود پیشقدم بوده و سپس به توسعه اقتصادی و صنعتی نایل شده اند. توجه به تخصص ، تجربه ، کارآیی، علاقه و توانایی مدیران از بسیاری از تصمیمات نادرست و اقدامات بیهوده جلوگیری می کند و استفاده از ترکیب منابع مادی و معنوی را میسر می سازد. الفرد مارشال يكي از انديشمندان مديريت مي گويد اگر سرمايه هاي جهان و ابزار و ماشين آلات، به يكباره نابود شوند اما مديران ماهر، زمام امور را به دست داشته باشند،. توسعه و پيشرفت از قبل هم شكوفاتر خواهد شد.

بدیهی است این امر در مدیریت سیاسی بیشتر بارز می شود. امروزه آنچه که ما بیش از پیش به آن نیاز داریم توجه به حضور مدیران ارشد سیاسی توانمند است. به کارگیری مدیران ارشد توانمند سیاسی از آنجا اهمیت دارد که آنها مدیران سطوح پایین تر را انتخاب می کنند و اگر انتخاب آنها بر اساس ملاک درستی نباشد . در این صورت تحصیلات، تجربه و تلاش و تخصص ، نسبت به خودی و غیرخودی بودن ، فاکتورهای بی ارزشی است.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.